Sari la conținut
Forum Roportal
master_mind

Totusi barbatii au dreptate !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tocmai de asta am zis "niciodata sa nu spui niciodata". (bine.. in alta forma, dar ideea e aceeasi)

Si da, este foarte posibil sa avem viziuni diferite in ceea ce priveste casnicia. Sau poate nu, doar iti place sa crezi asta. Incearca sa nu te mai minti singurel.

e si normal sa avem viziuni diferite pana la urma... cat despre ca m-as minti singur, ca e cam mult spus si nici nu esti in masura sa faci asemenea afirmatie .

N-ai inteles, nu raportam la experienta ta personala. Am zis ca "citindu-te pe tine", ideile de acum, pot intelege de ce se ajunge la astfel de compromisuri.

pana la urma, fiecare este liber sa-si traiasca viata prin prisma a ceea ce simte si a ceea ce cunoaste .

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ti-as mai fi spus ceva, dar zici ca te atac. :beee:

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da... pot spune ca vina imi apartine... pana la urma eu sunt cel care am permis anumite lucruri, am perpetuat o stare de fapt .

si da... nu pot trai alaturi de o persoana fata de care nu nutresc sentimente, chiar daca in aparenta ne intelegeam si exista respaect... pana la urma nu-mi era sora, ci sotie !

 

 

Mai intai de toate nimeni nu ne obliga la asa ceva . ...

 

Totusi , ... mai bine un/o sot/ie - frate/sora decat ... nimic , daca ar fi sa parafrazez proverbul

<< Mai bine un vecin ... aproape , decat un prieten departe >> , nu crezi ?

 

Cati pot indura singuratatea ... mereu ? Desi nu suntem niciodata singuri , ci ... cu Dumnezeu .

 

<< Nu este bine ca omul să fie singur; am să-i fac un ajutor potrivit pentru el.

Atunci Domnul Dumnezeu a trimis un somn ad

Editat de euinsami

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pina in acest moment m-am multumit sa citesc si mai putin sa intervin insa simt nu mai pot tine doar pt mine parerea mea. Am sa incerc sa-mi stapinesc nervii pe care unele forumiste mi-i provoaca, apropo de neuron (si hormon) , sa-mi spun parea si sa fiu inteles cit mai bine. Nu stiu de ce unele sar asa in sus cind cineva prezinta o situatie reala, de parca forumul asta n-ar fi pt asa ceva. Vezi doamna care

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cite atacuri ce nu isi au rostul......

bagdad are o problema?si si-o spune sincer si deschis.....de ce nu sunteti sinceri?sfaturile pe care le dati sunt aiurite......si asta denota.....ori insensibilitate ..ori nestiinta...ori lipsa dorintei de a ajuta......

ne tot spurcam cu cuvinte "grele"unii pe altii.......fiolozofam....si cauza ramine in aer.....

bagdad isi iubeste sotia si copiii...altfel ar fi parasit-o demult.....asta nu e de apreciat?....dar are si sentimentul ca e neglijat......si vrea sa schimbe ceva.....tocmai pentru a putea continua(are menajera etc)tocmai pentru ca sotia lui sa nu aiba atitea treburi pe cap.....

copiii si sotul nu e normal sa se bucure in egala masura de sotie?sau dupa o anumita varsta sotia si sotul nu mai sunt interesanti unul de altul?asta nu cred avind in vedere ca o familie se bazeaza pe iubire...intelegere si respect reciproc....(femeile se plin ca barbatii nu sunt fideli?)

Spune-ti ca vreti un barbat care sa iubeasca ....sa va inteleaga ...sa va respecte.....dar oare barbatul nu are si el ac drepturi.....ca tot se vorbeste de egalitate......

asa ca Doamnelor......inainte de arunca cu noroi(mai ales ca va credeti mai intuitive decit barbatii)nu credeti ca ar fi bine sa se discute in cuplu de aceasta problema?

bagdad......ai vorbit sincer si deschis cu sotia?nu mai sunt sentimentele ca la inceput?te-a schimbat tu?s-a schimbat ea?

Multa iubire la toti......

ps....ce motive credeti ca va determina sa nu va mai apreciati sotul dupa o anumita vreme?

 

Daca nu poti sau nu vrei sa ajuti.....mai bine nu te baga.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×