Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Email gratuit de la Google: Gmail

Postări Recomandate

Pai da la momentul actual yahoo are cel mai bun serviciu de mail gratuit, dar gmail e doar un fel de versiune beta docamdata. Probabil vor aduce multe imbunatatiri pe viitor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, in afara de celebrul 1 GB spatiu de stocare (spatiu depasit deja de alte companii ) nu prea vad mare "branza" in acest Gmail - am ramas in continuare fidel yahoo , chiar daca am facut conturi si pe gmail - nu prea le folosesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

avantajul la gmail e ca ofera pop3/smtp. Si eventual inca unul de ordin "estetic". Parca vasile@gmail.com suna mai bine decat vasile@yahoo.com.

 

Si GMX ofera 1 GB spatiu, si pop3/smtp. La Gmail mai e interesant si drive-ul virtual. Il gasiti aici

 

10-3-3-392_1.jpg

Editat de orvo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, uite ce mesaj imi da Gmail la ora 11:30 :

 

Server Error

 

Gmail is temporarily unavailable. Cross your fingers and try again in a few minutes. We-re sorry for the inconvenience.

 

JALNIC !

 

In alta ordine de idei, care e avantajul acestui drive virtual?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E un fel de WINSCP3, Adica o extensie de sell. Practic el iti creaza un "remote drive" care e conectat la contul tau de pe google.

Toate fisierele pe care le ai stocate pot fi accesate direct din Windows Explorer cu un simplu clicca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

With Gmail, you can send and receive messages up to 10 megabytes (MB) in size. However, the precise amount allowable will depend on the attachment.

 

When you add an attachment, the size of a file may increase because transport encodings are automatically added. (Transport encodings are the information that allows your message to be safely sent and read.)

 

This means that in some cases, attachments that are 6 to 10MB in size may push the total message size above 10MB. When this happens, Gmail displays a warning that your message exceeds the 10MB limit.

 

 

Caldut, caldut luat de pe Help-ul de la GMAIL.

:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai , cu tot respectul, si o spui cu nonshalanta, 70.000 de adrese de gmail si altii ca noi ne chinuim sa facem rost de o invitatie.Am glumit cu tine, ne te supara.Ideea e ca sunt mort dupa yahoo dar cred ca yahoo s-a cam aglomerat cu username-uri si ca sa ma loghez trebuie sa imi pun numele cu zeci de cifre in coada .etc si ma intrebam cine, naiba, trebuie sa te invite sa-ti faci un cont pe gmail si de ce atatea pretentii pe acest site..o fi doar ideea de nou si din incercarea de a fi unici, cer acesta invitatie...sau ce...Sunt nou pe genul asta de site-uri si asta este, in premiera, prima mea logare+text pe care o fac la cei 27 de ani ai mei, fiti blanzi, aveti tot timpul sa ma injurati iar un "reply" la mesajul meu ar fi o incurajare sa continui sa scriu pe site....si cine stie poate vreodata chiar o sa intereseze pe cineva ce scriu....Binetze! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×