Sari la conținut
Forum Roportal
PaZz

cine e mai dobitoc ? animalul sau omul?

Postări Recomandate

Ati vazut vreun caine care vorbeste? Ati vazut vreun caine care a scris vreo carte? Sau poate ati vazut vreun caine care are ca animal de casa un om? Animalele traiesc doar dupa instincte, omul, mai evoluat putin, mai face si alte lucruri pe langa mancare si reproducere!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ati vazut vreun caine care vorbeste? Ati vazut vreun caine care a scris vreo carte? Sau poate ati vazut vreun caine care are ca animal de casa un om? Animalele traiesc doar dupa instincte, omul, mai evoluat putin, mai face si alte lucruri pe langa mancare si reproducere![
nu dar poate o sa crezi ca am vazut prea multe povesti pe animal planet sau filme de copii dar am vazut caini care au salvat oameni!!! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Animalele traiesc doar dupa instincte, omul, mai evoluat putin, mai face si alte lucruri pe langa mancare si reproducere!

 

Da, in schimb animalele nu sunt stresate, invidioase, nu vor o casa mai mare ca a vecinului si nu sufera ca fosta colega de liceu arata mai bine. Deci sunt mult mai fericite decat oamenii. Si mult mai destepte decat unii oameni. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ati vazut vreun caine care vorbeste? Ati vazut vreun caine care a scris vreo carte? Sau poate ati vazut vreun caine care are ca animal de casa un om? Animalele traiesc doar dupa instincte, omul, mai evoluat putin, mai face si alte lucruri pe langa mancare si reproducere![
nu dar poate o sa crezi ca am vazut prea multe povesti pe animal planet sau filme de copii dar am vazut caini care au salvat oameni!!! :)

 

Si nu ai vazut oameni salvand oameni sau animale? Uita-te pe animal planet!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ambele specii si rase sunt pe cale de disparitie si se vor mai gasi in lume decat peste.......ups o secunda. ;)"

Omul uneri revine la origini si se comporta ca un animal feroce si salbatic .

De astea sunt asa multe crime in lume, in loc omul sa evolueze el vrea sa devina cea a fost inainte o rasa inferioara nu superioara.

Animale = Dobitoace ;)"

;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca cele mai evoluate dobitoace sunt oamenii.. chiar daca putem gandi uneori chiar nu o facem si reactionam fara sa rationam...suntem in final niste dobitoace PUTIN mai evoluate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cand iti bati nevasta, sau prietenii, fug de tine, nu te mai respecta, nu te mai asculta, dar

cand iti bati cainele in ultimu hal, tot prieten iti ramane, si tot langa tine sta

deci o fi mai dobitoc omu? si mai fidel animalu?

or fi animalele mai evoluate? sau mai proaste ca stau langa tine?

la nivelul lui daca se deda la chestii de astea omul este " defect"e probleme cu etaju' sau cu alcoholul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Omul este un animal putin mai evoluat. Un caine...chiar daca nu vb , el intelege tot ce i se spune, si reacioneaza....cand tu esti trist , cainele te simte si este alaturi de tine, asa cum stie si poate el, dar omul...adca te vede trist, dca nu ti-e ruda apropiata sau macar un prieten bun, se bucura de raul tau....

Raspunsul la intrebare..omul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
clar oamenii.....datorita tehnologiei si evolutiei au inceput sa-si piarda unele simturi sau responsabilitari naturale

 

 

Mda....uitasem k am postat asa ceva...crek s`a intamplat akm mult timp....in fine...

Dat fiind k omul este un animal evoluat,nu este mai dobitoc dekt un animal......Si nici nu cred k este un animal mai dobitoc dekt un om....asta pentru k dobitocia(p kre eu aici o percep k 'prostia') nu consta in darul de a vorbi sau de a scrie sau de a face toate kestiile alea p kre doar oamenii le pot face.Deci cainii de exemplu....dak ar avea toate avantajele noastre nu cred k ar fi mai prosti:D....tocmai pt k nu au ce simtzuri sa dezvolte,animalele au ramas la cele 'preistorice'.....apararea teritoriului,a copilului,a hranii etc.....kestii p kre oamenii zilelor noastre le`au km uitat.....ei le fac din instinct(pt k suntem tot animale) dar nu le constientizeaza atat de mult....scopul vietii in zilele noastre e cu mult diferit fata de cel din preistorie,knd omul se apropia extrem d mult d animale.....In fine...asta`i parerea mea de copil prost...poate ma mai intorc p`aici...

 

P.S: Bob sau ceva de genul....erau "responsabilitatzi naturale"....si nu mai fi atat d ironic pt o greseala la tastatura k e grav :cheers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×