Sari la conținut
Forum Roportal
Aikaterine

Credeti in clarvazatori?

Postări Recomandate

Era si o emisiune la tv,"al saselea simt"....sincer,dupa ce am vazut emisiunea asta,nu mai cred in asa ceva...Cred doar in Dumnezeu si ma indoiesc ca exista oameni cu nu stiu ce simturi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Era si o emisiune la tv,"al saselea simt"....sincer,dupa ce am vazut emisiunea asta,nu mai cred in asa ceva...Cred doar in Dumnezeu si ma indoiesc ca exista oameni cu nu stiu ce simturi...

Desigur, poti s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred in clarvazatori dar nu in toti tiganii de la coltu' strazii care mananca seminte...intr-adevar pot exista oameni cu puteri paranormale. Pana si catastrofa Titanicului a fost prezisa si mai multi oameni importanti din istorie au avut capacitati paranormale, acum chiar nu imi mai amintesc clar anumite nume si nu as vrea sa creez vreo confuzie. Chiar si eu ma pot lauda ca am avut asemenea momente sau 'vise prevazatoare' :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am cunoscut cativa clarvazatori. Am fost impresionat in mod deosebit de o femeie alcoolica, somera, tabagista inraita, la vreo 35 de ani, dar cu un chip imbatranit. Am fost chemat de un prieten - care o descoperise - sa o testam. Am calatori 300 de km ca sa o intalnesc. Am intrat intr-o camera cu ea si prietenul meu. Si a fost intrebata ce vede in mine. Mi-a povestit viata cu lux de amanunte, inclusiv lucruri pe care numai eu le stiam. Chiar si ganduri si idei pe care le aveam la o anumita varsta. Impresionanta capacitate. Am reusit insa sa ii blochez usor accesul. Nu era educata. Dar am intalnit si un preot care m-a uimit. Inainte sa deschid gura mi-a dat raspunsul. Si imi spunea: nu vei realiza acel lucru pana nu vei implini o anume sarcina. Si asa a fost. Am si fost medium intr-un exercitiu de clarviziune. Nu a fost usor, dar a reusit. Si dupa un an am prit confirmarea a ceea ce vazusem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unii clarvazatori sunt intaradevar buni dar uni sunt niste impostori!!!Fapt care ne face sa nu avem incredere in nici un clarvazator!!! :P"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt impostori un pic mai multi!!!si..oricum nu inteleg de ce merg uni oameni la clarvazatori..oricum viitorul ni'l facem singuri,parerea mea,asa ca..degeaba spune..ca..vei merge la mare..si il vei intalni pe baiatul viselor tale,ca.poate..chiar atunci..se intampla sa nu ai chef sa mergi..si..asta ce inseamna..ca gata ai pierdut sansa de a fii cu barbatul viselor tale,hai sa fim serios!!chestia asta e o prostie!!clarvazatorii nu cred ca trebuie deranjati cu prostiile unora..poate pt unii..chestia asta li se pare un blestem!! nu..un dar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×