Sari la conținut
Forum Roportal
master_mind

Totusi barbatii au dreptate !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cu replica asta demonstrezi din nou ca esti pe linga si te mai vrei si ironica...mi-e mila...

Daca discutia a capatat alte valente si contine acum si alte exemple, nu e vina mea, insa cu tine nu mai am ce discuta.Asteapta sa mai cresti........si-ai sa vezi atunci ce inseamna problemele. Bafta trei minute!

Acum tu esti cel ironic.

Vroiam sa te intreb ca daca are si bona si menajera si... , atunci ce scuza are?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fetita..e o doamna :crazy: ..si nu iti scoteam ochii...drept urmare am deshis un topic f serios.

Esti vulgar...si refuz sa mai continui o discutie cu tine ...sa iti dea cel de sus multa minte.

 

Te astept pe topicul deschis de mine..dar cu mult mai matur in exprimarea ideilor

1.Nu stiu ce ti s-a parut asa de vulgar, concluzia mea - vulgar este ce nu va convine.

2.Daca citesti din nou prima mea interventie scrie ceva legat de o stare de nemultumire si de nervozitate, in care ma regasesc si acum. Urmarea: pe alocuri poate rautate(de care imi cer scuze) si nu vulgaritate. Vezi in DEX ce e aia vulgaritate si ce presupune ea.

3.Consider ca cele citeva replici spuse de mine pe aici nu iti dau tie dreptul la a-mi dori mie mai multa minte. Inca nu ma poti clasifica si cataloga din 4 replici. Recomandare: nu asa iti pastrezi forumistii.....sa nu spun ca cine se aseamana se aduna.

4.Nu stiu daca mai am rabdarea necesara pentru inca un topic, spiritul de casta s-a simtit din nou si nu vreau sa lupt cu toata lumea care nu intelege un mesaj, si unde citeste doar ce vrea fiecare(vezi tanti care nu vrea mai mult de trei minute). Ma refer la mai multe interventii sau doamne (daca zic ele?) care se fac ca discuta, dar de fapt se afla in treaba. Am observat asta si pe alte subiecte.........normal o experienta de viata ar scoate altceva din mintea lor.....apropo de minte, dar si de maturitate.Nu mie ar trebui sa-mi faci urarea asta, se vede din parcursul topicului.

 

P.S. A se mai vedea ca la un moment dat am zis: doresc doar sa trag un semnal de alarma si ca nu mi-a placut cum s-a sarit gramada pe celalat topic pe bietul initiator de subiect, de aceea am intrat aici.

Si daca as fi din nou rau as putea spune:.... dupa aia doamnele in cauza se duc acasa si se pling ca sunt obosite de atitea sfaturi date......si bineinteles ca nu le mai arde de altceva. Scuze daca am fost vulgar?!

O imbratisare calda si un cuvint de bine!........Nu? parca doar asta isi doreau cele mai multe dintre dvs.....

 

 

Acum tu esti cel ironic.

Vroiam sa te intreb ca daca are si bona si menajera si... , atunci ce scuza are?

Constata ca la ironie am raspuns cu ironie.......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4.Nu stiu daca mai am rabdarea necesara pentru inca un topic, spiritul de casta s-a simtit din nou si nu vreau sa lupt cu toata lumea care nu intelege un mesaj, si unde citeste doar ce vrea fiecare(vezi tanti care nu vrea mai mult de trei minute). Ma refer la mai multe interventii sau doamne (daca zic ele? ) care se fac ca discuta, dar de fapt se afla in treaba. Am observat asta si pe alte subiecte.........normal o experienta de viata ar scoate altceva din mintea lor.....apropo de minte, dar si de maturitate.Nu mie ar trebui sa-mi faci urarea asta, se vede din parcursul topicului.

 

P.S. A se mai vedea ca la un moment dat am zis: doresc doar sa trag un semnal de alarma si ca nu mi-a placut cum s-a sarit gramada pe celalat topic pe bietul initiator de subiect, de aceea am intrat aici.

Si daca as fi din nou rau as putea spune:.... dupa aia doamnele in cauza se duc acasa si se pling ca sunt obosite de atitea sfaturi date......si bineinteles ca nu le mai arde de altceva. Scuze daca am fost vulgar?!

O imbratisare calda si un cuvint de bine!........Nu? parca doar asta isi doreau cele mai multe dintre dvs.....

Constata ca la ironie am raspuns cu ironie.......

Doamna este orice femeie peste 18 ani...iar fetite sunt domnisoarele care nu au inca implinita varsta tocmai amintita.

Pentru mine suna vulgar expresie de genul :

"Tu daca vrei sa-l 'rezolvi' pe sotul tau (presupun ca stii ce-i aia, altfel nu te bagai in discutie) poti scapa si in trei minute nu?"/

 

O femeie nu se culca cu un barbat din obligatie sau ca i se cere....se culca cu el pt ca isi doreste.

 

Un contact nu inseamna doar cele 3 min ci mult mai mult - afectiune, sarutari, caldura si implinire sufleteasca, fericire, siguranta si dovezi de iubire.

 

Nu a sarit nimeni cu gramada..citesti doar ce iti place tie :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vroiam sa te intreb ca daca are si bona si menajera si... , atunci ce scuza are?

 

In sfirsit si cineva cu picioarele pe pamint. Mersi.Ce pot sa-ti mai spun este:

Ne reintregim familia la 19.00. Bona pleaca. In acel moment copii, care si ei sunt foarte dornici de mama lor, efectiv isi petrec toata seara cu ea. Cu ea vor sa manince, sa se joace, etc. Cine are stie ce-s copiii.

Si asa se face ora de culcare.........Dupa ce copiii adorm, urmeaza programul de seara, o masa mica, mama la baie, bla, bla.....si deja e tirziu in noapte......vorba cintecului........De aici si pina la .....'e tirziu, hai sa ne culcam ca miine avem treaba multa'....... e f.putin.

Despre scuze ce pot sa spun, mai nimic, intr-un fel mi-e mila de ea si o las in pace, intr-un fel o inteleg, intr-un fel am dedus ca nu o face din rautate sau rea vointa, dar intr-un alt fel imi amintesc si de mine si ale mele. Asta nu au inteles multe din forumistele binevoitoare.

Cele bune!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Imi cer scuze dar asa ma adresez tuturor femeilor, inclusiv sotiei sau prietenelor ei, si acum am facut-o fara vreo intentie. Iar ca sa-ti demonstrez ca doar acum esti contra iti dau un singur exemplu: la piata cind te rasfata cineva cu domnisoara.......il corectezi.....garantat ca nu, atunci iti place, nu ii spui ca esti casatorita.

 

Nimeni n-a zis ca relatia dintre sot si sotie tre sa se transforme in cele trei min. Asta ai vrut tu sa intelegi pt ca esti din nou contra. Cui nu i-ar place sa-l imbratiseze sau sarute sotia in fiecare seara. Vezi cum te contrazici singura? Ideea era ca poate uneori in viata tre sa faci compromisuri, iar asta poate fi unul dintre ele.

Si sunt nevoit sa ma repet pt tine ca sa nu te trimit sa mai citesti o data: aveti grija de partener daca vreti sa fie al vostru. Daca nu-i cititi toate dorintele si eventual nu-l ajutati sa le treaca, va va place sa credeti ca-i numai al vostru.A nu stiu cita oara spun: exista posibilitatea sa va imbatati cu apa rece!

Eu asa simt.

Editat de bagdad

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dragostea nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau.. iarta totul, sufera totul... Citat aproximativ din 1 Corinteni 13....

 

Si te rog raspunde-mi.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×