Sari la conținut
Forum Roportal
Mallorca

In ilegalitate cu softul si nu doar

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ati deviat de la subiect. O solutie pentru protectia totala a sistemului nu are nimeni?

 

Iti activezi optiunea de criptare a discului si cand vine politia zici ca nu mai stii parola ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iti activezi optiunea de criptare a discului si cand vine politia zici ca nu mai stii parola ;)

Asta chiar ca ii buna :o:

 

Mai scump.... Arunci Hdd-ul pe geam cand vin :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cine poate sa-mi spuna cum e treaba cu serialele de pe torrenti? TOATE sunt ilegale? tinand cont ca multe dintre ele se emit gratuit la televiziunile din state...

 

nu sunt toate ilegale .. cele pentru care trebuie sa platesti.. nu sunt 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu prea sunt pasibili de probleme legale, pentru că file-sharing-ul,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba da, esti vinovat , se considera complicitate si participatie, deci esti vinovat .:o:

Aşa e! Dacă tu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt toate ilegale .. cele pentru care trebuie sa platesti.. nu sunt 8)

Deci daca eu ma uit la un episod ce a aparut saptamana trecuta la televiziunea americana se considera ca am facut ceva ilegal? Nu se considera furt ca si in cazul filmelor artistice...? Sau acolo e alta poveste...

Intreb chestiile astea pentru ca am citit mai demult un articol unde se vorbea despre difuzarea "Prison Break" in Romania si cum ca audienta e foarte mica din cazuza downlodului de pe torrenti si programe p2p si implicit a vizionarii ilegale a serialului

Sunt niste drepturi de autor si la seriale sau nu?

As fi foarte multumit daca cineva ar putea argumenta si cu un link catre o lege sau un articol care sa explice clar aceasta situatie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu sunt toate ilegale .. cele pentru care trebuie sa platesti.. nu sunt :o:

 

Deci daca eu ma uit la un episod ce a aparut saptamana trecuta la televiziunea americana se considera ca am facut ceva ilegal? Nu se considera furt ca si in cazul filmelor artistice...? Sau acolo e alta poveste...

Intreb chestiile astea pentru ca am citit mai demult un articol unde se vorbea despre difuzarea "Prison Break" in Romania si cum ca audienta e foarte mica din cazuza downlodului de pe torrenti si programe p2p si implicit a vizionarii ilegale a serialului

Sunt niste drepturi de autor si la seriale sau nu?

As fi foarte multumit daca cineva ar putea argumenta si cu un link catre o lege sau un articol care sa explice clar aceasta situatie...

Tot ce intra in domeniul creatiei de orice natura se supune dreptului de autor.

Legea nr 8/1996 privind dreptul de autor si drepturile conexe

Obiectul dreptului de autor

 

Art. 7.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dau eu una mica, "home edition"

dar si asta e ilegala, ca e facuta in cazanul lu' bunicu, si cica, "dupa normele astea ieuropene" ar fi ilegal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×