Sari la conținut
Forum Roportal
SithLord

Ce este frumuseţea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

frumosul e peste tot ,priviti numai cu ochii deschisi ............

 

 

Right! :crazy: The beauty is the eyes of the beholder (an ancient Chinese said that, not me :friends: )

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frumusetea fizica este explicata de matematica ...prin ...NUMARUL DE AUR !

Frumuiesetea reala ...este cea a caracterului omului !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Frumusetea fizica este explicata de matematica ...prin ...NUMARUL DE AUR !

Frumuiesetea reala ...este cea a caracterului omului !

Din ambele variante rezulta ca nu exista persoana frumoasa....

Nicio persoana nu respecta tiparul numarului de aur.....cat despre caracter......

Frumusetea este in ochii celui care priveste....si nu are un suport logic.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Solistry , numarul de aur este prezent in insasi aspectul fiecarui om din lumea asta , si nu este caracteristica doar omului !

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Solistry , numarul de aur este prezent in insasi aspectul fiecarui om din lumea asta , si nu este caracteristica doar omului !

Nu-i adevarat...ai citit gresit....numarul de aur se aplica doar in cateva cazuri....la o persoana insa numarul de aur nu este valabil....din cate stiu eu numarul de aur reprezinta un raport,numar ce da intotdeauna 0,6181....insa s-a constatat practic,ca acest raport nu este indeplinit de om...nu exista persoana cu astfel de proportii la care sa se poata aplica regula numarului de aur.....Leonardo Da Vinci s-a cam pripit cu afirmatiile lui....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Numarul de aur nu este aplicabil omului ? :spiteful: Pai , ai dreptate , nu multi au acel raport al masurilor , insa ,.....nici putini !

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i adevarat....am vazut un documentar unde au participat un grup destul de numeros de oameni si niciunul nu restecta proportiile numarului de aur....asa s-a ajuns la concluzia,logica,cred eu si dovedita ca numarul de aur nu se aplica la oamenii si in natura sunt cazuri restranse de lucruri ce respecta aceasta proportie......si eu am crezut chestia asta dupa ce am citit Codul Lui Da Vinci....dar se pare ca oamenii de stiinta au ajuns la alte concluzii.....crezi ce vrei....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×