Sari la conținut
Forum Roportal
_cata

Sa vorbim despre inegalabilii ANI DE LICEU !

Postări Recomandate

La mine n-a trecut foarte mult timp de cand am absolvit liceul, insa regret foarte mult acei ani... a fost de departe cea mai frumoasa perioada din viata mea... si la facultate e frumos, dar nu se compara cu anii de liceu...

Mi-aduc aminte cand, in clasa 9-a fiind, ne-am batut cu apa... isprava a ajuns la urechile directoarei si am fost astfel nevoiti sa spalam parchetul din clasa.. yo am reusit sa ma sustrag activitatii :dee Apoi cand am chiulit toata clasa chiar din prima zi de scoala, ca apoi sa ne scuzam ca nu am vazut materia trecuta in orar... si multe alte tampenii... am avut si cu cine... acum au ramas amintirile si pozele... :roll: :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce vremuri erau si in liceu!!!!!!

Imi aduc aminte cand de 1 aprilie am mutat bancile inspre usa (cu spatele la tabla) nu a fost prea fericit proful de romana cand a intrat in clasa, noroc ca directorul era proful nostru de mate.

A fost mult mai fain in liceu decat la faculta asa ca cei care sunteti in liceu profitati la maxim de acesti ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu mai sunt inca la liceu si nu vreau sa se apropie cls a12-a...Da abia astept sa vina ziua de 1 aprilie,sa vedem ce farse le mai facem profilor.De ex anul trecut in a10-a,aveam mate chiar prima ora si am hotarat sa plecam toti de la ora;de fapt am iesit toti din cls si il pandeam din capatul colidorului pe profu` de mate sa vedem ce face :roll:...a deschis usa ...a ramas putin pe ganduri si a mers in cancelarie.Am trimis elevul de serviciu dupa el :))Cand a venit in cls a zis sa scoatem o foaie de hartie daca tot avem chef de glume(spre norocul nostru doar glumea si el :) ).A 2-a ora avea mate cu 10b-ul si ne-am gandit sa facem schimb...sa mergem noi la ora.Cand a intrat profu in cls sa-a uitat la noi si a zis:Mah nici acum n-am scapat de voi? ...:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

subscriu si eu oricat de misto ar fi facultatea tot apar probleme si liceu ramane apogeul distractiei deci profitati cat mai puteti :dee ca eu am profitat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt intr-a 10......si ce as putea sa spun? imi place...avand in vedere ca ii cunosc pe profi (in 5-8 am invatat tot acolo)........dar tot tanjesc dupa gimnaziu....atunci am facut excurisii ne-am distrat nu gluma....acum...diriga mea e sotia directorului..si e cam cicalitoare....si acum de cand avem uniforme...excurisie nu am facut inca...si nici nu cred..dar traiesc cu speranta...

de clasa ce pot sa zic....jumate cunosc din 5-8..... nu stiu cat de unita suntem.....am chiulit si noi pentru prima oara (toata clasa)acum ceva saptamani la info....dar o colega care era invoita pentru olimpiada nu a stiut asta si sa-a intors....deci....

si acum cateva zile.....fiind cald am hotarat sa mergem in crang....toti zic da venim..si cand colo numa 5 ne-am intalnit..

in fine..sper si de mai bine..oricum avem si momente frumoase mai ales la mate cand profu rade de unii colegi.....

hmm..cam atat ar fi.....:pee despre clasa mea...

aa....acum ne cam certam......ca avem calculatoare in clasa (suntem unul din liceele din Romania care au asa ceva...sa ma laud si eu...Colegiul National "Al. I. Cuza" din Focsani) ;) si baietii prea se joaca....si macar de ar fi niste jocuri ca lumea....dar e bine...

ceea ce nu-mi place e ca profii baga frica in noi..in legatura cu bacul..

Editat de kyra^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...sa ma laud si eu...Colegiul National "Al. I. Cuza" din Focsani)  ;)

[snapbacca]33253[/snapbacca]

 

:cry: Hey, ce fain! :clap: Ma laud si eu cu aceeasi scoala, numai ca e in Galati! :band:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce vremuri erau si in liceu.!!

A fost mult mai fain in liceu decat la faculta asa ca cei care sunteti in liceu profitati la maxim de acesti ani.

[snapbacca]17095[/snapbacca]

 

;) La mine au trecut trei ani de cand nu mai sunt la liceu si frecventez facultatea. Soarta a facut in asa fel incat anul asta, fiind la Jurnalism-Engleza, sa incep practica pedagogica ... am nimerit la acelasi liceu la care am invatat. Daca pana acum nu am avut timp sa-mi aduc aminte de anii de liceu, in momentul in care am fost prima data sa asist la ora la engleza, m-au coplesit amintirile; ... m-am asezat in fosta mea banca(tot din intamplare)... mi-am dat seama abia cand am vazut un nume de baiat ...pe care il scrijelisem cu 3 ani in urma. :"> :cry:

 

Apoi alta faza... la noi la liceu, in fata cancelariei este fumoarul profilor, un loc dragut, cu canapele si masute... acolo stau profesorii, iar elevii care vor sa vorbeasca cu profii asteapta ca milogii la usa aia. :clap: Acum eram de cealalta parte a usii... parca ma vedeam in fata cancelariei.

 

Asa cum a spus Roportal, profitati fratilor de anii de liceu, ca daca vi se intampla si voua cum mi sa-a intamplat mie, o sa va rupa sufletul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
m-am asezat in fosta mea banca(tot din intamplare)... mi-am dat seama abia cand am vazut un nume de baiat ...pe care il scrijelisem cu 3 ani in urma.  :"> ;)

 

Apoi alta faza... la noi la liceu, in fata cancelariei este fumoarul profilor, un loc dragut, cu canapele si masute... acolo stau profesorii, iar elevii care vor sa vorbeasca cu profii asteapta ca milogii la usa aia. :cry: Acum eram de cealalta parte a usii... parca ma vedeam in fata cancelariei.

 

Asa cum a spus Roportal, profitati fratilor de anii de liceu, ca daca vi se intampla si voua cum mi sa-a intamplat mie, o sa va rupa sufletul.

[snapbacca]33466[/snapbacca]

Emotionant!

Eu n-am nici o amintire care sa-mi fi ramas din acei ani. Ba chiar ma bucur ca am terminat-o cu liceul. Si am curajul sa spun ca am mai multe amintiri placute din facultate, desi sunt abia in anul 1.

Nu cred ca voi fi vreodata nostalgic dupa acei ani.... Nu stiu. Cel putin asta cred acum.

Editat de cjsonix

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×