Sari la conținut
Forum Roportal
qusay

Bataia din dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu nici macar odata nu am putut sa inteleg o femeie care sta langa un barbat ce o agreseaza fizic sau verbal. :huh: Cert e ca starea de frica pe care o poate mosteni in urma unei violente poate induce si stari afective motivate de frica. Mai exact : Nu pot sa-l parasesc ca tin la el si oricum daca-l parasesc asta ma omoara in bataie.

 

Exista si partea a 2-a : Nu m-a atins niciodata , cred ca nu e suficient de barbat. Il ia de fraier.

minte de femeie :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

m'da ...

iexista o explicatie ... sau mai multe ...

ma rog sa ma rezum si eu in cateva cuvinte:

 

cand iubesti pe cineva faci totul pentru acea persoana nu?!

ei bine da ce faci cand persoana respectiva nu vrea sa te inteleaga cand tu ii explici ca un lucru pe care il face nu e bun sau nu e bine cum face sau nu e bine cum a facut!?!? ... aplici orice varianta pentru a te face inteles stiind ca tu ai dreptate / din care face parte si "bataia" ard-o focu :crazy:

 

a doua chestiune ar fi "adrenalina" ... pentru care altii dau bani pe fel si fel de distractii iar altii o primesc pe gratis prin bataie :roll:

 

...si ar mai fi dar am sa revin ca am nitica treaba :P :huh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu as vrea sa credeti ca am deschis un topic la panarama. am oscilat intre a deschide topicul aici,la sectiunea dragoste,la familie sau la sanatate.

 

problema e ca sunt o fire irascibila,vulcanica.ma enervez relativ usor si .... imi lovesc sotul.

da,suna aiurea.. imi pare rau dupa aia,dar deja faptul e consumat.. incerc mereu sa ma abtin dar nu pot.

Editat de Nuc@

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stii pe cine esti furioasa? ai avut probleme in copilarie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stii pe cine esti furioasa? ai avut probleme in copilarie?

 

 

sunt furioasa pe el. cand de exemplu ii zic sa faca ceva si uita simt ca mi se urca tot sangele la cap.

 

chestia nu e valabila numai pentru el,dar numai cu el imi permit 'sa ma manifest'

 

ce fel de probleme?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de obicei furia are radacini in copilarie . acestea au fost refulate si se manifesta acum in comportamentul cu sotul . te ai inteles bine cu parintii? l ai urat pe vreunul din ei? de obicei cei care nu isi pot controla furia au probleme vechi constiente sau inconstiente de cand erau mici. iti poti controla furia ajungand in miezul problemei reale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de obicei furia are radacini in copilarie . acestea au fost refulate si se manifesta acum in comportamentul cu sotul . te ai inteles bine cu parintii? l ai urat pe vreunul din ei? de obicei cei care nu isi pot controla furia au probleme vechi constiente sau inconstiente de cand erau mici. iti poti controla furia ajungand in miezul problemei reale

 

 

mi-am iubit foarte mult parintii,pana la un moment dat cand am inceput sa inteleg mai bine unele lucruri.nu pot zice ca nu ii mai iubesc,bineinteles ca da,sunt parintii mei.dar totusi ceva s-a rupt in mine. nu vreau sa intru in detalii.

am avut o copilarie normala,cu bune si cu rele,dar nu intelegeam unele lucruri atunci..poate ca a fost mai bine asa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca nu vrei sa dai detalii dar tocmai lucrurile neintelese atunci au contribuit la evolutia ta de acum .

Editat de loneliness4ever

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am inteles ca nu vrei sa dai detalii dar tocmai lucrurile neintelese atunci au contribuit la evolutia ta de acum .

 

sa spun doar atat.

dupa 22 de ani am aflat ca toata familia noastra 'fericita' a fost o mare minciuna. 2 oameni care s-au prefacut ca se iubesc,au facut doi copii care au crescut intr-un mediu rece,fals. totul a fost o farsa. nici mama nu era asa cum imi imaginam eu si nici tata..

dar ii accept asa cum sunt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa spun doar atat.

dupa 22 de ani am aflat ca toata familia noastra 'fericita' a fost o mare minciuna. 2 oameni care s-au prefacut ca se iubesc,au facut doi copii care au crescut intr-un mediu rece,fals. totul a fost o farsa. nici mama nu era asa cum imi imaginam eu si nici tata..

dar ii accept asa cum sunt

 

daca e vorba de adoptie stiu cum e.

 

daca am dreptate e o furie tacita care mocneste in tine . as putea intra in amanunte despre stare si control . importanta e identificarea sursei furiei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×