Sari la conținut
Forum Roportal
cogesa

Prietenie-dezamagiri.Cum este cand iti pierzi prietenul cel mai bun?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cel mai bine este sa-i spui ce te deranjeaza la el.sa-i dai un timp de gandire sa se analizeze pe el si relatia voastra de prietenie.daca nu poate intelege ca asa iti face rau lasa-l.nu se merita sa ai astfel de prieteni.si iti zic asta din proprie experienta.eu asa am procedat cu cel mai bun prieten.si a mers.a stat, a analizat si acum nu mai face greselile din trecut.chiar mi-a zis ca ceea ce facea o facea in mod inconstient.incerca sa se apere si de mine ca de ceilalti amici.acum suntem si mai buni prieteni ca in trecut.nici macar nu trebuie sa-i spun ca am nevoie de ajutor.pur si simplu e aici langa mine fara sa cer.si e extraordinar.sa stii ca ai pe cine sa te bazezi.cu ajutorul lui am trecut peste niste momente dificile in care a trebuit sa renunt la o prietenie de o viata-ce dura de la varsta de 4-5 ani.asa ca alege ce e mai bine ptr tine.s-ar putea ca sprijinul sa vina exact de unde nu te astepti ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa ceva mi sa intamplat si mie!!!e tare greu cu prietenii astia..adica!!no..sa zic asa cu uni..dar..acum ma simt noroaca..pt ca am o prietena foarte buna..(cu care nu credeam ca..se va intampla)si..ea e departe..si poate asta ne'a ajutat sa realizam cat de important e sa ai pe cineva care sa fie langa tine..chiar si sufleteste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am prieteni cit sa-i numar pe degetele de la o mina.

Restul sunt o multime de amici si cunostinte.

Asa si obisnuiesc sa spun ca am multi amici si cunostinte si doar 3 prieteni.

Eu i-am considerat prieteni atunci cind m-au ajutat la nevoie.

De multe ori un gest face cit o mie de cuvinte.

;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiti ca e o vorba din batrani care spune: "fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc eu" .Foarte adevarat...rar gasesti un prieten sincer, total dezinteresat :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiti ca e o vorba din batrani care spune: "fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc eu" .Foarte adevarat...rar gasesti un prieten sincer, total dezinteresat :tease:

Vorba e mai dura:cum te...prietenul nu te...nimeni... :luck:" :sorry:

Aproape toti au patit asta la un moment dat.

Doar la greu iti dai seama cine tine la tine...

Si multi vor fi dezamagiti in acele momente...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Vorba e mai dura:cum te...prietenul nu te...nimeni..

Aproape toti au patit asta la un moment dat.

Doar la greu iti dai seama cine tine la tine...

Si multi vor fi dezamagiti in acele momente"

 

 

Ai mare dreptate Sfc :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oricum... prietenia in sinea ei e egoista.

De ce vrei sa ai un prieten? ca sa ai pe cine ajuta? sau mai degraba ca sa ai cine sa te ajute? :tease:

E bine ca intr`o prietenie sa se imbine ambele, nu doar cea din urma..

 

Asta e prietenia... ne folosim in cel mai frumos mod unii de altii, si daca asta e spre avantajul ambelor parti, why not? :sorry:)

 

Imi iubesc prietenii foarte mult si nu stiu ce m`as face fara ei !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E dureros intr-adevar ca cineva sa iti tradeze asteptarile,dar totusi nimic nu e mai dureros decat disparitia fizica a cuiva pretios. Sunt patit si de cate ori ma gandesc la respectiva persoana simt un gol in propriul meu trecut. Desi nu e important pt multi nu ma feresc sa va il aduc in memoria celor ce l-au cunoscut pe Whishmaster. Dumnezeu sa-l odineasca in pace.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca s-a mai discutat subiectul asta pe forum..dar sunt curioasa sa aud opinia celorlalti. Cum este cand iti pierzi prietenul cel mai bun, prietenul pe care il ai de o viata, cu care ai impartasit tot - pana la cele mai marunte secrete.

Eu simt asta ca pe un bumerang otravitor. Se intoarce in fiecare zi si simt ca nu am unde sa fug de sentimentul de tristete si dezamagire pentru ca mi-am pierdut cea mai buna prietena. Exista oare un tip de amnezie mecanica pe care l-as putea declansa?

E trist faptul ca nu pot face nimic sa imi pastrez amintirile bune intacte. Totul s-a murdarit...amintirile mele dragi de aproape 20 de ani.

nu te mai stresa, este in firea lucrurilor....multe prietenii se strica, de la bani si eventual...femei sau alte cauze, dar amintirile nu trebuie sa le murdaresti...in general Viata hotaraste in locul tau cind sa te desparti de cineva si sa cunosti pe altcineva....chiar am auzit opinii interesante despre asta dar voi da detalii cu alta ocazie....chestii de genul ca atunci cind nu mai ai de invatat, sau cind ai evoluat/involiat si ai scimbat nivelul spiritual atunci astfel de intimplari sunt de asteptat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu mi-am pierdut acum cateva zile cea mai buna prietena...mai mult decat o prietena...pt mine era o sora..parte din mine. Prietenia noastra dura de 12 ani si ne mandream cu asta.

Nici nu pot sa descriu situatia in care ma aflu...ma simt de parca ar fi dat o masina peste mine...ma simt ciudat...singura,parasita

Era singura persoana in care aveam deplina incredere,care ma cunostea cel mai bine si care ma incuraja si ma sfatuia. Nu cred ca o sa ma impac cu ideea ca nu voi mai vb cu ea niciodata

Viata nu e dreapta...avea doar 18 ani

Va fi mereu ingerul meu pazitor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×