Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

de existat o fi existand vodoo asta da numai la popoare putin elevate, la oameni primitivi care nu au structurile necesare sa inteleaga si alte lucruri din intreg universul asta....nu au puterea de a constientiza si integra adevarul.....inca, pentru ca fiecare evolueaza in felul lui

:aranjare:

 

 

nu e chiar cum zici u.....de ex in USA se parctica mult...Usa-popor primitiv?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu e chiar cum zici u.....de ex in USA se parctica mult...Usa-popor primitiv?

pai daca practica vodoo :wub: (poate l-or fi practicand la un nivel mai evoluat)...dar totusi....vodoo nu mai e de actualitate si e cam malefic. deci daca cei din USA inca il mai practica inca inseamna ca nu si-au dat seama ca exista si lucruri mai evoluate de practicat......deci or fi primitivi :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar cu efectul de bumerang ce facem? :(

 

pai, n-ai cum sa scapi de el! e inevitabil. e ca si cum ai arunca un bumerang! ...si s-ar intoarce trei:)) deci, am auzit asta de la un preot woodoo. "cand arati pe cineva cu degetul, un deget e indreptat spre el. dar trei degete spre tine!" deci vraja se intoarce de trei ori mai puternica asupra ta:-S si daca incerci sa omori pe cineva, vei muri de trei ori!!!:focus: in concluzie, :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut o carte despre asa ceva imprumutata de la un prieten desi nu mai stiu cum se numea era totul foarte detaliat despre cum se face magia alba si neagra.Nu recomand la nimeni sa faca asa ceva.daca nu stii cum sa procedezi SE POATE INTOARCE SI MAI RAU ASUPRA TA.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Papusele, ritualuri s.a.m.d. As vrea informatii despre WooDoo si efectele acestor ritualuri!

 

 

Am vazut acum o luna un documentar despre Haiti...zona in care se practica Voodoo si astazi. Cei de acolo transforma oamenii in zombii. cum reusesc? pai le administreaza o otrava , iar aceasta le incetineste functiile vitale si cei din jur au impresia ca pers otravite sunt moarte. Acestea sunt ingopate, iar dupa cateva zile sunt dezgropate de pers care le-au administrat otrava le fac pe cei "morti" sclavii lor, asta daca nu au murit cat au stat in cosciug :spiteful: ... creepy dar adevarat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am vazut acum o luna un documentar despre Haiti...zona in care se practica Voodoo si astazi. Cei de acolo transforma oamenii in zombii. cum reusesc? pai le administreaza o otrava , iar aceasta le incetineste functiile vitale si cei din jur au impresia ca pers otravite sunt moarte. Acestea sunt ingopate, iar dupa cateva zile sunt dezgropate de pers care le-au administrat otrava le fac pe cei "morti" sclavii lor, asta daca nu au murit cat au stat in cosciug :P ... creepy dar adevarat.

si esenieni faceau"minuni" din astea.... ba unele si mai si..... doar doar spun ca nu exista Dumnezeu sau sunt ei cei alesi... :spiteful: ..... dar cu cit se agita mai mult cu atit se prind in propriile mreje.... :D

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iti dau un sfat:nu incerca asa ceva cu papusi sau alte jucarii de plus,e groaznic,parca se razbuna pe tine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din pacate vodoo este parte a magiei sau o forma de magie care are decat scopul de a face rau,sau mai direct,ca scop final moartea!pe cand magia care am auzit toti de ea, poate avea si efecte sau urmari pozitive...cu vodoo nu se poate face vraji bune

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×