Sari la conținut
Forum Roportal
steve-bv

Izolatie cu spuma poliuretanica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru cei interesati de spuma poliuretanica (zona judetului Timis si judete invecinate), aveti acest numar de telefon la care ma puteti contacta in vederea pretului si a altor detalii : 0732/90.35.15.

Va Multumesc !

Daca se poate o adresa de email unde sa putem comunica! Sunt din Deva si doresc pe viitor, sa aplic o asemenea tehnologie ptr. izolarea unei case. Mersi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Am achizitionat de curind o masina pt izolatii cu spuma poliuretanica la second hand care are furtunele INFUNDATE cu solutie care s-a intarit.

Stiu ca EXISTA solutii speciale care pot desfunda furtunele.

Ma poate auta cineva sa-mi vinda aceste solutii?

 

 

Va multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare!

Am achizitionat de curind o masina pt izolatii cu spuma poliuretanica la second hand care are furtunele INFUNDATE cu solutie care s-a intarit.

Stiu ca EXISTA solutii speciale care pot desfunda furtunele.

Ma poate auta cineva sa-mi vinda aceste solutii?

 

 

Va multumesc!

Buna ziua, din pacate nu exista nici o solutie pentru desfundarea furtunului de iso, doar el este intarit, cel de poliol nu se intareste. Ce fel de furtun aveti cu incalzire pe interior sau exterior sau fara incalzire?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum am spus nu se poate desfunda cu nimic, intradevar exista un dizolvent dar este utilizat doar la curatarea pistolului de proiectare , iar la furtun nu se poate folosi ecest dizolvent doar inmoaie f putin spuma pt a putea fi curatata. va trebui sa achizitionati un furtun nou. mai e o varianta ca din cel de poliol, depinde citi metri aveti sa-l impartiti in doua trebuie spalat ff bine cu apa merge de minune, dar trebuie vazute cuplajele daca nu sint diferite ca marime cel de iso si cel de poliol la unele modele sint diferite si atunci va trebui sa taiati acele cuple si sa ambutisati altele pe masura la iso.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dupa cum am spus nu se poate desfunda cu nimic, intradevar exista un dizolvent dar este utilizat doar la curatarea pistolului de proiectare , iar la furtun nu se poate folosi ecest dizolvent doar inmoaie f putin spuma pt a putea fi curatata. va trebui sa achizitionati un furtun nou. mai e o varianta ca din cel de poliol, depinde citi metri aveti sa-l impartiti in doua trebuie spalat ff bine cu apa merge de minune, dar trebuie vazute cuplajele daca nu sint diferite ca marime cel de iso si cel de poliol la unele modele sint diferite si atunci va trebui sa taiati acele cuple si sa ambutisati altele pe masura la iso.

 

 

MULTUMESC

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Ziua,

 

Dorect izolarea unei terase de bloc cu spuma poliretanica, bloc 8 etaje in Bucuresti, suprafata este de 50mp.

Terasa in final trebuie sa fie circulabila.

 

Stare curenta:

- 20 mp sunt acoperiti cu membrana bituminoasa (deasupra locuintei)

- 30 mp sunt acoperiti cu tabla (deasupra terasei si borduri)

 

Rog pret si date de contact pe PM.

 

Sunt sigur ca aceasta izolatie avantajoasa va face pofta la Administratia blocului pt. o izolatie completa (bloc de 4 scari).

 

 

Cu stima.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cam care este pretul/mp pentru a izola vreo 200mp cipriangabi@yahoo.com :good:

 

pretul/mp este de 12 euro

 

pt a avea un pret final/total trebuie avut in vedere si ceilalti factori premergatori sau ulteriori izolatiei.

post-316147-1292414499_thumb.jpg

Editat de Darianna
edit datele de contact

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pretul/mp este de 12 euro

 

pt a avea un pret final/total trebuie avut in vedere si ceilalti factori premergatori sau ulteriori izolatiei.

 

Si eu sunt interesat sa'mi izolez in primavara . Care ar fi insa ceilalti factori premergatori si ulteriori ? Si la cat se ridica estimativ pretul ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×