Sari la conținut
Forum Roportal
annett

Atragi atentia atunci cand te simti bine cu tine, indiferent cum ai arata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

m-a inzestrat Dumnezeu cu un corp perfect pot spune, nu am pic de vergeturi, de celulita nici nu m vb, dar am colege de 18, 19 ani care sunt pline de vergeturi pe sani, pe burta , pe fese desi au avut o greutate constanta , pot spune ca si eu am variat in privinta kilogramelor dar vergeturi nu mi-au aparut absolut deloc, si unde mai pui ca pot sa mananc orice ca nu m-a ingras mai mult de 2 kg care nici nu se vad, dar cu toate astea am alte probleme care m macina si pur si simplu nu mi pasa ca am un corp frumos, m intereseaza sa termin facultatea cu bine, sa pot sa mi ajut parintii, sa am un loc bun de munca si in primul si in primul rand sa fiu sanatoasa. Astea pprobleme zic eu ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
m-a inzestrat Dumnezeu cu un corp perfect ...

... pur si simplu nu mi pasa ca am un corp frumos,

 

Simplul fapt că vorbeşti despre asta,

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Astea pprobleme zic eu :crazy:

 

ete fleosc... :crazy:

 

si eu am fost slaba aproape toata viata, dar s-a intamplat ca 6 luni sa fiu grasa, aratam ingrozitor, aveam niste masuri :crazy: am avut ambitie si m-am chinuit vreo 4 luni in asa hal incat am ajuns sa fiu anemica ;) ideea este ca nu poti sa-ti dai seama de importanta problemei pana cand nu o simti pe pielea ta :P si totusi putina imaginatie nu ti-ar strica :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
m-a inzestrat Dumnezeu cu un corp perfect

 

- nu am pic de vergeturi, de celulita nici nu m vb

- am colege de 18, 19 ani pline de vergeturi pe sani, pe burta, pe fese desi au avut o greutate constanta

- pot sa mananc orice ca nu m-a ingras mai mult de 2 kg

- ma macina si pur si simplu nu mi pasa ca am un corp frumos

- ma intereseaza sa termin facultatea cu bine, sa pot sa mi ajut parintii, sa am un loc bun de munca si in primul si in primul rand sa fiu sanatoasa.

 

 

 

Ye, ye, ye !!! am 20 de primaveri si aflu ca sint tanara !!! si voi ??? asa suna mesajul.

 

Nici eu n-aveam probleme la varsta ta !!!

 

Cand am terminat liceul daca aveam 40 de kg, aratam excelent insa prima nastere s-a schimbat totul.

 

Clar ca nu m-a interesat doar copilul !!! Speram sa treaca cum spuneau toate femeile !!! Nici formula asta nu la toate se aplica !!! Dupa a doua nastere si un razboi cu mine, cand am ajuns la 65 de kg, am zis ca sint perfecta si eram !!!

 

Intr-o zi voiam sa iau pe mine pantalonii preferati ca e mai frig putin acum si la noi, 12*C devreme dimineata, si nu ma cuprindea !!!! 10 cm, altadata trebuia sa indoiesc talia sa nu cada de pe mine, ca-i lung destul, il port cu tocuri.

 

Tocmai in tara unde toti sintem creati egali !!! ;)

 

"vergeturi" inseamna semne de piele intinsa ??? banuiesc, ca n-am auzit acest cuvint pana acum !!!

insa n-am din astea nici dupa doua nasteri, nici pe sani.

Editat de Olga Khan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ete fleosc... :crazy:

 

si eu am fost slaba aproape toata viata, dar s-a intamplat ca 6 luni sa fiu grasa, aratam ingrozitor, aveam niste masuri :crazy: am avut ambitie si m-am chinuit vreo 4 luni in asa hal incat am ajuns sa fiu anemica ;) ideea este ca nu poti sa-ti dai seama de importanta problemei pana cand nu o simti pe pielea ta :o: si totusi putina imaginatie nu ti-ar strica :crazy:

 

 

 

Anemia este boala grea, mortala daca nu se trateaza. Si eu am ajuns in spital anul trecut din cauza asta. Nu aveam metale deloc in singe, nici pe picoare nu mai stateam. De atunci iau medicamente pe reteta.

Doctorii mi-au spus ca demult n-au mai vazut asa rezultate proaste la analize.

Am intrecut masura cu baut de apa !!! mancam limitat sau faceam foamea.

 

Atentie mare la diete speciale !!!

 

 

Atragi atentia doar daca este ceva pe tine care atrage masele !!! Corpul se vede mai mult vara, insa daca iarna te afisezi in haine de vara, desigur nu ramai fara priviri speciale si calduroase !!!

 

O persoana "average" medie ??? ori ce ar pune pe ea sau ce corp ar avea, nu atrage !!! indiferent de varsta, statut social etc., doar daca este cu o masina scumpa !!! sau altceva o aduce la suprafata decat persoana ei: profesie foarte cautata, astronauta sau tata presedinte de Stat sau ministru etc.

Editat de Olga Khan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
m-a inzestrat Dumnezeu cu un corp perfect pot spune, nu am pic de vergeturi, de celulita nici nu m vb, dar am colege de 18, 19 ani care sunt pline de vergeturi pe sani, pe burta , pe fese desi au avut o greutate constanta , pot spune ca si eu am variat in privinta kilogramelor dar vergeturi nu mi-au aparut absolut deloc, si unde mai pui ca pot sa mananc orice ca nu m-a ingras mai mult de 2 kg care nici nu se vad, dar cu toate astea am alte probleme care m macina si pur si simplu nu mi pasa ca am un corp frumos, m intereseaza sa termin facultatea cu bine, sa pot sa mi ajut parintii, sa am un loc bun de munca si in primul si in primul rand sa fiu sanatoasa. Astea pprobleme zic eu :crazy:

....si modesta! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fara rautate acum, nu v suparati nu am nimic cu voi dar vad aici numai femei frustrate, eu am intrat pe forumul asta de la o prietena care este inscrisa si vazand cate probleme au femeile cu silueta, am zis sa scriu si eu ceva, in niciun caz ca m intereseaza daca am abordat subiectul sau ce am m auzit pe aici :crazy: importanta este sa sa fii bine mobilata la"mansarda" daca intelegeti ce vreau sa spun , frumusetea se duce imediat poti s-o intretii cat vrei 8)

si ai deschis topicul asta ca sa ne spui nou femeilor frustrate ca mai exista si unele ''mobilate'' ? Asta ca sa ne simtim cumva mai bine, sau?

 

Ei bine, nu toate suntem frustrate si nici nu avem toate celulita si vergeturi chiar daca nu ne laudam cu asta. Ah, si basca, mai suntem si mobilate la ''mansarda'' :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bueai, Capitoliu !!! :D

ia lăsaţi garagaţa şi bagaţi nişte poze (sau fotografii, pentru cunoscători :wacko: ) şi lăsaţi-ne pe noi să apreciem. facem un juriu ad-hoc urgentissimus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
m-a inzestrat Dumnezeu cu un corp perfect pot spune, nu am pic de vergeturi, de celulita nici nu m vb, dar am colege de 18, 19 ani care sunt pline de vergeturi pe sani, pe burta , pe fese desi au avut o greutate constanta , pot spune ca si eu am variat in privinta kilogramelor dar vergeturi nu mi-au aparut absolut deloc, si unde mai pui ca pot sa mananc orice ca nu m-a ingras mai mult de 2 kg care nici nu se vad, dar cu toate astea am alte probleme care m macina si pur si simplu nu mi pasa ca am un corp frumos, m intereseaza sa termin facultatea cu bine, sa pot sa mi ajut parintii, sa am un loc bun de munca si in primul si in primul rand sa fiu sanatoasa. Astea pprobleme zic eu :wacko:

am celulita, am vergeturi dar ma simt bine in pielea mea si atunci cand vreau, atrag atentia asupra mea. dar asta pentru ca ma intereseaza alte aspecte decat cele fizice. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×