Sari la conținut
Forum Roportal
???

cumparare teren

Postări Recomandate

salut........cumpar zilele astea un teren si as vrea sa stiu la ce detalii trebuie sa fiu atent.multumesc.

ps:sper ca am nimerit forumul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie ca cel de la care cumperi sa posede:

1.- cartea funciara, iar amplasamentul terenului sa fie in mod real cel de pe schita intocmita de catre inginerul de cadastru;

2.- adeverinta de rol de la primarie (precum ca este inregistrat cu terenul respectiv in rol);

3.-certificat de neurmarire fiscala (eliberat de primarie) precum ca nu are datorii la stat;

4. - titlul de proprietate pe care sa fie inregistrata parcela respectiva;

5. - buletin (carte) de identitate.

Iar cumparatorul ... sa aiba un act de identitate si ...BANI. :lol2:

 

 

 

 

 

 

 

 

salut........cumpar zilele astea un teren si as vrea sa stiu la ce detalii trebuie sa fiu atent.multumesc.

ps:sper ca am nimerit forumul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trebuie ca cel de la care cumperi sa posede:

          1.- cartea funciara, iar amplasamentul terenului sa fie in mod real cel de pe schita intocmita de catre inginerul de cadastru;

          2.- adeverinta de rol de la primarie (precum ca este inregistrat cu terenul respectiv in rol);

          3.-certificat de neurmarire fiscala (eliberat de primarie) precum ca nu are datorii la stat;

            4. - titlul de proprietate pe care sa fie inregistrata parcela respectiva;

            5. - buletin (carte) de identitate.

Iar cumparatorul ... sa aiba un act de identitate si ...BANI. :dwarf:

mersi de raspuns

deocamdata nici nu e parcelat.......urmeaza sa il parceleze ca vinde vreo 10 parcele in acelasi timp.de ce trebuie sa nu aiba datorii la stat?ce legatura am eu cu datoriile lui?mersi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:dwarf: asta ar trebui sa intrebi Statul. Ca si o anumita categorie de persoane, statul cere: "money first..."

 

mersi de raspuns

deocamdata nici nu e parcelat.......urmeaza sa il parceleze ca  vinde vreo 10 parcele in acelasi timp.de ce trebuie sa nu aiba datorii la stat?ce legatura am eu cu datoriile lui?mersi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×