Sari la conținut
Forum Roportal
Aikaterine

Credeti in clarvazatori?

Postări Recomandate

Adevarat,draga Angelica,am urmarit si eu emisiunea de aseara. Sa fie oare adevarat si sa trebuiasca sa platim pentru asta printr-un cutremur?

Spre deosebire de Ion Istrate care indica zile din saptamana(sambata spre duminica)ca moment pentru producerea unui cutremur,Lorin Fortuna vorbeste de niste posibile date (10,11,23).

Pana la urma doar Dumnezeu stie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te-am inteles perfect,Angelica. Si eu am indoielile mele legate de ceea ce sa-a spus in emisiunea din 3.01.2005,dar nu pot sa nu ma intreb: daca e totusi adevarat? Oricum pacatele se platesc si se platesc pana la a cincea generatie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca ai citit cartile lui Lazarev,Cristina,acolo vei gasi amanunte de care ar trebui sa tinem seama in viata de zi cu zi,se explica si de ce ni se intimpla atitea necazuri.

De platit, sunt convinsa ca platim,noi sau urmasii nostri,legile divine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si Hancu prevede un cutremur luna asta.

http://www.gardianul.ro/index.php?a=liniaf...e2005010601.xml

 

dar

Directorul Institutului National de Fizica a Pamantului, Gheorghe Marmureanu, a precizat ca un cutremur catastrofal nu se va produce in Vrancea mai devereme de 2007. "Nu avem de ce sa ne temem, cel putin nu in viitorul apropiat. Nu comentez ce spune Hancu sau alte persoane care spun ca prevad cutremurele. In ceea ce-la priveste pe Hancu, dansul a trimis o informare in luna decembrie in Bosnia, spunand ca acolo va avea loc un cutremur de 6 grade pe scara Richter si, bineinteles, ca nu sa-a produs nimic. Ne asteptam la un cutremur mai mare abia in 2007, acesta urmand a fi de genul celui din 1990 (in luna mai 1990, la un interval de o zi au fost doua cutremure de 6,7 si 6,1 grade pe scara Richter, n.r.).

Populatia sa stea linistita si sa nu se ia dupa spusele unora sau altora", a declarat directorul Institutului National de Fizica Atomica a Pamantului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ce sa-a anuntat oficial,dar genul acesta de subiecte,ma deranjeaza,stiind ca sunt f, multi care intra in panica si multi sunt bolnavi,nu inteleg cum nu-si dau seama ce efect au asupra populatiei asemenea emisiuni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si Hitler a omorat milioane de oameni,da nu vad sa capete Germania pedepse divine din 10-15-5 ani.

Sau nu se pune uciderea a milioane de suflete? Numai sufletele conducatorilor de state?

 

Si sa raspund la subiect. Da eu cred in clarvazatori,probabil din cauza ca premonitiile si unele viziuni ale mele se adeveresc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acesti clarvazatori or vedea ei ceva, dar totul e sa interpreteze corect. Nu zic ca nu sunt oameni care au premonitii, dar sunt si multi escroci. Si deci nu prea stii in care sa te increzi.

 

In ce priveste predictia cutremurelor cred ca e o problema spinoasa. Acum nu orice cutremur e mare. Si nu stiu daca vreau sa stiu cand e cutremurul mare. Cred ca daca e sa fie o sa fie. Nu te poti ferii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Clarvazatorii sunt ,de cele mai multe ori, niste impostori.

[snapbacca]22339[/snapbacca]

 

Nu de cele mai multe ori, ci de fiecare data.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu de cele mai multe ori, ci de fiecare data.

[snapbacca]27759[/snapbacca]

Asta vroiam sa zic si eu.

Nu imi vine sa cred ca mai exista oameni tineri care sa mai creada in asemenea timpenii. Dar in Romania nu ma mai surprinde nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×