Sari la conținut
Forum Roportal
e-X-plorer

Care credeti ca e cea mai corupta institutie din stat?

Care este cea mai corupta institutie din Ro?  

43 membri au votat

  1. 1. Selectati care si incercati sa explicati alegerea facuta.

    • Parlamentul
      7
    • Guvernul
      1
    • Justitia
      8
    • Presa
      1
    • Politia
      5
    • Sistemul sanitar
      4
    • Armata
      0
    • Serviciile Secrete
      0
    • Biserica
      0
    • Societatea romana in ansamblul ei, de la cel mai mic la cel mai mare
      17


Postări Recomandate

Si iar off topic: Mi se pare extraordinar ca un medic sa isi faca si cruce cand intra in sala de operatii, pentru ca mobilizeaza mai multe forte in favoarea pacientului :cheer: . Ca, pe bune, daca Dumnezeu nu vrea...nu se prea intampla :unknw:

Ei, vezi, de-asta tu dai şpagă la medic, iar pacientul german, nu. :doh: Nu e deloc off-topic: sistemul medical este unul dintre cele mai corupte, chiar dacă nu e o instituţie anume.

 

Chirurgia e o chestie tehnică, unde Dumnezeu n-are ce căuta. Tu, ca pacient, eşti liberă să invoci ce divinitate vrei tu. Dacă ai nevoie de ajutor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ei, vezi, de-asta tu dai şpagă la medic, iar pacientul german, nu. :doh: Nu e deloc off-topic:

 

Mai harald, numai de critici te tii :) Iar la chestia cu Dumnezeu ..... nu e locul potrivit pe topicul asta, dar am si argumente pro :unknw:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ei, vezi, de-asta tu dai şpagă la medic, iar pacientul german, nu. :unknw: Nu e deloc off-topic: sistemul medical este unul dintre cele mai corupte, chiar dacă nu e o instituţie anume.

 

Chirurgia e o chestie tehnică, unde Dumnezeu n-are ce căuta. Tu, ca pacient, eşti liberă să invoci ce divinitate vrei tu. Dacă ai nevoie de ajutor

Editat de e-X-plorer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Offtopic: Adica daca medicul respectiv isi face o cruce sau isi spune o mica rugaciune inaintea unei operatii dificile, duce la malpraxis? :sick: Ori ai gandit, ori te-ai exprimat anapoda.

Nici una, nici alta. Ai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare mie sau chiar va e frica sa votati? De cine oare va e frica sa dati acel single click... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai, cand nu crezi in vreo forta divina, e greu sa pricepi the inner workings of the mind. Harald a trecut tacit cu vederea extraordinara forta de mobilizare a unei rugaciuni, preferand sa ne prezinte doar aspectul negativ. E si asta un punct de vedere.

 

Presa ... sincer, mie mi se face lehamite doar cand aud cuvantul. Stiu ce marsavii se pot face, si mai stiu si cati presari avem - in schimb e o lipsa cronica de jurnalisti; diferenta a facut-o Denisa, si a avut dreptate :blink: Pe scurt, arata-i unui jurnalist un subiect pasibil de a se scoate bani din el, si in 10 secunde isi uita mama, Dumnezeul si tara, desigur in varii grade.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×