Sari la conținut
Forum Roportal
bombonica83

Parfumuri furate - aveti incredere?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am vazut o emisiune la tv. si unul dintre parfumurile testate era pe ciloana 5 la care prezentatorul a zimbit si sa intrebat daca e coicidena? poate dar oricum emisiunea ma pus pe ganduri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cumparat 2 uleiuri de parfum de la Refan pentru testare, pentru a vedea cat de bine persista. M-am dat cu unul din ele dimineata, la incheietura mainii. Vreau sa spun ca intradevar sunt bune, pentru ca m-am spalat destul de des pe maini (sunt obligata sa o fac destul de des), am spalat si vase, dar mirosul a persistat pana seara tarziu. Deci merita banii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand vine vb.de parfumuri,prefer sa mi le cumpar dintr-o parfumerie,indiferent de pret.Daca se intampla sa vb.in gura mare romaneste prin anumite benzinarii din Austria ai sanse sa vina "baietasii"la tine cu texte de genul"hai frate,ce iti dau?un parfum?un whisky?hai frate sa imi faci si mie saftaua ca acu' o juma' de ora le-am furat mancati-as!".Din pacate nu sant contrafacute,sant chiar originale furate din magazine care nu au inca sistem anti furt la iesire.Nu am cumparat niciodata de la ei desi le dau la jumatate de pret,insa m-am nimerit odata la o benzinarie unde opresc autocarele si tirurile romanesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parfumurile furate numi inspira deloc incredere.este vb despre acele parfumuri care cica sunt de marca si sunt vandute la pret de nimik nu?ei binr tot e mai bun un parfum de claitate de ex cumperi un parfum care cica e de firma lacoste de ex de dai cu el o data de doua ori si peste o oea dispare mirosul ce e de calitate e de calitate .sayounara ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aveam un amic care aducea testere din spania , ciordite desigur . ;)

 

insa trebuie sa recunosc ca era mult mai bun testerul decat originalul . :roll:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Testerele sunt mai bune , persista mai mult !Acum cativa ani mi-am luat un D&G , tester , dintr-un magazin din herastrau ! Mirosea extraordinar si isi mentinea mirosul . In general nu dau banii pe parfumurile din Romania , nu prea am incredere(dupa ce am vazut un reportaj la tv cum ca n-ar fii originale) si apelez la un amic care pleaca des in Italia , si ne "aprovizioneaza" pe mai multi ! Plus ca ,anual imi astept sora(tot din Italia) care are niste gusturi extraordinare la parfumuri :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai..fratele prietenului meu face comanda la parfumuri de la D&P Parfum, din Bucuresti. Esenta e originala, doar ambalajul este standard, ceea ce-l face mai ieftin :hi:

30ml la 35RON

50ml la 45RON

100 ml la 70RON

 

si eu tot de la D&P am Amarige de Givenchey.... am folosit si parfumul original si diferenta nu e foarte mare (exceptand diferenta de pret) :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai..fratele prietenului meu face comanda la parfumuri de la D&P Parfum, din Bucuresti. Esenta e originala, doar ambalajul este standard, ceea ce-l face mai ieftin :lol2:

30ml la 35RON

50ml la 45RON

100 ml la 70RON

spune-i din partea mea ca ia teapa de fiecare data.

 

nu sunt parfumuri originale !

sunt copii originale de parfumuri de marca, vandute celor care nu pot sa dea 4 milioane pe o sticluta de 50 de ml de parfum mai rasarit, dar vor sa aiba senzatia ca s-au dat cu el.

iar aromele sunt cam pe langa subiect. de tinut, tin vreo 25-30 de minute sau o spalare cu apa.

 

apropo, cat comision ai de la ei? :pardon:

 

 

oricum sunt originale!!eu am testat :lol2:

:lol2:

keep dreaming...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
parfumuri romanesti misto exista?

exista parfumuri de calitate si la preturi accesibile-vezi www. fmgroupcosmetics.ro si putem vb. pe mes daca te intereseaza si o afacere cu ele-milena301-mes

 

hmmm..parfumuri d la hoti clar NU! eu imi iau parfumuri d la garda financiara..acolo lucreaza mama...sunt parfumuri primite ca "stimulente" de fiecare data cand se face vreun control la un magazin d parfumerie. Sunt originale si spre surprinderea mea mirosul dureaza mai mult decat la cele din mall-ul din oras. Si mai fac si cate un ban d 2 ori p luna cand merg si le vand in banca :airkiss:

hai sa iti propun o afacere, daca tot vinzi cate ceva parfumuri. intra pe site-ul -www. fmgroupcosmetics.ro si poate vb. pe mes-milena301

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×