Sari la conținut
Forum Roportal
Madri

Hoteluri, pensiuni - experiente neplacute

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hotel de 4 stele toate cazatoare. Internetul nu functioneaza, camerele au panze de paianjen pe la coturile geamurilor, iar la masa vesela doar daca o privesti de departe este curata. Personal indolent si prost pregatiti. Intr-un cuvant sucks !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai, cand va vad asa mi se face rau. Iarta-ma ca-ti spun dar cred ca neam de neamul tau n-a indraznit sa intre intr-un hotel cum e Laguna. Nu e pentru oricine care n-are un leu in buzunar, se plange de conditiile din tara si ce tari sunt altii in turism, politica si altele.

Tot mai des aud lume plangandu-se de conditiile din Romania. Cine va opreste sa nu plecati afara? Drum bun, nu va opeste nimeni!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hotel de 4 stele toate cazatoare. Internetul nu functioneaza, camerele au panze de paianjen pe la coturile geamurilor, iar la masa vesela doar daca o privesti de departe este curata. Personal indolent si prost pregatiti. Intr-un cuvant sucks !

 

Buna!

Tocmai am revenit dintr-un sejur de 7 zile .Locatie-Hotel LAGUNA, MAMAIA.

Impresii- pe total, nota 8.5.

E adevarat, internetul nu are un semnal extraordinar in camere, dar cei de la receptie ne-au rugat ca, in cazul in care avem probleme cu conexiunea WI-FI, sa solicitam un cablu de la ei, ceea ce am si facut si am avut un semnal excelent.

Nu am gasit panze de paianjen in camera 112, pe colt, la etajul 1.Ce-i drept, o bucata de perete-cel ce dadea spre exterior, era un pic afectata de umezeala- e drept, mascat cu draperia, dar...cine e interesat, gaseste punctele slabe :spiteful:

Restaurantul-amenajat f. dragut, in special terasa ce da spre lac.E drept, acolo gaseam la micul dejun ceva panze de paianjen, dar le-am asociat cu prezenta apei .Personalul a fost foarte dragut cu noi, cu exceptia unuia dintre ospatari, ce-si avea locul mai degraba intr-unul din birturile satesti, dar nu in restaurant cu pretentii. In ciuda preturilor destul de mari, mancarea a fost excelenta.Recomand supa crema de ciuperci ( 7 RON ), spaghetti quatro formaggi ( 15 RON ) si pastrav la gratar cu legume Julien ( parca 40 RON pestele si vreo 6 RON legumele ).

 

Per total, raport calitate/pret, undeva la 8.5.

 

Sper sa pot reveni acolo la anul !!

post-165382-1253816620_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pensiune de 3 margarete ofilite. Pensiunea este situata in varf de deal ceea ce ingreuneaza accesul masinilor in anotimpurile toamna, iarna. Vedere spre cimitir. Camerele, baile au panze de păianjen; lenjeria este foarte veche, rupta; la masa vesela doar daca o privesti de departe este curata; animalele umbla in voie prin bucatarie si sala de mese; mancarea nu-si merita banii nici 20%. Personal indolent si prost pregatit care contribuie si mai mult la „imaginea” pensiunii.

 

Aceasta pensiune nici pe departe nu-si merita margaretele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

PENSIUNEA IOANA ,ESTE O PENSIUNE DE CACAT !!! CU MUCEGAI LA BAIE CALDURA CAND SI CAND . Mancarea de tot cacatul are de toate dar ce ceri nu are nimik . La micul-dejun nu te scoate din margarina sau unt dulceata cereala cu lapte si ceai . Accesul la pensiune este ingrozitor si tacamuri murdare tot ce vrei sa gasesti mai rau gasesti la pensiunea ioana . nu recomand nici la dusmanii dusmanilor mei ... Fugiti de ea cat de mult puteti si repede !!!!!!!! nu va lasati inselati de pozele de pe sait

!!!!

Editat de Coutally
font, culoare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar chiar nu sunt si hoteluri naspa in Bulgaria? Nu au si ei probleme pe acolo?

Unii spun ca daca vad ca esti roman bulgarii se poarta foarte urat cu tine... e adevarat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aseara ne-am intors (eu, sotul si baietelul nostru de 1 an si jumatate) de pe litoralul romanesc. Am fost cazati pentru prima data la hotelul Tomis si avem doar cuvinte de lauda pentru acest hotel, pentru conditiile oferite si pentru comportarea personalului, incepand de la receptioneri, chelnari, cameriste, agenti paza parcare si personalul de pe plaja-responsabili sezlong-uri. Camerele se curatau zilnic, inclusiv duminica, prosoapele se schimbau zilnic iar lenjeria de pat de 3 ori in decurs de 8 zile. La plaja am beneficiat de 2 sezlonguri, masuta si umbrela, toate gratuite. Parcarea a fost in limita locurilor disponibile, dar chiar daca ne-am plimbat in fiecare seara cu masina, la intoarcere ne gaseam un loc in parcare (inainte de a pleca rugam agentul de paza sa ne retina un loc). Micul dejun a fost bufet suedez, dar nu foarte, foarte multe sortimente: rosii, castraveti, 4 tipuri de salam-sunca, cremvusti, bacon sau carnaciori prajiti, ochiuri, omleta, masline, gem, unt, cereale, lapte, ceai, cafea filtru, apa, 3 tipuri de suc. Toate erau la discretie din punct de vedere al cantitatii pe care vroiai sa o consumi. La pranz si cina se comanda pe baza de meniu, dar unele preturi mi s-au parut cam mari ( de hotel de 3 stele, ce mai!). Curatenia holurilor se facea foarte des, mai ales la receptie, bar, terasa, de dimineata si pana seara tarziu.

In lunile martie-aprilie am cochetat cu ideea de a petrece concediul acesta in Bulgaria, in sistem all-inclusiv. Am corespondat cu mai multe agentii, care au fost foarte prompte in a trimite ofertele de pret, dar in momentul in care am solicitat cuprinderea acestora in contractul pe care urma sa il semnam, acestea au refuzat, fara a motiva nimic. Acesta a fost un semnal de alarma pentru noi, iar acum ma bucur ca s-a intamplat asa, intrucat am avut ocazia sa imi schimb pararea despre serviciile si conditiile de pe litoralul romanesc. Anul trecut si in 2006 am fost pe malul Mediteranei, in Spania, iar in 2008 am avut un apartament inchiriat in Constanta, langa satul de vacanta, fiind deceptionati de alti ani in care ne-am petrecut concediul in diverse hoteluri de pe litoralul romanesc (Mamaia - 3 sejururi, Saturn - 1 sejur prin sindicat, Eforie Nord-1 sejur , Olimp-1 sejur, Costineti - 1 sejur la vila).

La anul intentionam sa mergem tot la Hotelul Tomis, dar vom face rezervarea pana in luna martie sau aprilie pentru a beneficia de reducerea "Inscrieri timpurii". Noi ne-am simtit foarte bine la acest hotel si il recomandam si altora.

P.S. Nu ne-a rugat\fortat\platit nimeni sa scriem acest mesaj apreciativ, este chiar parerea noastra sincera.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aseara ne-am intors (eu, sotul si baietelul nostru de 1 an si jumatate) de pe litoralul romanesc. Am fost cazati pentru prima data la hotelul Tomis si avem doar cuvinte de lauda pentru acest hotel, pentru conditiile oferite si pentru comportarea personalului, incepand de la receptioneri, chelnari, cameriste, agenti paza parcare si personalul de pe plaja-responsabili sezlong-uri. Camerele se curatau zilnic, inclusiv duminica, prosoapele se schimbau zilnic iar lenjeria de pat de 3 ori in decurs de 8 zile. La plaja am beneficiat de 2 sezlonguri, masuta si umbrela, toate gratuite. Parcarea a fost in limita locurilor disponibile, dar chiar daca ne-am plimbat in fiecare seara cu masina, la intoarcere ne gaseam un loc in parcare (inainte de a pleca rugam agentul de paza sa ne retina un loc). Micul dejun a fost bufet suedez, dar nu foarte, foarte multe sortimente: rosii, castraveti, 4 tipuri de salam-sunca, cremvusti, bacon sau carnaciori prajiti, ochiuri, omleta, masline, gem, unt, cereale, lapte, ceai, cafea filtru, apa, 3 tipuri de suc. Toate erau la discretie din punct de vedere al cantitatii pe care vroiai sa o consumi. La pranz si cina se comanda pe baza de meniu, dar unele preturi mi s-au parut cam mari ( de hotel de 3 stele, ce mai!). Curatenia holurilor se facea foarte des, mai ales la receptie, bar, terasa, de dimineata si pana seara tarziu.

In lunile martie-aprilie am cochetat cu ideea de a petrece concediul acesta in Bulgaria, in sistem all-inclusiv. Am corespondat cu mai multe agentii, care au fost foarte prompte in a trimite ofertele de pret, dar in momentul in care am solicitat cuprinderea acestora in contractul pe care urma sa il semnam, acestea au refuzat, fara a motiva nimic. Acesta a fost un semnal de alarma pentru noi, iar acum ma bucur ca s-a intamplat asa, intrucat am avut ocazia sa imi schimb pararea despre serviciile si conditiile de pe litoralul romanesc. Anul trecut si in 2006 am fost pe malul Mediteranei, in Spania, iar in 2008 am avut un apartament inchiriat in Constanta, langa satul de vacanta, fiind deceptionati de alti ani in care ne-am petrecut concediul in diverse hoteluri de pe litoralul romanesc (Mamaia - 3 sejururi, Saturn - 1 sejur prin sindicat, Eforie Nord-1 sejur , Olimp-1 sejur, Costineti - 1 sejur la vila).

La anul intentionam sa mergem tot la Hotelul Tomis, dar vom face rezervarea pana in luna martie sau aprilie pentru a beneficia de reducerea "Inscrieri timpurii". Noi ne-am simtit foarte bine la acest hotel si il recomandam si altora.

P.S. Nu ne-a rugat\fortat\platit nimeni sa scriem acest mesaj apreciativ, este chiar parerea noastra sincera.

 

Si noi mergem saptamana viitoare la hotel Tomis.Vom avea mic dejun si cina.Imi spui te rog cum e cu mancarea,se asteapta mult pana vine???Ca noi avem copil mic si nu stiu cata rabdare va avea.Mancarea cum e,buna???Portile sunt mari???Ceva terase sunt prin apropiere???

Am inteles ca anii trecuti erau pe plaja hinti si topogane pentu copii.Mai exista???

Plaja cum e,curata????Apa???

Scuze ca pun atatea intrebari,dar sunt curioasa.

Mersi mult!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine nu ma poate acuza nimeni ca iau apararea hotelului :) , nu imi petrec concediile in tara (cu mici exceptii) dar as avea ceva de spus pe subiectul asta

Initiatorul topicului exagereaza cu 1300 EURO :blink: Va rog, dati o geana pe site-ul hotelului Tomis sa vedeti preturile. Cu banutii astia va duceati frumos doua persoane in Sharm el Sheik la 4 stele .Dar poate ati fost vreo 6-7 persoane, ce stiu eu..........

 

Sa stiti ca se poate intampla ca un hotel sau o cazare pe care unii o lauda,sa nu placa altora. Si atunci ma gandesc ca adevarul e undeva la mijloc. Poate cei care au platit trei stele se asteapta la mai mult. Si nu e cazul. ........decat daca vorbim de luceferi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×