Sari la conținut
Forum Roportal
jeny_lidi

Diavolul din vis

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Alaman

 

e-mail- ul meu e:clclidia@yahoo.com

 

Daca ai articole despre religie si poti sa le trimiti prin e-mail, mi-ar face placere sa le citesc.

 

Iti multumesc! :crazy:

 

Am avut si eu cateva experiente asemanatoare Katherine.Nu stiu daca te ajuta sa stii despre cum ies eu din aceste situatii,dar am sa iti scriu un email si am sa iti spun mai multe.Mailul meu este anna_mrb@yahoo.co.nz

Numai bine! :flowers:

 

 

psihiatri se ocupa cu boli psihice si cu nebuni in general...

Psihiatrii se ocupa cu mintea umana Marinarule,nu numai cu nebunii ,si nici numai cu bolile psihice.

De obicei este vorba despre comunicarea ta,deschiderea ta,ptr ca atunci cand vorbesti despre tine,sau despre ce simti,nu numai ca iti exteriorizezi problemele fata de cineva care stie mai multe despre mintea umana,dar te face pe tine sa te vezi asa cum esti.Pare stupid,dar e adevarat.Pana nu te deschizi,si pana tu te gandesti la ce esti nu te poti vedea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te rog sa nu iei in considerare parerile multora .... cine-ti zice ca ai nevoie de un psihiatru , acela nu va stii niciodata cum e sa ai un prieten adevarat, cineva pe care te poti baza , sau pe cineva care sa-ti dea un sfat din inima .

Eu sunt de parere ca CREDINTA te va ajuta sa treci peste tot , inclusiv problema ta .

nu uita sa-i multumesti Domnului Isus , si atunci cand NU ai probleme si esti fericita.

te rog sa-mi scrii , mi-ar place mult sa vb . alamandaniel@yahoo.com

MULTUMESC !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmm eu...am avut un vis...cu Moartea...nu cu diavolul.. :spiteful: pot sa spun ca a fost foarte ciudat visul...ma fugarea...cu coasa..si la un moment dat ma opresc...ii iau coasa din mana...si o rup in trei bucati...:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Psihiatrii se ocupa cu mintea umana Marinarule,nu numai cu nebunii ,si nici numai cu bolile psihice.

De obicei este vorba despre comunicarea ta,deschiderea ta,ptr ca atunci cand vorbesti despre tine,sau despre ce simti,nu numai ca iti exteriorizezi problemele fata de cineva care stie mai multe despre mintea umana,dar te face pe tine sa te vezi asa cum esti.Pare stupid,dar e adevarat.Pana nu te deschizi,si pana tu te gandesti la ce esti nu te poti vedea.

Nu zic ca este rau sa mergi la psihiatru. Recomand insa ca primul ajutor in astfel de cazuri poate fi doar Cel care a creeat mintea omului! Cei mai multi oameni au probleme mentale deoarece L-au exclus pe Dumnezeu din ecuatia vietii lor!

Ca omul sa fie in echilibru (psihic) si sa poata avea o viata implinita si fericita pe acest pamant ,are nevoie de Dumnezeu. In mintea omului (de fapt mintea este parte din suflet) se proiecteaza zilnic mii si mii de ganduri .O minte fara Dumnezeu falimenteaza foarte usor! De aceea fiecare din noi are nevoie de metanoeoa (pocainta in greaca) ,care inseamna schimbarea mintii! Pocainta nu este numai un sentiment de parere de rau ,sau o razgandire a cuiva ,ci o intoarcere inapoi,o schimbare radicala a motivatiei de baza si a directiei viertii unui om.Dumnezeu vrea sa recunoastem inaintea Lui falimentul nostru si El sa ne dea o minte noua ,o gandire noua.

Este ca si un computer fara antivirus .Atata timp cat acel computer nu are antivirus ,este vulnerabil.Cand i-ai pus insa antivirus ,memoria lui este pazita,aparata.Duhul Sfant este "antivirusul" nostru ,daca putem spune aceasta in contextul acestei comparatii.Fiecare fiinta umana ar trebui sa-si dea seama ca este un pacatos si fara Dumnezeu este vulnerabil si moare spiritual.

Editat de cioanas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu zic ca este rau sa mergi la psihiatru. Recomand insa ca primul ajutor in astfel de cazuri poate fi doar Cel care a creeat mintea omului! Cei mai multi oameni au probleme mentale deoarece L-au exclus pe Dumnezeu din ecuatia vietii lor!

nu incercam sa conving pe nimeni ca amerge la psihiatru este solutia perfecta,uneori,unele probleme nu au solutie decat la Dzeu.Dar a crede ca psihiatri sunt doar ptr nebuni e total gresit.Meseria lor este muuuult mai complexa decat atat!

 

:spiteful: te sfatuiesc sa il eviti pe soimos,pe viitor,noi...ne-am invatat cu el :yahoo: Vorbeste mult si fara noima,dar noi il pretuim pt ca 'da culoare' forumului .Totusi,batjocura lui Soimos la adresa lui Dzeu si a oamenilor,este a lui Dzeu sa o judece,nu a noastra...asa ca soimule,da-i inainte,noi te iubim asa cum esti :D !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu incercam sa conving pe nimeni ca amerge la psihiatru este solutia perfecta,uneori,unele probleme nu au solutie decat la Dzeu.Dar a crede ca psihiatri sunt doar ptr nebuni e total gresit.Meseria lor este muuuult mai complexa decat atat!

 

:offtopic: te sfatuiesc sa il eviti pe soimos,pe viitor,noi...ne-am invatat cu el :crazy: Vorbeste mult si fara noima,dar noi il pretuim pt ca 'da culoare' forumului .Totusi,batjocura lui Soimos la adresa lui Dzeu si a oamenilor,este a lui Dzeu sa o judece,nu a noastra...asa ca soimule,da-i inainte,noi te iubim asa cum esti :think: !!!

Agreez cu dumneata in tot ceea ce spui. Psihiatrii nu sunt doar pentru nebuni, cine gandeste asa este gresit. De fapt, sunt si psihiatrii crestini care ajuta oamenii in problemele psihice. Si un psihiatru crestin incearca sa aduca echilibru in sufletul omului, pentru a rezolva problemele psihice.

Cat despre Soimos ,Dumnezeu sa-l binecuvinteze! :yawn:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu la-am visat pe diavol, numai nu in chip de om!

El nu avea chip, la mine in visuri el nu are chip, are fata neagra fara ochi fara nas, doar o pata neagra!

Eu aveam acelasi vis pina la 9 ani, de fiecare data se repeta, sedeam si plingeam si nu ma puteam trezi, desi eram cu ochii deschisi eu inca dormeam, ma trezeam cind mama spunea "Tatal nostru"!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu la-am visat pe diavol, numai nu in chip de om!

El nu avea chip, la mine in visuri el nu are chip, are fata neagra fara ochi fara nas, doar o pata neagra!

Eu aveam acelasi vis pina la 9 ani, de fiecare data se repeta, sedeam si plingeam si nu ma puteam trezi, desi eram cu ochii deschisi eu inca dormeam, ma trezeam cind mama spunea "Tatal nostru"!

Deoarece el locuieste in intuneric si nu-i place lumina!

Sa ii multumim la Dumnezeu ca prin Isus Cristos ,prin Jertfa Domnului ,satan este invins si putem sa-l tinem departe de sufletele noastre,de fapt putem sa-i inchidem accesul la sufletele noastre!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deoarece el locuieste in intuneric si nu-i place lumina! Caci singura lumina care vine de la Dumnezeu este RATIUNEA si nu altceva!

Sa ii multumim la Dumnezeu ca prin Isus Cristos ,prin Jertfa Domnului ,satan este invins si putem sa-l tinem departe de sufletele noastre,de fapt putem sa-i inchidem accesul la sufletele noastre!

Ce inseamna sa vezi lucrurile pe dos!

Satana nu numai ca nu este invins ci este "la putere", pericolul ca planeta sa fie distrusa e mai mare ca oricand!

Pericolul unui razboi religios intre crestini si musulmani religii "inspirate" de dumnezeul cel cu coada, se prearata, si va fi mai cumplit decat oricare razboi din istoria omenirii.

Iar ostirea celor care orbecaie in intuneric asa ca diavolul, respingand LUMINA care inseamna STIINTA nu Biblia, sunt pocaitii (dintre crestini) si musulmanii.

Stiu ca sunt unii care vor zice ca tocmai stiinta este cauza pericolului de care pomenesc, ceea ce este o jumatate de adevar (adica o minciuna) stiinta doar atunci devine pericol cand ajunge pe mainile slujitorilor satanei, printre care se numara si musulmanii si pocaitii, dar nu numai!

Asa ca povestea cu jertfa Domnului e la fel de buna ca frectia la un picior de lemn.

Iar diavolul din vis ...va deveni curand realitate tocmai prin fanaticii religiosi care desi il contesta...ii fac lucrarea poate inconstient!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×