Sari la conținut
Forum Roportal
SithLord

Ce este frumuseţea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:lol:

cum te simti cand ti se da reply fiecarui post ?ti de da atentie ....te simti ....pus la zid?

 

cu timpul se poate doar ...mari discrepanta dintre ochi si suflet ...:friends:

 

daca place ochiul cauti sa cunosti sufletul ,daca place sufletului o sa vada si ochiul frumos

 

:friends: : poti sa incerci sa pui la zid dar n-ai sanse :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

frumusetea e acel ceva de care avem nevoie mereu in jurul nostru, indiferent ca e vorba de sentimente, oameni, obiecte, flori, animale, muzica... :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frumusetea este ceva placut si deseori, necesar. Am zilnic nevoie de frumos, esteticul ma inconjoara si daca nu este asa, ma simt privata de ceva esential. Frumusetea trebuie cultivata cu pasiune si implicare, pentru tine si pentru ceilalti.

Frumusetea nu trebuie privita doar ca un "ambalaj"...e bine sa aiba si "consistenta" pe masura si...ma bucur ca am descoperit acest lucru! :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frumusetea...cred ca fiecare dintre noi o vede diferit si totusi la fel...cand suntem fericiti, totul ni se pare frumos...cand suntem tristi, oricat de frumosi stim ca suntem, tot nu ne vine sa ne privim in oglinda...si parca totul in jurul nostru e tern, lipsit de stralucire...

se spune ca frumusetea vine din interior, ne lumineaza...exista ceva adevar in aceste cuvinte... :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Frumusetea e relativa. Exista multe-multe tipuri de frumusete, e un termen complex.

 

 

Intr-adevar,frumusetea este atat de relativa, incat sa o incadram in anumite tipare ar fi un lucru fara sens...mai ales ca de-a lungul timpului frumusetea a capatat atatea intelesuri si a fost privita in atatea feluri incat chiar nu vad ce as mai putea spune .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×