Sari la conținut
Forum Roportal
phading angel

Actorul/actrita preferat(a) + filmul preferat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tom Cruise si-a inceput declinul odata cu Katie Holmes.Toata media a fost calare pe el atunci si mai ales cand incepuse cu exteriorizarile alea aiurite de pe la toate posturile TV.A starnit o greata nationala Americanilor care imediat au inceput sa-l ocoleasca si sa nu mai mearga la filmele lui.Orice fel ,oricat de bunicele ar fi fost.Studiourile la fel au inceput sa-i inchida usile in nas,noroc ca el are propriul sau studio si cu el isi produce propriile filme...dar de atunci nu mai are nici o priza la public.In USA cand cazi pe bec te arzi serios de tot.Sunt actori care au avut probleme cu drogurile si cand intri in atentia mediei studiourile nu agreaza asta si te taie!Le strici imaginea!! Te ocolesc si nu-i mai gasesti cand ii cauti.

Cruise si-a pierdut statutul si filmele lui toate cad mult sub suma investita in ele= nu mai aduce profit deloc de vreo 10 ani.Mission Impossible 3 a fost un dezastru total si nu stiu ce o fi si cu asta al 4 lea.

In Hollywood viata e scurta si cand o ai tragi foloase si iti faci o situatie si pui $$$ de-o parte caci...vor veni sigur si zilele negre!

In plus e si pitic de inaltime!!!! Ca si Bogart,poarta pantofi fie cu talpa groasa fie e pus pe o ladita sa stea cand are o actrita de sarutat.Katie si Nicole sunt mult inalte ca el si mereu e filmat ori pozat in unghiuri sa para macar de inaltimea lor...dar e un pitic de-i mananci seminte in cap :)

A avut un sarm la vremea lui si acum s-a dus.Altii noi apar la colt.Si Pitt o sa dispara odata.Si Leo al tau se va duce.Toti sunt buni atata vreme cat produc bani.Cand incep sa nu mai aduca..li se mai dau sanse dar depinde si de ei...Putini actori mari au ramas si azi mari si ii numeri pe degete si tot din aia din anii 70 sunt!De Niro,Pacino,Hoffman...Cruise ar vrea el sa ajunga batran ca ei si sa si aiba succesul lor la acea vreme...La el mai e si atitudinea lui flegmatica si de superioritate care supara pe toti.Se da mai mare decat este :) Si la propriu si la figurat :)

 

Hollywood insider a incheiat acum articolul :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

http://www.youtube.com/watch?v=znsXA2aTXCE

 

Mie mi s-a părut în regulă la Oprah, chiar a fost fun. Înălţimea nu cred că este un defect şi în niciun caz un lucru care a contribuit la declinul său; există o mulţime de actori care au cunoscut succesul la Hollywood şi care nu au peste 1.80. Mai degrabă înclin să cred că scientologia l-a pus pe căi greşite atât în actorie, cât şi în viaţa de cuplu. Asta a afectat şi cariera soţiei sale, pt că nu am mai văzut-o pe Katie într-un film bun de ceva vreme. De fapt, nu îmi amintesc acum dacă am văzut vreodată un film bun cu ea. Revenind la Tom, rolul din Născut pe 4 Iulie a fost colosal, interpretare excepţională, şi după aceea am dorit să îl văd şi în Top Gun.

 

Tom Cruise, care a demonstrat că este un actor de clasă (3 nominalizări Oscar şi 3 premii GB), pierde prim-planul în faţa lui Timberlake sau Henry Cavill (Nemuritorii). Ar trebui să joace din nou într-un proiect care să îl relanseze. Iar Dicaprio e făcut dintr-o altă stofă, se vede din rolurile pe care şi le alege. Nu cred că va avea soarta lui Cruise. Pitt se dedică familiei, face din ce în ce mai puţine filme (iar asta e rău pt noi); citisem pe undeva că va apărea totuşi într-un thriller, anul viitor sau în 2013.

Editat de Tom Bishop
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai iesirea lui la Oprah l-a costat atat de mult!!!L-au facut de cacat in ziare si reviste in America si acum tin minte.Poate n-a ajuns asta prin EU dar in USA l-a "ajutat " la declin.Scientology...intr-o f. mica masura.Uite la Travolta,asta mereu face filme de cacat si tot se tine pe picioare si inca mai bine ca in trecutul lui ce la un moment dat era in ceata totala...noroc cu Pulp fiction!!!Multi actori s-au lansat si re lansat cu acel film datorita lui Tarantino.

 

Anii 80-90 au fost cei mai buni pt. el.De atunci a avut singurul mare succes cu MI 1 si pe urma au luat-o razna la vale si alea,iar al 3lea....cu toate ca a castigat bani seriosi,el personal n-a fost privit bine ca actor.Pe scurt,lumea s-a saturat de el ,si-a pierdut interesul.In EU are inca succes dar in USA nu.Si daca acest MI 4 e un mare caca..apoi s-a dus orice sansa a lui de a se redresa in statut.Stii Interview with a vampire ?Anne Rice a protestat vehement impotriva alegerii lui in rol principal.Nici n-a putu crede ca el sa fie Lestat!A fost si e inca nemultumita de film tocmai ca a jucat el in acel rol.Si mai ales pe studio care au cumparat drepturile de autor inainte ca ea sa stie ca el va juca in film!Nu ar fi vandut drepturile deloc.

 

Katie Holmes e actrita de mana doua si nu prea a jucat decat in porcarii in care si-a aratat sanii si curul.Cel mai mare rol al ei a fost in ..Batman begins :) Justin Timberlake sucks big time!Henry Cavill nu e mare deloc in USA ca actor.

Dar e adevarat ca ai nevoie de un HIT la un moment dat sa dai iar lovitura.E ca si in muzica.Trebuie sa scoti hituri mereu altfel..vei ramane acel ..one hit wonder care vine ca o stea cazatoare pe cer.

 

Hollywood insider out.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dintre actriţe, Natalie Portman - Fantomele lui Goya.

 

excelent film, l-am vazut de curand.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am vazut azi printre picaturi un film la pro tv, 'What to Expect When You’re expecting' si am revazut-o pe draga mea Cameron Diaz pe care o aveam in minte mai tinara; am intrat pe net si am vazut ca filmul este productie din 2012, deci destul de recent, ideea e, ca mi-a parut prea imbatrinita la nivelul fetei, daca nu ridea, mi-era imposibil sa cred ca e ea..si chiar nu stiam ca are doar 42 de ani

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×