Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Ce cred alte etnii despre romani?

Ce cred alte etnii despre romani?  

38 membri au votat

  1. 1. Ce cred alte etnii despre romani?

    • Nu se poate trai printre ei!
      9
    • Sunt oameni buni
      3
    • Nici mai buni,nici mai rai decit altii
      18
    • Nu stiu ce sa spun
      8


Postări Recomandate

Au uitat saşii că au ajuns

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu draga nu ti fa probleme, ...si daca doamne feri damblagesc, si tot o sa fiu mai normal ca tine!

Imi fac probleme , cum sa nu-mi fac. Daca acum cand inca nu ai patiti nimic ( desi nu cred) zici lucuri din astea , dar dupa ce se va intampla , ce vei face ? Vei crede ca tu esti Iulius Caesar !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
rara avis!

 

Vezi să nu iei aviara. Că se cam poartă.

 

 

Uiti ca nu am venit in tara voastra si nici sa traim din mila voastra!

Noi am fost invitati si rugati sa venim sa aparam acele granite,(ghici de cine) si ni s-au acordat pentru asta privilegii!

Noi am construit in Transilvania o Civilizatie ...si uite ca astazi unul din orasele construite de noi ( nu de voi ca voi pana in 1800 nu ati construit nici un oras niciunde) este socotit capitala a culturii europene....crezi ca aveti vre-un merit la asta?...ma refer la alte merite decat faptul ca v-ati permis sa ne taiati privillegiile pe care nici un imperiu din cele care s-au perindat pe acolo, nu si-a permis sa il faca!

Ca doar tot suntem pe topicul cu ce cred alte etnii!

 

Da, aţi fost chemaţi de către bozgori (alţi hoţi) să apăraţi ceea ce ei au furat. Aşa că nu mai veni cu chestii de astea ca populaţii cu drept istoric şi alte porcării. Aveţi aceleaşi drepturi ca şi restul rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vezi să nu iei aviara. Că se cam poartă.

Da, aţi fost chemaţi de către bozgori (alţi hoţi)

Interesant ca aici pe unde locuiesc nu bozgorii sunt vazuti drept hoti ci tocmai cei ca tine...culmea este, ca in jurul tau exemplele de hotie sunt evidente si omniprezente, toata presa e plina de ele, si tu ii vezi pe altii de hoti!

Mai intai veziti de barna din ochii tai!

/quote]C
Editat de daemon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am auzit din ce in ce mai des in ultima vreme, precum ca, chiar daca ROMANII SINT SINGURUL POPOR LATIN CU O RELIGIE ORTODOXA (poate doctii de pe acest forum ne explica cum e asta), sint un popor FANTASTIC, TOLERANT, foarte emancipant si destept care in istoria lumii a a vut un ROL DETERMINANT, fara de care cei mai multi din occident nu ar fi ajuns acolo unde sint, si care a avut o istorie de invidiat si in panoplia caruia sint cele mai multe premii Nobel, mai mult, toti se infioara cind ne vad si simt divinitatea noastra fantastica.

Si toti ne asteapta si sint pur si simplu in EXTAZ ca de pe 1 Ianuarie le-am facut extraordinara cinste sa intram in grupul lor umil si idiot care se numeste Comunitatea Europeana.

 

 

Bucurati-va sinteti unici si intangibili, nimic nu va poate atinge, nici cultura si nici macar bunul simt...!

SARBATORI FERICITE ! :beee:

Editat de Ares444

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am auzit din ce in ce mai des in ultima vreme, precum ca, chiar daca ROMANII SINT SINGURUL POPOR LATIN CU O RELIGIE ORTODOXA (poate doctii de pe acest forum ne explica cum e asta), sint un popor FANTASTIC, TOLERANT, foarte emancipant si destept care in istoria lumii a a vut un ROL DETERMINANT, fara de care cei mai multi din occident nu ar fi ajuns acolo unde sint, si care a avut o istorie de invidiat si in panoplia caruia sint cele mai multe premii Nobel, mai mult, toti se infioara cind ne vad si simt divinitatea noastra fantastica.

Si toti ne asteapta si sint pur si simplu in EXTAZ ca de pe 1 Ianuarie le-am facut extraordinara cinste sa intram in grupul lor umil si idiot care se numeste Comunitatea Europeana.

Bucurati-va sinteti unici si intangibili, nimic nu va poate atinge, nici cultura si nici macar bunul simt...!

SARBATORI FERICITE ! :beee:

La topic s-a raspuns ...indirect.

Ares...cum am deschis topicul,mi-a "sarit in ochi" mesajul tau! Ce are a face religia aici?

Romanii sunt nici mai buni dar nici mai rai ca altii si o proba evidenta in acest sens o aduceti voi,cei care din motive personale ai ponegriti pe romani si totusi sunteti intregi si nevatamati...

Daca nu erau cei ca voi...si daca nu erau toleranti pina la prostie,romanii, dadeau clasa multor natiuni si mult mai buna ar fi fost viata lor! Dar,pe cine nu au lasat sa moara nu i-a lasat sa traiasca...

Sunt in culmea fericirii si abia astept sa ne arate si noua comunitatea europeana si cei ca voi(tu,Soimos&comp.) cum se pot integra tiganii si sa ne dati un exemplu viu,propriu in acest sens!

Mai nou,te pot informa ca azi-dimineata,la stiri,italienii au aratat ca in orasul Firenze deja au inceput sa curga tiganii romani care,si-au instalat corturile si carutele la marginea unui cartier,lucru ce nu i-a bucurat deloc pe emancipatii europeni astfel ca locuitorii orasului,disperati si mustind de toleranta au dat foc carutelor si corturilor tiganesti apoi,au organizat proteste cerind ca tiganii sa plece!

Politia ameninta cu arestari populatia iar populatia la rindul ei ameninta cu un razboi civil!

(Imagineaza-ti ce bine vor fi vazuti si primiti romanii cind vor ajunge in tarile UE si cit vor plesni de toleranta si bucurie la adresa tiganilor antemergatori fiindca,ai fac de cacat!

:P Da-mi adresa ta, a lui Soimos si a altor suflete caritabile si emancipate ca voi si ai redirectionam pe tigani... ;)

Hai,dati-ne o lectie de crestinism si toleranta!)

Dumnezeule...abia astept circul ! :P

Despre toleranta italiana si franceza m-am lamurit!

Astept restul lupilor moralisti!

M-am gindit sa-i facem cadou pe tiganii romani nemtilor si ungurilor...pentru inceput...sa ne dea ei un exemplu de toleranta si non rasism! 8)

Editat de bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt in culmea fericirii si abia astept sa ne arate si noua comunitatea europeana si cei ca voi(tu,Soimos&comp.) cum se pot integra tiganii si sa ne dati un exemplu viu,propriu in acest sens!

Asa cum am mai spus c alte ocazii ...tiganii nu sunt inventie romaneasca, ei s-au raspandit in secole, peste tot in Europa...chiar si in Germania sau Elvetia!

Problema este ca aici acestia sunt asa de bine integrati incat nimeni nu stie ca ar fi tigani.

Deci exemplul nostru ti l-am aratat!

Ceea ce tu nu prea poti pricepe este ca tiganii din Romania nu sunt produsul societatii suahili sau finlandeze ci un produs al societatii romanesti.

Iar faptul ca tiganii din Ro sunt asa cum sunt este si pentru ca societatea romanesca actuala este un fel de puroi infectat la toate nivelurile, microbul imoralitatii, coruptiei si a lipsei de valori!

Mai nou,te pot informa ca azi-dimineata,la stiri,italienii au aratat ca in orasul Firenze deja au inceput sa curga tiganii romani care,si-au instalat corturile si carutele la marginea unui cartier,lucru ce nu i-a bucurat deloc pe emancipatii europeni astfel ca locuitorii orasului,disperati si mustind de toleranta au dat foc carutelor si corturilor tiganesti apoi,au organizat proteste cerind ca tiganii sa plece!

Politia ameninta cu arestari populatia iar populatia la rindul ei ameninta cu un razboi civil!

(Imagineaza-ti ce bine vor fi vazuti si primiti romanii cind vor ajunge in tarile UE si cit vor plesni de toleranta si bucurie la adresa tiganilor antemergatori fiindca,ai fac de cacat!

ceea ce tu spui nu e nou...nu de mult am vazut ca in italia chiar romanii erau vanati pe strazi, ...deci inseamna ca si italienii gandesc ca si voi si anume ca cine este nascut in Romania este roman ...sau aceasta interpretare este valabila doar pentru ungurii din Ro care trebuie sa fie neaparat romani si ptr tigani nu?

Nu uita ca daca societatea romaneasca post comunista este inca un rezervor de puroi ceausist ...nu te poti astepta ca tocmai tiganii, care erau mereu clasa cea mai de jos, sa fie elita societatii!

Asa ca hai sa le luam pe indelete si sa vedem ca majoritarii inteleg sa fie seriosi, harnici, morali, constiinciosi si civilizati!

Si tare sunt sceptic ca veti fi corect socializati intr-o scoala care nu intelege sa isi indeplineasca misiunea si a devenit un cimitir al elefantilor comunisti si aceeasi pervertitori ai valorilor reale cum a fost si in timpul lui ceausescu!

 

Nu sariti sa ma atacati ci intelegeti ca cei care se simt lezati de postarea mea sunt acei blocati cu mintea si lipsa de caracter in ceausism ... si ca Europa va cere un lucru SCHIMBAREA de MENTALITATE!

Am spus Europa nu soimos!

Pe mine puteti sa ma blamati ca nu imi pasa... purtati-va in schimb astfel incat sa nu va blamati singur natia, asa cum zeci de mii dintre voi au facut-o deja !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Asa cum am mai spus c alte ocazii ...tiganii nu sunt inventie romaneasca, ei s-au raspandit in secole, peste tot in Europa...chiar si in Germania sau Elvetia!

Problema este ca aici acestia sunt asa de bine integrati incat nimeni nu stie ca ar fi tigani.

Deci exemplul nostru ti l-am aratat!

Ceea ce tu nu prea poti pricepe este ca tiganii din Romania nu sunt produsul societatii suahili sau finlandeze ci un produs al societatii romanesti.

Iar faptul ca tiganii din Ro sunt asa cum sunt este si pentru ca societatea romanesca actuala este un fel de puroi infectat la toate nivelurile, microbul imoralitatii, coruptiei si a lipsei de valori!"

Soimos...ai dreptate,pentru prima oara;asta iti tot explicam si eu:tiganii romani sunt produsul excesului de toleranta al romanilor. Si ultimii,isi merita soarta!

Trist este ca victima este romanul de rind pe cind situatia este creata de semi-intelectualii romani corupti si timpiti care,s-au imbogatit tolerind infractionalitatea. !

 

ceea ce tu spui nu e nou...nu de mult am vazut ca in italia chiar romanii erau vanati pe strazi, ...deci inseamna ca si italienii gandesc ca si voi si anume ca cine este nascut in Romania este roman ...sau aceasta interpretare este valabila doar pentru ungurii din Ro care trebuie sa fie neaparat romani si ptr tigani nu?

Aici,nu inteleg ce vrei sa spui...Poti fi mai explicit?

Nu uita ca daca societatea romaneasca post comunista este inca un rezervor de puroi ceausist ...nu te poti astepta ca tocmai tiganii, care erau mereu clasa cea mai de jos, sa fie elita societatii!

Asa ca hai sa le luam pe indelete si sa vedem ca majoritarii inteleg sa fie seriosi, harnici, morali, constiinciosi si civilizati!

Si tare sunt sceptic ca veti fi corect socializati intr-o scoala care nu intelege sa isi indeplineasca misiunea si a devenit un cimitir al elefantilor comunisti si aceeasi pervertitori ai valorilor reale cum a fost si in timpul lui ceausescu!

 

Nu sariti sa ma atacati ci intelegeti ca cei care se simt lezati de postarea mea sunt acei blocati cu mintea si lipsa de caracter in ceausism ... si ca Europa va cere un lucru SCHIMBAREA de MENTALITATE!

Am spus Europa nu soimos!

Pe mine puteti sa ma blamati ca nu imi pasa... purtati-va in schimb astfel incat sa nu va blamati singur natia, asa cum zeci de mii dintre voi au facut-o deja !

Soimos...te asigur ca nu sufar de blocaje iar cu ceausismul si comunismul nu am avut de-a face niciodata,din contra!

Sunt acel 1 la un milion care a pus intotdeauna demnitatea inaintea interesului;pupincurista n-am fost niciodata!

Europa...lasa-ma ca vomit!

Acum sa-i vad... :beee:

Editat de bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Soimos...te asigur ca nu sufar de blocaje iar cu ceausismul si comunismul nu am avut de-a face niciodata,din contra!

Sunt acel 1 la un milion care a pus intotdeauna demnitatea inaintea interesului;pupincurista n-am fost niciodata!

Europa...lasa-ma ca vomit!

Acum sa-i vad... :yahoo:

Nu de tine personal vorbeam ... ma refeream la unii care nu stiusa vorbeasca civilizat si argumentat si scot din ei numai murdarii depasindu-i chiar si pe tiganii de care zici tu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×