Sari la conținut
Forum Roportal
clau_dia

Jocuri de societate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

poti sa trimiti regulile? am jucat acum 15 ani si nu mai imi amintesc

intra pe doizece.ro...

joci acolo canasta....sunt si regulile

bafta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A si eu o problema :) De ceva vreme incoace (mai precis de cand e frig) eu si cativa prieteni ne strangem la unul dintre noi acasa si jucam tot felul de jocuri . Problema e ca ne-am plictisit de jocuri de carti , pe care cred ca le-am incercat pe toate....de monopoly , de remi ....Stie cineva sa imi spuna si mie alte jocuri care se pot juca in 4 sau mai multi jucatori ?

 

ps : si ceva reguli dak se poate :( ms

 

Pana acum ceva timp ma confruntam si eu cu aceeasi problema... Dar de curand am primit cadou de la niste prieteni un joc super: Ticket to Ride. Mi-a placut de cand l-am vazut! Dar dupa ce l-am jucat mi s-a parut bestial!! E mult mai echilibrat decat Monopoly si grafica e mult mai misto!

Se poate juca si in doi si in mai multi (asta-i un mare avantaj!).

Daca te intereseaza, pot sa ii intreb de unde l-au luat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu te-ai plictisit de canasta...?

niciodata

trebuie doar sa am parteneri buni de joaca si as duce-o asa toata noaptea:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
niciodata

trebuie doar sa am parteneri buni de joaca si as duce-o asa toata noaptea:D

Never say never!

Am jucat si io canasta si e super, intr-adervar! Dar ar trebui sa incerci si alte jocuri. Sunt cu totul altceva!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Never say never!

Am jucat si io canasta si e super, intr-adervar! Dar ar trebui sa incerci si alte jocuri. Sunt cu totul altceva!!

pai e drept ca am trecut si prin alte jocuri, dar canasta ramane din copilarie, adolescenta si se pastreaza si la maturitate..deja e o placere permanenta..de ec sa renunt la ea daca ma face fericit?

de multe ori alergam dupa alte noi si noi senzatii..si uitam sa ne bucuram de ce avem pntru ca vrem sa avem mereu mai mult..iar intr-un final nu ne mai ajunge timpul sa fim fericiti macar de un joc..nu le putem avea pe toate.

eu sunt fericit cu canasta mea:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Testatzi Bridge-ul! Joc de inteligentza pt 4 pers, in care se puncteaza shi infrangerea -dk stii cum sa pierzi-.

Dar e greu sa inveti sa joci . Aatentie!, nu cum sa joci ,pt. ca regulile nu sunt complicate.

Cere sa acumulezi multe jocuri,pana sa-l savurezi. Deci timp,pe care eu ,din pacate nu l-am putut aloca suficient.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×