Sari la conținut
Forum Roportal
tzuy-k

am nevoie de ceva ajutor...!?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dragostea trece, si disperarea trece, vine alta fata...trece si aia...cu taiatul NU TRECE. Daca ajunsesi sa te tai singur e de rau. Chiar daca o faci de durere, ca sa impresionezi su din alt motiv. Automutilarea e un diagnostic grav, foarte grav. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:offtopic: buna am si eu o intrebare: cati ani ai? incerc sa ti explix un pic cum stau lucrurile intr o relatie..nu am prea multa experienta in domeniu dar am reusit sa trec prin cateva despartiri.uite ultima mea relatia a avut 1 an si 5 luni si sa incheit de vreo saptamana dar desi inca il iubesc ne am despartit frumos ..cjhiart daca nu crezi se poate si asa..deoarece el mi a zis k pur si simplu nu mai merge...deci fara o explicatie solida si pt ca simtisem si eu ca de ceva timp nu mai era el..pana la urma nu poti obliga pe cineva sa fe cu tine..asa ca a trebuit sa ma resemnez..si eu sunt uimita de reactia mea..pana acum aveam tendinta sa ma izolez, cum ai fcaut tu, sau sa plang , sa cred ca lumea s a sfarsit pentru mine..dar nu e asa...acum e greu totusi va leaga amintiri si 6 luni dar vei vedea ca vei invata sa traiesti si fara ea..acum esti disperat dar daca ea se saruta cu altcineva..nu conteaza cu cine inseamna ca nu te amrita..fostul meu deja si a facut alta prietena..doare dar trebuie sa ne obisnjuuim cu ideea ca ei nu mai exista pentru noi, ,,sa incepem o viata noua.E greu mai ales cand iubesti dar timpul va vindeqca ranile , chiar si ele mai adanci.In cazul meu faza prosta e ca el isi facuse planuri serioase cu mine si eu chiar incepusem sa le cred..dar acum consider ca asa a fost sa fie..viata merge inainte.incearca sa analizezi un pic relatia ca sa invetidin proprille greseli si nu da vina doar pe tine..panan la uram si ea a gresit...si pastreaza doar amintirile frumoas desi acum e greu..timpul va decide totul..acum nu ar4e rost sa te umilesti..daca e sa fie a ta se va intoarce acorda i timp si poate atunci cand isi va da sema ca a gresit va fi prea tarziu pentru ca tu ai uitat o deja..o sa vezi ca asa e cel mai bine..si improtant nu te izola dar nici nu te apuca de inatalniri gen one night stand pentru ca ele nu te vor ajuta....doar tu decizi cand vei fii pregatit pentru o alta relatie..asa ca de aucm considera te liber si in curand vei gasi pe cineva care sa te merite cu adevarat..poooooooop :fool:

 

 

CE NU TE OMOARA, TE FACE MAI PUTERNIC INTOTDEAUNA!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca daca intrebi o femeie "crezi ca mai suntem impreuna?" si ea zice "nu stiu" .... asta e un nu clar :doh: Iti intelegem cu totii disperarea si tristetea pentru ca oti am trecut prin asta cel putin o data sau de doua ori. Si, dupa cum vezi, suntem intregi, bucurosi si netaiati :) E greu in prima perioada, dar zau ca trece. Tre sa ai doar putintica rabdare .... asta fiind un semn de maturitate :unknw:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) inca unul care incearca sa-si taie venele la o varsta frageda...parerea mea e sa treci mai departe, ca mai sunt multe fete care intr-adevar merita... Si sunt de acord cu broscuta..nu stiu e un nu clar in limbajul nostru :P .. A zis nu stiu doar ca sa nu te raneasca..Parerea mea! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×