Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Pacat! Nu stii romaneste bine si o dai pe italiana ca sa dai in balta cu bata mai tare. Nivelul de cultura, vocabularul, cunostintele, lasa foarte mult de dorit.

Stii care-i paradoxul aici? Copii/tineri inteligenti se pierd in case nenorocite, neelectrificate fara mijloace de informare, fara sa stie ce e acela telefon, televizor, calculator, in vreme ce persoane superficiale care habar nu au de ce s-au nascut, beneficiaza de niste lucruri ca sa arate lumii ca sunt inculti, necivilizati, lipsiti de bun simt, fara maniere.

Probabil tot din aceasta cauza proverbul spune: "Prost sa fii, noroc sa ai"...

Editat de silverstar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aia e romana.. e un regionalism, asa se zicea pe'aci prin oltenia. Si da, recunosc ca sunt incult, ca nu am vocabularul imbogatit (adica nivelul culturi mele nu este de 10, dar de 8 este sigur). Dar sa sti ca prost nu sunt si nici noroc nu am. Asa ca mai usor cu datu' cu parerea inainte de a cunoaste.

 

le: te respect pentru ca ai ani in fata mea, dar totusi, mai usor cu datul cu parerea.

Editat de Crusher

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pacat! Nu stii romaneste bine si o dai pe italiana ca sa dai in balta cu bata mai tare. Nivelul de cultura, vocabularul, cunostintele, lasa foarte mult de dorit.

Stii care-i paradoxul aici? Copii/tineri inteligenti se pierd in case nenorocite, neelectrificate fara mijloace de informare, fara sa stie ce e acela telefon, televizor, calculator, in vreme ce persoane superficiale care habar nu au de ce s-au nascut, beneficiaza de niste lucruri ca sa arate lumii ca sunt inculti, necivilizati, lipsiti de bun simt, fara maniere.

Probabil tot din aceasta cauza proverbul spune: "Prost sa fii, noroc sa ai"...

 

 

eh.... daca esti asa inteligenta de ce faci pe proasta ?... oamenii tot incearca sa iti explice o chestie si tu tot pe a ta... inteligento

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crusher!!!

Vrei, te rog, sa-mi explici si mie ca inseamna cuvantul CIUCIU? E cumva vreun neologism la tama propusa de mine spre discutie?

Multumesc!

 

:P Era un spirit de gluma,nu te aprinde Silver... :P :huh:

Editat de bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aia e romana.. e un regionalism, asa se zicea pe'aci prin oltenia. Si da, recunosc ca sunt incult, ca nu am vocabularul imbogatit (adica nivelul culturi mele nu este de 10, dar de 8 este sigur). Dar sa sti ca prost nu sunt si nici noroc nu am. Asa ca mai usor cu datu' cu parerea inainte de a cunoaste.

 

le: te respect pentru ca ai ani in fata mea, dar totusi, mai usor cu datul cu parerea.

 

Crusher, esti o persoana inteligenta si sensibila, de aceea te-au afectat spusele mele. Nu-ti pot spune ca ma bucur. Dar, chiar daca nu ne vedem chipurile, e bine sa ne respectam noi pe noi si nu o putem face decat printr-un limbaj decent si o exprimere eleganta si elevata.

Stii dupa ce se recunoaste un om inteligent? Ca are puterea de a nu urla atunci cand este cu lupii in padure... Priveste in jur si-ai sa vezi si sacali, nu numai lupi.

Sa auzim numai de bine, Crucher!

post-36849-1162465034_thumb.jpg

Editat de silverstar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crusher, esti o persoana inteligenta si sensibila, de aceea te-au afectat spusele mele. Nu-ti pot spune ca ma bucur. Dar, chiar daca nu ne vedem chipurile, e bine sa ne respectam noi pe noi si nu o putem face decat printr-un limbaj decent si o exprimere eleganta si elevata.

Stii dupa ce se recunoaste un om inteligent? Ca are puterea de a nu urla atunci cand este cu lupii in padure... Priveste in jur si-ai sa vezi si sacali, nu numai lupi.

Sa auzim numai de bine, Crucher!

M-a strigat cineva? :lol2:

--SI eu cred ca de la soare sunt petele de pe poza,dar,poate si ceva "paranormal",in zilele noastre orice e posibil,nu ma mai mira nimic :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×