Sari la conținut
Forum Roportal
Dirtyangel

Fructe preferate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

io le-am cules cam necoapte si stau cu ele-n frigider :doh:

nu stiu daca merge sa fac ceva cu ele asa crude.

 

Sa nu le arunci ca se fac edibile peste un timp scurt, dar verifica mereu sa nu fie vre-una stricat printre ele si cand incep sa-si schimbe culoarea si devin moi, merg spre bine.

Cateodata se vor stringe si se miscoreaza dar stii ca cele uscate natural ajung la dezhidratare si frigiderul este un loc unde se poate dezhidrata si capsuni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La marul de aur te gandesti din gradina Eden???

Iar ma luati cu religia? Ma gandesc la fructele din livada mea....esti multumit?si la legumele.din livada mea....toate crescute bio,eco sau cum mai vrei tu sa le spui....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar ma luati cu religia?

 

Eu as fi ultima persoana la religie, in gluma am spus de Eden ca este aproape imposibil de obtinut ceva pur azi din cauza poluarii, eu-s multumita cu recolta mea de citrice si acum cu smochine ... sper sa ai si tu satisfactie in cele cultivate!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat ieri 6 bucati de "tropical mango" asa era afisat numele langa pret  ... insa sint tari ca piatra, le-am pus intr-o strecuratoare smaltuita pe masa de sufragerie iar in mijloc un ananas care la fel are nevoie de coacere in casa!  Am cumparat si containere noi in care le vor pastra in frigider.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unele soiuri de grapefruit sint amare si mai greu de mancat, cateodata nu este un ger de care au nevoie sa-si schimbe gustul ... pepenii in schimb sint dulci dar pot fi si ei ca dovleacul, fara gust si aroma daca se culeg inainte de timp de pe camp.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×