Sari la conținut
Forum Roportal
cogesa

Prietenie-dezamagiri.Cum este cand iti pierzi prietenul cel mai bun?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

“Cum este când îţi pierzi prietenul cel mai bun?” E rău, nu zic. E foarte rău. Dar cred că ce e şi mai rău, cu riscul de a devia puţin de la subiect, este să conştientizezi după ani întregi (trei, în cazul meu) că numai tu ai considerat o persoană ca fiindu-ţi prieten/ă, persoana în cauză fiind de o altă părere. Dezamăgirea e mare când îţi dai seama că prietenia cu care te îmbătai nici măcar nu a existat, şi tu ţi-ai pierdut un prieten care, practic, nici nu a existat. (ora înaintată mă face să filozofez mai mult ca de obicei, observ :o:)

Editat de .Biscuit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In adevarata prietenie nu exista spatiu si timp, un prieten pe care l-ai pierdut nu ti-a fost prieten niciodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da asa este e foarte urat sa pierzi cel mai bun prieten cu care ai impartit totul..in ziua de azi e cel mai bine sa iti faci cat mai putini prieteni si aia sa fie doar pt a petrece un pic din timpul tau liber cu cineva la un drink la o discoteca la o plimbare in rest nimik mai mult si daca ai nevoie sa te descarci la cineva fao cu un parinte sau cu un frate o sora pentru ca tot familia iti este aproape la bn si la rau uneori ne este greu sa povestim ce avem pe suflet la unu dintre parinti si din aceasta cauza ne ducem la un prieten si o facem ca pana la urma acel prieten la care te-ai descarcat incepe si spune la altii ceea ce tu i-ai povesti si incepe sa te ia in ras ceva de genu..de asta e cel mai bn prieteni sai considerem doar niste amici cu care ne petrecem timpul nimik mai mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×