Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Ce cred alte etnii despre romani?

Ce cred alte etnii despre romani?  

38 membri au votat

  1. 1. Ce cred alte etnii despre romani?

    • Nu se poate trai printre ei!
      9
    • Sunt oameni buni
      3
    • Nici mai buni,nici mai rai decit altii
      18
    • Nu stiu ce sa spun
      8


Postări Recomandate

sigur ca e asa ...dar tot de intoleranta depinde si asta, atunci cand nu ii lasi pe altii sa traisca asa cum cred ei ca e bine ptr ei!

 

 

Romanii sunt inumani si intolertantzi cu ei insisi, aici in occident nu vezi ca ei sa se apropie asa ca alte natzii ...toti fiecare se da grozav si i se pare ca este o minune a cretziei si ca altii ii sunt mult inferiori ..desi de...!

 

 

Subscriu :>

 

Asta ar putea face parte din categoria: "lasa-i incet ca se contrazic ei singuri". Si in acelasi timp ne si lamuresc cu cine avem de-a face, contrar a tot ceea ce sustin ca reprezinta "autorii" celor de mai sus!

Pai, mai fratilor, asta ori este culmea nesimtirii, ori .... sunteti obosisi tare cand scrieti.

 

Asta e ca si cum cel care fura mai tare, ala striga "Hoooootul!"

 

Voi afirmati ca romanii in "inumanitatea si intoleranta lor" ii considera pe altii inferiori si nu sunt uniti, odata ajunsi in Occident, insa , priviti ce-ati scris (ma rog, unul doar "subscrie" :ok: :kisses: :> ): de aici reiese ca sunteti exemplul cel mai viu al comportamentului si atitudinilor romanilor de care voi vorbiti si care odata ajunsi in occident considera ca au devenit "o minune a creatiei si ca altii le sunt mult inferiori" (adica ceilalti romani, inclusiv cei de acasa).

 

Pai voi promovati asta prin tot ceea ce scrieti, pe toate topic-urile!!!

Si atunci cum mai puteti scrie despre "metehnele" altora?

 

Faptul ca "aici in occident nu vezi ca ei sa se apropie asa ca alte natii" se datoreaza unei categorii de indivizi (e pacat sa le spui romani, caci risti sa-ti jignesti poporul) care au emigrat, iar autorii celor citate mai sus sunt , prin ceea ce scriu un exemplu elocvent , care ne explica DE CE romanii "nu pot fi uniti" precum altii. Pentru ca de prea multe ori, calitatea celor cu care ai de a face acolo e ..... indoielnica (cel putin).

 

Concluzie: ceea ce ati caracterizat acolo nu este poprul roman ci ..... sunteti voi! :flowers: :friends: :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am votat nici mai buni nici mai rai, deoarece unele etnii care cunosc mai bine romanii ar spune ca sunt de treaba, altii ar spune ca sunt insuportabili.

De fapt s-a efectuat un sondaj in UK, intrebind parerea lor despre romani. Unii nici nu stiau cine sunt, confundindu-i cu rromii. Asa ca putem sa ne asteptam la tot ce e mai rau!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai...daca "fratii nostri"moldoveni spun ca suntem tigani...ce pretentii sa mai avem la altii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am votat si io. Cred ca nu ne vad prea bine, avind in vedere ce fac ai nostri prin Italia/Spania/GB. Asta dupa ce "situatia" s-a mai "ameliorat" un pic in Germania, judecind dupa ce grozavii se faceau aici imediat dupa Revolutie. Adica, vorbind cu nemti, cred ca intre timp

lucrurile alea sint uitate.

Dar, fara sa vreau sa dinamitez topicul, nici sa atac pe initiator sau pe ceilalti, mai am ceva de spus. Offtopic

 

Pentru noi, romanii, "imaginea" e foarte importanta. Chiar si dupa ce e clar ca lumina zilei ca strainii au motive sa ne priveasca piezis. Si atunci, am eu impresia, pentru noi e mai important sa ne reparam imaginea decit sa rezolvam problema. De asta eu sint cam impotriva intrebarilor de genul "cum se vede Romania de la Paris/New York?".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici mai buni, nici mai rai. Oricum fiecare padure are uscaturile ei!

 

In sfirsit o opinie cu care rezonez

 

:P

 

:jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta ar putea face parte din categoria: "lasa-i incet ca se contrazic ei singuri". Si in acelasi timp ne si lamuresc cu cine avem de-a face, contrar a tot ceea ce sustin ca reprezinta "autorii" celor de mai sus!

Pai, mai fratilor, asta ori este culmea nesimtirii, ori .... sunteti obosisi tare cand scrieti.

 

Asta e ca si cum cel care fura mai tare, ala striga "Hoooootul!"

 

Voi afirmati ca romanii in "inumanitatea si intoleranta lor" ii considera pe altii inferiori si nu sunt uniti, odata ajunsi in Occident, insa , priviti ce-ati scris (ma rog, unul doar "subscrie" :D :hi: :) ): de aici reiese ca sunteti exemplul cel mai viu al comportamentului si atitudinilor romanilor de care voi vorbiti si care odata ajunsi in occident considera ca au devenit "o minune a creatiei si ca altii le sunt mult inferiori" (adica ceilalti romani, inclusiv cei de acasa).

 

Pai voi promovati asta prin tot ceea ce scrieti, pe toate topic-urile!!!

Si atunci cum mai puteti scrie despre "metehnele" altora?

 

Faptul ca "aici in occident nu vezi ca ei sa se apropie asa ca alte natii" se datoreaza unei categorii de indivizi (e pacat sa le spui romani, caci risti sa-ti jignesti poporul) care au emigrat, iar autorii celor citate mai sus sunt , prin ceea ce scriu un exemplu elocvent , care ne explica DE CE romanii "nu pot fi uniti" precum altii. Pentru ca de prea multe ori, calitatea celor cu care ai de a face acolo e ..... indoielnica (cel putin).

 

Concluzie: ceea ce ati caracterizat acolo nu este poprul roman ci ..... sunteti voi! :spiteful: :P :yam:

Cred ca esti minoritar!Nu neaparat ca nationalitate ci ca pozitie.De pe ce pozitie etichetezi tu doua exemple elocvente ale civilizatiei?Recomanda-te cine esti si ce numar ai pe ecusonul pe care il porti cand faci reclama mincinoasa romanilor.Eu sunt etnic german.Insa mama a fost romanca si cred ca de la ea am mostenit dragostea pentru acest pamant romanesc.Romanii sunt oameni minunati insa daca ii contrazici sau ii pui in dificultate de orice fel ai pus-o cu ei!Toata cinstea pentru sufletul lor atat de bun si de incercat.Desi sunt loviti si urati de multe "civilizatii"(mai ales colonizatorii) reusesc sa supravietuiasca in ciuda celor ce fac spume la gura ca sunt un popor inapoiat si lipsit de cel mai elementar simt al afacerilor.Pentru asta stau marturie George Becali,George Copos,George PAunescu si alti georgi si ghiorghi.Numai sanatate maxima tuturor romanilor de pe pamant.Oricare ar fi limba lor materna sau de exprimare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) :cry: :focus: Asa e...

Romania,a incalzit multi serpi la sin...

Romanul are multe defecte...dar cind te vede ca esti la necaz,isi imparte cu tine ultima bucatica de ...mamaliga!

Daca o duc rau,o duc din cauza ca au fost prea toleranti!

Insa...reciteste afirmatia lui Spinelli;cred ca l-ai inteles gresit...ori gresesc eu? :)

Editat de bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:) :cry: :focus: Asa e...

Romania,a incalzit multi serpi la sin...

Romanul are multe defecte...dar cind te vede ca esti la necaz,isi imparte cu tine ultima bucatica de ...mamaliga!

Daca o duc rau,o duc din cauza ca au fost prea toleranti!

Insa...reciteste afirmatia lui Spinelli;cred ca l-ai inteles gresit...ori gresesc eu? :)

I mod sigur ca gresesti tu ...la fel ca si radicalul nationalist spinelli

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×