Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am inceput in clasa 6-a cu o baza de mamaliga... mult am prins dupa cartoon network.. omg cat de mult am invatat pana dob*** astia sia dat seama ca nu e bine ca sa se invete engleza de la varsta frageda.. mai ales limbajul de desene animate care cuprinde cam toate cuvintele de baza in engleza... da deh...

Restul l-am invatat lovindu-ma de windows 98 cu mii de probleme si apoi internetul a pus punctul pe i.

SI ca sa umplu golurile citesc mereu carti in engleza. A se citi "cand prind cate una"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prima oara am invatat de la desene de pe Cartoon Network cand eram mic, am mia facut si la gradinita ore, am facut si meditati cand aveam vreo 6 ani, am facut si din clasa a 2-a pana in prezent cand inca fac, sunt in clasa a 7-a, intr-o clasa de intensiv engleza :o:. De mic mi-a placute engleza si am vrut sa invat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cartoon Network!!!

 

PS: Why don't we use English so that other people can understand what we are saying?

Editat de Anonymus Kline

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

i simply love it! :blink: 8) am inceput la gradi si in cum in generala schimbam in fiecare an profa ai mei m-au trimis la meditatii. invatam desenele si reclamele de la cartoon network pe de rost cand eram mica (asta fiind undeva pe la 5-6 ani). acum vb engleza f bine, grammar is not a problem, imi place sa citesc carti si reviste in engleza. wonderful language. :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Yes... I've begun in the kindergarten .. then a break of 1 year.. and from the 2nd class .. until now.. I've used the 4 skills that everybody should use in the operation of learning a foreign language .. Listening, Writing, Speaking and Reading. From the 9th grade I'm in an intensive-bilingual class.. so I've evolved very much.. The music, the internet, different exercises helped me also..

Sometimes I'm so wont with English that I find it difficult to read or write in Romanian :)

In less than 1 year I'm planning on taking the Cambridge certificate.

Editat de Lady Kapa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Yes... I've begun in the kindergarten .. then a break of 1 year.. and from the 2nd class .. until now.. I've used the 4 skills that everybody should use in the operation of learning a foreign language .. Listening, Writing, Speaking and Reading. From the 9th grade I'm in an intensive-bilingual class.. so I've evolved very much.. The music, the internet, different exercises helped me also..

Sometimes I'm so wont with English that I find it difficult to read or write in Romanian :D

In less than 1 year I'm planning on taking the Cambridge certificate.

 

i suggest you improve your grammar(no offence)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×