Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Ce cred alte etnii despre romani?

Ce cred alte etnii despre romani?  

38 membri au votat

  1. 1. Ce cred alte etnii despre romani?

    • Nu se poate trai printre ei!
      9
    • Sunt oameni buni
      3
    • Nici mai buni,nici mai rai decit altii
      18
    • Nu stiu ce sa spun
      8


Postări Recomandate

Sunt curioasa... :focus:

Sa vedem ce spun ei...

In general exista doua fatete ale parerii: una afisata si deloc in avantajul nostru, alta reala in adincul mintii lor, care este ceva de genul " nu sint nici mai buni nici mai rai decit altii". In general se afiseaza cea care denigreaza, in special ( culmea!!!) de catre rom

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Să nu-i uităm pe cei care au "plecat"( a se citi fugi) din Rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am văzut şi văd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne uitam de exemplu la englezi. Ce au facut ei in colonii : in India , au furat , au jfuit , au ucis !!! In Africa de Est , din Egipt pana in Rhodesia si Africa de Sud : au furat , au jefuit , au ucis localnicii care nu li se supuneau !!! Asta faceau engleazii in colonii : cei mai mari hoti ai secolului al XIX-lea. Cea au facut francezii in colonii ? La fel ! Ce au facut germanii ? Au distrus de doua ori Europa in decurs de un secol.Au furat pe unde treceau. Au jefuit, au ucis !!! ( ganditi-va cum au furat locomotivele si liniile ferate in primul Razboi , din Romania ).

 

Ce au facut romanii. Sa fac o extrapolare. Ganditi-va ca va patrunde un hot in casa ; va ia tot. Cu timpul refaceti paguba ; hotul recvine iar si fura tot ; din nou reusiti sa va puneti la loc ; hotul iar si iar si iar ..........Asa s-a intamplat cu natiunea romana . Am fost furati de toti : de romani , de migratori , de maghiari , de austrieci , de turci , de rusi , de germani ....Asa , este evident ca suntem in situatia in care ne gasim. Sunt surprins uneori sa vad ca exact cei mai mari hoti spun despre noi ca suntem hoti :D

Mai mult , sunt si romani care condamna natiunea romana. Dar , lor nu am ce sa la cer. Atata il duce capul pe fiecare. Intotdeauna , trecutul influenteaza prezentul si viitorul !!! Nu condamnati natiunea romana , ci uitati-va de ce a a juns asa !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce au facut germanii ? Au distrus de doua ori Europa in decurs de un secol.Au furat pe unde treceau. Au jefuit, au ucis !!! ( ganditi-va cum au furat locomotivele si liniile ferate in primul Razboi , din Romania ).

Eu nu am cunostinta de navalirea distrugatoare a germanilor prin Romania!

Ce stiu este ca un rege german a facut o Romaniae moderna si mai stiu ca in timpul primului razboi mondial Romania a declarat razboi Germaniei....faptul ca un razboi inseamna ceea ce stim si nu bautul ceaiului, a facut ca Romania sa fie ocupata 80 % de trupele germane!

Iar cauzele celui de al doilea razboi mondial le gasesti in pacea impusa in primul razboi.

Ce au facut romanii.
In razboi au facut exact ceea ce au facut si altii ...!
Am fost furati de toti : de romani ,

Ce interesant ...eu credeam ca voi sunteti urmasii romanilor, nu stiam pana acum ca romanii au jefuit pe romani!

de migratori , de maghiari , de austrieci
Poate detaliezi un pic in care razboi v-au jefuit pe voi romanii migratorii, maghiarii si austrieci rusii si germaniii?

Da si tu niste exemple concrete poate mai invat si eu istorie.

Daca nu esti in stare sa documentezi explica ne daca ti-ai propus sa reinventezi istoria!

Cu turcii e o alta problema aia v-au ocupat si n-or fi facut-o sa isi imparta tutunul si cafeaua cu voi!

 

Cat despre germani ...eu mai degraba vad ca in Transilvania sunt spe orase. localitati, cetati bisericii fortificate facute de ei si nu de romani....adica nu numai ca nu au jefuit dar v-au lasat la cheie ceva ce voi nu ati reusit sa faceti desi erati majoritari, ...o civilizatie!

 

de turci , de rusi , de germani ....Asa , este evident ca suntem in situatia in care ne gasim. Sunt surprins uneori sa vad ca exact cei mai mari hoti spun despre noi ca suntem hoti :D

Mai mult , sunt si romani care condamna natiunea romana. Dar , lor nu am ce sa la cer. Atata il duce capul pe fiecare. Intotdeauna , trecutul influenteaza prezentul si viitorul !!! Nu condamnati natiunea romana , ci uitati-va de ce a a juns asa !!!

Poate ca va critica metehnele balcanice care v-au adus in stadiul de ultima tara din Europa.

Noroc cu UE adica cu strainatatea care va face ceva ce voi nu ati fi putut face in 100 de ani ...si anume va ridica si va copteaza in sanul lor ...

Asa ca ciocu mic si ziceti saru mana!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu am cunostinta de navalirea distrugatoare a germanilor prin Romania!

Ce stiu este ca un rege german a facut o Romaniae moderna si mai stiu ca in timpul primului razboi mondial Romania a declarat razboi Germaniei....faptul ca un razboi inseamna ceea ce stim si nu bautul ceaiului, a facut ca Romania sa fie ocupata 80 % de trupele germane!

Iar cauzele celui de al doilea razboi mondial le gasesti in pacea impusa in primul razboi.

In razboi au facut exact ceea ce au facut si altii ...!

 

Ce interesant ...eu credeam ca voi sunteti urmasii romanilor, nu stiam pana acum ca romanii au jefuit pe romani!

Poate detaliezi un pic in care razboi v-au jefuit pe voi romanii migratorii, maghiarii si austrieci rusii si germaniii?

Da si tu niste exemple concrete poate mai invat si eu istorie.

Daca nu esti in stare sa documentezi explica ne daca ti-ai propus sa reinventezi istoria!

Cu turcii e o alta problema aia v-au ocupat si n-or fi facut-o sa isi imparta tutunul si cafeaua cu voi!

 

Cat despre germani ...eu mai degraba vad ca in Transilvania sunt spe orase. localitati, cetati bisericii fortificate facute de ei si nu de romani....adica nu numai ca nu au jefuit dar v-au lasat la cheie ceva ce voi nu ati reusit sa faceti desi erati majoritari, ...o civilizatie!

 

de turci , de rusi , de germani ....Asa , este evident ca suntem in situatia in care ne gasim. Sunt surprins uneori sa vad ca exact cei mai mari hoti spun despre noi ca suntem hoti :D

 

Poate ca va critica metehnele balcanice care v-au adus in stadiul de ultima tara din Europa.

Noroc cu UE adica cu strainatatea care va face ceva ce voi nu ati fi putut face in 100 de ani ...si anume va ridica si va copteaza in sanul lor ...

Asa ca ciocu mic si ziceti saru mana!

Soimos , pe langa ca esti mincinos , esti si incult !!! :giverose:

 

Vom fi adoptati undeva unde totul se rezuma la bani . Cine nu are bani e aruncat la gunoi. Asa ai patit si tu Soimos ?

 

E mai bine sa avem metehne balcanice , decat sa avem instincte criminale , precum germanii !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca e greu sa intelegi corecxt lucrurile daca esti atat de mult trait in ceausism!

Altfel ai afla ca un salar nu are nimic comun cu absolvirea unei facultati ci cu eficienta muncii si pretul acesteia pe piata locala a fortei de munca.

 

Crezi? Atunci de ce mai trece un dobitoc prin 16-18 ani de şcoală dacă nu contează? De ce nu iei un muncitor necalificat şi nu-l pui să proiecteze o clădire sau să supravegheze construcţia unui bloc? De ce atunci nu pui o asistentă medicală să facă o operaţie pe creier? [...]

 

Te asigur ca cu o socializare ceausista continuata asa ca acum in Romania adica 99 .9 % absolventi de facultate (adica leneviti pana la 25 de ani in scoli care nu te pregatesc pentru viata) nu vor veni niciodata vremuri bune.

Dacă aşa ai făcut tu facultatea este problema ta. Asta nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×