Sari la conținut
Forum Roportal
Proof

Reggae music

Postări Recomandate

Sunt un rapper in devenire dar imi place si muzica reggae, chiar daca sunt un capcaun. Cica unii dintre noi oamenii nu avem sentimente, nu e adevarat, nu exista om care sa fie rau zi de zi. In sfarsit sa spun ceva despre reggae ca despre asta e vorba: Bob Marley a fost intr-adevar cel mai tare, dar nu ma intereseaza cine canta atat timp cat imi place melodia. Muzica reggae ne facem sa ne simtim mai umani in lumea asta materiala, are intr-adevar un farmec aparte care te faci sa fii altcineva macar pentru cateva minute. Nu prea cunosc artisti de muzica reggae dar imi place U40 si de la Patrice o melodie: am sa ascult mai mult de acum incolo sa-mi mai descretesc fruntea. Peace !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt curios daca mai e vreun reggae/ragga fan pe forum. Daca da scrie si ce fel cativa interpreti preferati. :wink:

Me: Gentleman, Mr. Vegas, Beenie Man, Elephant Man, Vybz Kartel, Cecile and so on...

 

salut! acum m-am inscris, special ca sa caut in Romania fani Sinsemilia - sunt fan reggae cu sigurantza, prima oara cand am facut cunostintza cu acest stil desigur c-a fost ascultand Bob Marley.

 

dar as vrea sa trec la ce ma arde pe mine - poate imi da cineva o idee cum as putea afla daca-n Romania s-ar putea gasi destui fani Sinsemilia, astfel incat sa se justifice un concert al lor aici! visez la asta de cand i-am ascultat (si-i ascult de-atunci intr-una! - sunt fix ca numele lor - un drog!) ...sper din suflet ca-i stie cineva de pe forumu' asta!

 

help!

:jester:

 

ps. daca pot atasha aici un cantec, cum vad mai jos... se poate, da?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place fff mult UB40, am toate albumele, tot caut pe torrente Bob Marley, dar din nefericire imi trebuie parola pt descarcare :spiteful: .......imi poate trimite si mie cineva un album de-al lui?

 

Dau o bomboana :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt curios daca mai e vreun reggae/ragga fan pe forum. Daca da scrie si ce fel cativa interpreti preferati. :wink:

Me: Gentleman, Mr. Vegas, Beenie Man, Elephant Man, Vybz Kartel, Cecile and so on...

 

 

Mei... pot sa zic ca ma numar printre fanii stilului reggae si rap... dar mei... hai sa fim seriosi... "Beenie Man, Elephant Man"??? Nu am nimik cu ei.. si mie imi plac... dar mei... nu cre` ca potzi sa ii bagi in categoria de reggae... Stilul reggae incet incet poate fii considerat drept Oldie ptr ca nu mai e nimeni care sa faca cu adeva reggae... ptr k dc ar face... putzini ar mai asculta.... Dupa cum vezi.. ink stilu a mai ramas... ex : seam paul... Dar cu adevarat nimeni nu mai face reggae... Nu cred ca o sa mai apara vreun Bob Marley... UB40.. etc. Peace !!!

 

:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca se face reggae de calitate.Ai ascultat Patrice Soulstorm??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inca se face reggae de calitate.Ai ascultat Patrice Soulstorm??

 

 

Hai mei... nu zic ca e nashpa piesa... Dar mei.. nu cre` k potzi sa o compari cu oldiesurile.... ( ma cam repet ... BOB MARLEY, UB 40 si altele )

:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×