Sari la conținut
Forum Roportal
OacOac

Dreptul de a fi mama

Evaluează acest topic

Dreptul de a fi mama  

156 membri au votat

  1. 1. Sunt pregatita acum sa am un copil

    • Da
      66
    • Nu
      93
  2. 2. Sunt deja gravida

    • Da
      15
    • Nu
      144
  3. 3. Am deja copii acasa

    • 1
      40
    • 2
      15
    • >3
      7
    • nu e cazul
      97


Postări Recomandate

Am avut o burticuta linistita timp de 9 luni, slava Domnului, habar n-am avut ce sunt alea greturi sau pofte sau multe kg. in plus. De retinut, am retinu apa, si aveam asa niste glezne ''frumoase'' ca numai cand ma uitam in jos imi venea sa plang, noroc ca n-a tinut mult, cand a crescut burtica mare, nu le mai vedeam :friends: . Cand m-au luat durerile si m-au tinut asa o zi intreaga, seara m-am dus si eu la spital, ziceam eu ca o fi timpul, m-a condus mama cu o verisoara de a ei, (ca sotul meu era plecat la drum)si in poarta spitalului, astea doua grabite, sa scape de mine cat mai repede, ca poate nasc pe acolo, eu le zic: Tu, aveti o tigara? Vreau sa fumez! Femei in toata firea mai sa lesine cand au auzit ca eu inca mai trag de timp. Nu m-am lasat pana n-am fumat tigara, dupa care am intrat. Dezbracat, cantarit, masurat, uitat, vazut si zis: Naste dimineata! Asta era marti seara si eu am nascut vineri la 14,30. :o: Eu am vrut sa urlu si doctorita imi spunea sa tac sa-mi pastrez puterile pentru impins. Eu impingeam si telefoanele mobile urlau, cand al meu, cand al doctoritei, cand al asistentei, ziceai ca e mai rau ca la Biroul de informatii. Cand in sfarsit am scapat de pe masa, m-am dus pe picioarele mele in pat :o: si m-au uitat alea acolo ca aveau o cezariana. Cum aparea cineva eu urlam, ma duc la toaleta, alea ca nu. Si- am stat asa cateva ore buuuuune. Dar cred ca partile mai urate le-am uitat cand mi-am vazut fetita. Si acum iar sunt insarcinata si pe 10 ianuarie ma duc cu sot la spital si mai iau si camera video. :) Sper sa nu lesine ditamai omul langa mine ca sa poata filma.

 

ce tareeee :> :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar cred ca partile mai urate le-am uitat cand mi-am vazut fetita. Si acum iar sunt insarcinata si pe 10 ianuarie ma duc cu sot la spital si mai iau si camera video. :friends: Sper sa nu lesine ditamai omul langa mine ca sa poata filma.

felicitari si nastere usoara :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fi-miu parca zici ca se vorbise cu d-na doctor. s-a nascut pe 3, cand a zis d-na doctor ca imi face cezariana. dar nu ziua, cum ar fi trebuit, ci noaptea. am chemat-o pe d-na doctor de acasa :> si a avut 54 de cm si 3400 kg...un slabanog :friends:

 

care slabanog?

 

Fetita mea s-a nascut cu 3 kg. si avea 55 cm. asta slabanoaga! :)

 

felicitari si nastere usoara :spiteful:

 

multam si voua la fel!

 

Vineri ma duc la a treia intalnire cu el. Nu ma pot uita destul la ecograful ala sa ma satur :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
care slabanog?

 

Fetita mea s-a nascut cu 3 kg. si avea 55 cm. asta slabanoaga! :o:

multam si voua la fel!

 

Vineri ma duc la a treia intalnire cu el. Nu ma pot uita destul la ecograful ala sa ma satur :spiteful:

:>

:)

super :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce fain Laura..bine moi..ote dom'le fata curajoasa :spiteful:

 

Sarcina usoara si sot... tolerant :)

tre sa tolereze, ca n-are alta scapare! si daca lesina ma apuc eu de filmat :friends: :> sa nu-i scape care cumva ceva!

Sa va spun, ca spitalul unde o sa nasc are si camere de hotel pentru apartinatori :o: Cred ca ii platesc un weekend ''linistit'' la hotelul maternitatii :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tre sa tolereze, ca n-are alta scapare! si daca lesina ma apuc eu de filmat :friends: :) sa nu-i scape care cumva ceva!

luminita de la capatul tunelului :spiteful:

 

Sa va spun, ca spitalul unde o sa nasc are si camere de hotel pentru apartinatori :> Cred ca ii platesc un weekend ''linistit'' la hotelul maternitatii :o:

E bun :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fi-miu parca zici ca se vorbise cu d-na doctor. s-a nascut pe 3, cand a zis d-na doctor ca imi face cezariana. dar nu ziua, cum ar fi trebuit, ci noaptea. am chemat-o pe d-na doctor de acasa :o: si a avut 54 de cm si 3400 kg...un slabanog :friends:

 

 

al meu baiat a avut 52 cm. si 3.600 gr. mareeee slabanog. se numeste cristian-george

 

sa ne traiasca copiii si sa ne bucuram de ei, inainte de :spiteful:

Editat de doriniciu_ff

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×