Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

si totusi...stii ce nu inteleg... majoritatea spun ca nu poate fi posedata o persoana credincioasa... dar fata aceea la 12 anisori.... cat de credincioasa sau cat de pacatoasa poate fi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si totusi...stii ce nu inteleg... majoritatea spun ca nu poate fi posedata o persoana credincioasa... dar fata aceea la 12 anisori.... cat de credincioasa sau cat de pacatoasa poate fi?

Fluturel medical se poate pune f usor pe seama adrenalinei faza cu volanul si aceea a energiei fabuloase dar si adrenalina este secretata in anumite conditii . Anca o pers poate sa fie posedata datorita pacatelor parintilor intru cat se stie ca pacatul merge pana la a 7 spita sau poate sa fie persoana lovita indirect de un blestem aruncat asupra parintilor ca sa nu mai vb de vrajitorie ...stiu prea multe cazuri ...cu demoni/spirite/rautate trimise asupra oamenilor/familiior de catre neamuri sau vecini . Iar ce e curios faptul ca vb alte limbi si li se schimba fata si ochii desi medical s-ar zice ca e schizofrenie multi doctori accepta ideea de posedare .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fluturel medical se poate pune f usor pe seama adrenalinei faza cu volanul si aceea a energiei fabuloase dar si adrenalina este secretata in anumite conditii . Anca o pers poate sa fie posedata datorita pacatelor parintilor intru cat se stie ca pacatul merge pana la a 7 spita sau poate sa fie persoana lovita indirect de un blestem aruncat asupra parintilor ca sa nu mai vb de vrajitorie ...stiu prea multe cazuri ...cu demoni/spirite/rautate trimise asupra oamenilor/familiior de catre neamuri sau vecini . Iar ce e curios faptul ca vb alte limbi si li se schimba fata si ochii desi medical s-ar zice ca e schizofrenie multi doctori accepta ideea de posedare .

 

 

 

 

interesnat ce zici tu ...dar eu cred ca fiecare posedat este ales...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sady daca spui ca t-i sa-u schimbat ochii nu inseamna neaparat ca esti posedata,poate innainte aveai ochii albastru spre gri iar acum ii ai gri spre albastru,probabil ca tu ai suferit o schimbare brusca a personalitatii si ai inceput sa te privesti altfel in oglinda,perceptia ta asupra lumii s-a schimbat deci s-a schimbat si perceptia asupra ta.

Sau poate este vorba de luminozitatea specifica anotimpului,de exemplu eu vara am ochii caprui iar iarna ii am negrii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
interesnat ce zici tu ...dar eu cred ca fiecare posedat este ales...

Auzi as prefera sa nu iti zic sady si sa gasesti alt pseudonim care sa-ti placa. Apoi ar fii o teorie conform careia cei demonizati ar tinde spre cele Sfiinte si de aceea sunt pusi la asemenea incercari . Alta teorie e cum ca demonizatii sufera si de ceva boli mintale asa ca dupa demonizare au nevoie de terapie . De aceea cartea pe baza careia am deschis topicul "radacinile raului " sugereaza ideea unui psihiatru american care a participat la exorcizari si care propune o stiinta de cunoastere a simptomelor raului . Din cate retin cineva zicea ca nu a vazut barbati posedati ...exista. Dar multe femei din RO sunt inclinate de a lucra cu forte demonice prin intermediul asa ziselor "babe" sau chiar ele sunt practicante iar o avantare catre un teritoriu necunoscut si fara pic de credinta soarta celui care deschide aceste usi este previzibila.

 

Sady iti place singuratatea ??? Ai fost singura ..in apartament ... fara prieteni etc mult timp?

 

:senile:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sady daca spui ca t-i sa-u schimbat ochii nu inseamna neaparat ca esti posedata,poate innainte aveai ochii albastru spre gri iar acum ii ai gri spre albastru,probabil ca tu ai suferit o schimbare brusca a personalitatii si ai inceput sa te privesti altfel in oglinda,perceptia ta asupra lumii s-a schimbat deci s-a schimbat si perceptia asupra ta.

Sau poate este vorba de luminozitatea specifica anotimpului,de exemplu eu vara am ochii caprui iar iarna ii am negrii.

 

 

 

ai citit tot ce am scris pe forum? ...nu e vorba numai de ochi...sunt mai multe la mijloc....dar cred ca ma retrag..nu cred ca mai vreau sa vb. despre asta...

 

Sady iti place singuratatea ??? Ai fost singura ..in apartament ... fara prieteni etc mult timp?

 

 

Da imi place...desi uneori as prefera sa-mi fie cineva alaturi.....Locuiesc singura de aproape 5 ani

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sady iti place singuratatea ??? Ai fost singura ..in apartament ... fara prieteni etc mult timp?

Da imi place...desi uneori as prefera sa-mi fie cineva alaturi.....Locuiesc singura de aproape 5 ani

intreb asta pentru ca confrom psihiatriei ei sunt cei mai predispusi la depresii /posedari/schizofrenie/nevroze

 

e posibil sa suferi de o usoara forma de nu stiu cum sa o numesc ca nu sunt de specialitate dar poate fii personalitate multipla ..ai dezvoltat un prieten imaginar iar mintea ta pentru a justifica aceasta a 2 personalitate a dat comanda ca e un demon intru cat daca ar fii vorba de demonizare sunt f multi preoti cu har care te-ar putea ajuta cel mai simplu mergi la Moliftele Sfantului Vasile cel Mare si atunci o sa vezi daca e vb de posedare sau de o plasmuire a mintii . Principala si cea mai importanta calitate a unuei persoane bolnave/posedate etc e sa vrea sa se vindece. Asa ca ajutate singura sa fii ajutata .

 

:senile:

 

 

 

Succes si sa-ti ajute Dumnezeu ! Elena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bingo! Sady a devenit Elena? crazy.gif

Cind? Cum? De ce?

 

pt. ca asa ma cheama :flowers: ...m-am saturat sa-mi tot zica toata lumea ca e nasol nickul meu ..asa ca ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×