Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
Demiurgul

Sistemul de pile din Romania--noua categ.PILOSII

Recommended Posts

Imi este sila de Romania ,,,,sunt mii de argumente nu are rost sa ma intind ,,ceea ce urasc cel mai mult in momentul de fata este sistemul de pile ,,,am vazut sute de exemple in care niste incompetenti inculti ,,prosti si saraci cu duhul au fost bagati pe posturi cu salarii babane de catre parintii ,,,,e cea mai mare durere sa vezi cum o javra ...cum un incompetent ,,care nu are legatura cu slujba in care a fost bagat de tatal sau ...incepe sa isi dea aere si mai tarziu sa te priveasac de sus,,,,in fond el este un imbecil care nu s-a luptat cu viata ,,ci totul i-a fost oferit de catre protejati ,matusi,rude etc ...

Categoria asta ii numesc ---Pilosii ....

sunt peste tot ,,de la consilieri de stat pana la profesorii ....progresul o sa stagneze cu nemernicii astia de ce ???pentru ca ei nu s-au luptat pentru nimik si nu se vor lupta niciodata ,,le place ca totul sa le vina pe tava ...asadar privesc cu durere Romania peste 20 de ani in care PILOSII vor trebui la randul lor sa-si bage odraslele ...

Ma gandesc serios sa emigrez

....progresul o sa stagneze cu nemernicii astia de ce ???z

Care progres? Poate REGRES.

Ma gandesc serios sa emigrez

Chiar imi imaginam acum cum ar fi sa emigreze toti romanii si sa ramana tara goala. :stars:

Chiar imi imaginam acum cum ar fi sa emigreze toti romanii si sa ramana tara goala. :stars:

raman demnitarii si tiganii sa se fure intre ei...

Romania e o tara social-comunista-democratica :stars:

Sa ne traiasca guvernul cat mai mult :crazy: :yahoo:

raman demnitarii si tiganii sa se fure intre ei...

Pai da, ca nu am mai fi noi astia, fraierii, de la care sa fure ei. :D

Romania e o tara social-comunista-democratica :D

Nu suntem o tara comunista, gandim ca niste comunisti. Doar atat. :good:

Nu suntem o tara comunista, gandim ca niste comunisti. Doar atat. :good:

Pai tocmai de aia zic....nu conteaza ce scrie pe fruntea noastra...comunisti vom muri :D

Pai tocmai de aia zic....nu conteaza ce scrie pe fruntea noastra...comunisti vom muri :good:

Vai de noi. Macar avem simtul umorului. :D

sistemul pe baza pilelor, il intalnim si in alte tari civilizate, iar ca exemplu voi lua japonia.

in jap. se angajeaza pe sistemul pilelor-adica daca vrei sa-ti angajezi un nepot, te duci la director si-i spui despre ce este vorba.

evident ca il angajeaza, dar aici incep diferentele:

daca nepotul nu se ridica la nivelul celorlalti, este chemat cel care si-a pus obrazul pentru el si il atentioneaza ca nepotul...are ceva probleme cu munca.

nepotul va face tot ce-i sta in putinta pentru a nu-si dezamagii unchiul sau matusa si nu in ultimul rand patronul.

deci, iata un aspect comun , in care doar mentalitatea difera!

iti inteleg deplin frustrarea... dar inca nu te-ai obisnuit???...

Dupa mine, cine alege sa se obisnuiasca cu ceva rau (scuzati cacofonia), isi merita pe deplin soarta. "Las' ca merge si-asa" ne-a adus unde ne-a adus.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this