Sari la conținut
Forum Roportal
OacOac

Dreptul de a fi mama

Evaluează acest topic

Dreptul de a fi mama  

156 membri au votat

  1. 1. Sunt pregatita acum sa am un copil

    • Da
      66
    • Nu
      93
  2. 2. Sunt deja gravida

    • Da
      15
    • Nu
      144
  3. 3. Am deja copii acasa

    • 1
      40
    • 2
      15
    • >3
      7
    • nu e cazul
      97


Postări Recomandate

Mirela, barbatii se schimba mult in urma asistarii la nasterea sotiei, va uneste si mai mult faptul ca sunteti parte amandoi la asta! Sa nu faci prostia sa nu-l lasi sa stea!!

Si pe mine m-a ras inainte de a merge la spital. Aveam burta prea mare, nu puteam singura, si mai bine el decat alea de la spital.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de persoana. Am fost si eu internata, mi-a fost aproape, ma ducea la toaleta....veghea asupra mea, dar sunt anumite lucruri pe care nu l-as putea pune sa le faca. Acum asa zic, poate pana la marele eveniment imi voi schimba parerea :friends:

 

Poate am eu ceva bilute pe creier :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Depinde de persoana. Am fost si eu internata, mi-a fost aproape, ma ducea la toaleta....veghea asupra mea, dar sunt anumite lucruri pe care nu l-as putea pune sa le faca. Acum asa zic, poate pana la marele eveniment imi voi schimba parerea :o:

 

Poate am eu ceva bilute pe creier :friends:

daca nasti prin cezariana ... n-are sens si cred ca la noi, nici voie, sa asiste la operatie :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mirela, barbatii se schimba mult in urma asistarii la nasterea sotiei, va uneste si mai mult faptul ca sunteti parte amandoi la asta! Sa nu faci prostia sa nu-l lasi sa stea!!

Si pe mine m-a ras inainte de a merge la spital. Aveam burta prea mare, nu puteam singura, si mai bine el decat alea de la spital.

Acum asa gandesc..poate in cel 40 saptamani imi voi schimba parerea :o:

 

daca nasti prin cezariana ... n-are sens si cred ca la noi, nici voie, sa asiste la operatie :spiteful:

mai bine :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sta la capul ei si-o mangaie pe frunte.. de ce sa se uite la macel? :friends:

:spiteful: vezi ..exact ce ziceam, daca nu uitam noi, femeile...ei??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca nasti prin cezariana ... n-are sens si cred ca la noi, nici voie, sa asiste la operatie :spiteful:

 

din fericire, avem un prieten f bun care are o clinica particulara. Deci si in cazul cezarienei va putea asista.

Stiti ce nu inteleg eu la unele femei.... la urma urmei de ce se feresc de normalitate... o nastere, ciclul, chiar atunci cand mergi la toaleta.... toate astea tin de normal... adica ii esti draga atunci cand face dragoste cu tine dar atunci cand tu singura nu iti poti schimba un tampon brusc ii scarba?? nu pot sa inteleg si sa concep. Ma scuzati daca sunt deplasata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am vazut destui viteji. am vazut si barbati care au asistat la nastere si care instantaneu apreciaza pt. tot restul viatii suferinta femei de a aduce pe lume un copil.

sunt oameni si oameni, ai nostri nu sunt asa :spiteful:

 

Ma scuzati daca sunt deplasata.

Eu iti inteleg opinia, nu esti deplasata. Eu de cele mai multe ori ma pun in locul lui si nu mi-ar place sa vad asta.

Am discutat..el mi-a zis: daca vrei sa fiu acolo , am sa fiu..dar nu iti pot garanta care imi vor fi reactiile viitoare ..si asa este.... de ce sa-l expun la niste chestii neplacute?? asistentele nu stau de pomana, am sa le dau cat cer.

 

Eu vreau sa-i ramana in minte partea frumoasa si sa ma iubeasca nu pt cat am suferit ci pt minunea care am sa i-o ofer :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×