Sari la conținut
Forum Roportal
loredana.popescu

Solenta vs Logan

Evaluează acest topic

Care este mai buna?  

23 membri au votat

  1. 1. Care este mai buna?

    • Solenta
      23
    • Logan
      14


Postări Recomandate

Sunt intr-o mare dilema!

Saptamana asta vreau sa imi fac actele sa imi cumpar masina. Eu as vrea Dacia, problema vine acum pe care sa o aleg!!!!

Sotul meu vrea cu orice pret Solenta, eu nu stiu ce sa aleg!

Care este mai buna? Solenta sau Logan? La Logan deja am inceput eu sa imi fac probleme...............ce sa fac :cry: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da ... am vota-o pe cea care cred eu ca e mai buna dar .....

 

 

cu echivalentul a 8000 EUR, cred ca poti lua o masina second (Opel Astra), ....... de care cred ca vei fi mult mai multumita, .... vei constata ca are mai multe imbunatatiri, .... e mult mai stabila, .... e mult mai confortabila la drum lung ... si evident exista mai multe variante pentru a inlocui Dacia .... dar asta mi-a venit mie acum ....

 

... poate mai vin si altii cu idei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu iti recomand cu multa caldura sa NU te indrepti catre o Dacie...chiar spuneam intr-un post mai vechi, cu 9200 de euro (cu tot cu taxe) iti poti cumpara o FIAT Albea Star noua care cu siguranta e mult mai buna decat o solenza. Sau, dupa cum spunea mariuschm, poti lua o alta masina straina second hand care tot e mai grozava decat...dacia !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca va multumiti cu ce lasa altii luativa second hand.poate sa fie ea si bmw tot la mana a-2 a este.din toate cunostiintele si toti prietenii mei care au vandut masini straine second,nu a fost una sa nu aiba vre-o problema ,fie ea mai mica sau mai mare.daca esti mecanic bun iti recomand o masina second.lucrul nou este lucru nou fie el si dacie,daca te gandesti ca mai are si garantie nu mai incap comentarii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...... cu 9200 de euro (cu tot cu taxe) iti poti cumpara o FIAT Albea Star noua ....

 

... si sigur e o masina deosebita, plus ca e noua, e excelenta pentru drumurile noastre, si are si un consum acceptabil, e o adevarata placere sa conduci un FIAT.... :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt intr-o mare dilema!

Saptamana asta vreau sa imi fac actele sa imi cumpar masina. Eu as vrea Dacia, problema vine acum pe care sa o aleg!!!!

Sotul meu vrea cu orice pret Solenta, eu nu stiu ce sa aleg!

Care este mai buna? Solenta sau Logan? La Logan deja am inceput eu sa imi fac probleme...............ce sa fac :cry:  :)

 

FELICITARI !!!

=de> =de> =de> =de>

 

Asa cum sa-a mai spus, dintre solenta si logan, mai bine alegi o masina straina. Nici Peugeot 206 (putin sub 10.000 euro cu tot cu taxe) nu e rea.

Dar, daca e de ales numai intre solenta si logan, eu unul prefer solenta. Parca arata mai bine, consuma mai putin si pare mai fiabila. Loganul, dupa cum arata, nu prea cred sa fie la fel de stabil ca solenta (e mai inalt).

Din ce am auzit, multi din cei care au logan sa-au plans de el si le pare rau ca au cumparat-o.

:) :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Logan-ul are o forma foarte ciudata, inalta (pe dedesupt), nu e lata si ... arata cam nasol asa. Desi, se zice ca e bunicica la motor... dar...no. In schimb, Solenza e mai joasa, mai lata, deci sta mai bine pe sosea.

 

Daca ar fi sa aleg de care sa-mi iau ... n-as alege nici una... (nu dati cu pietre, ca tot dacii sunt)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa influentez... vanzarea de autoturisme Dacia, de orice fel, dar vreau sa va spun ca inainte de a pleca din Ro am avut o Dacia SNova o perioada de trei ani, cu motor Renault, cu care am facut 42.000 cam, am batut 1/2 din Europa ( Roma, Innsbrucca, Salonic etc ) si de care am fost f. multumit. In afara de reviziile de 10, 20, 30 si 40.000 cam am mai fost de vreo 2-3 ori in service cu promleme minore - broasca de la usa soferulu, etc, - dar niciodata nu am ramas cu ea in drum, si nu am schimbat nimic la directie!!!. In afara de asta, luati in considerare costul intretinerii, manopera + piese de schimb, care sunt sensibil mai mari la masinile straine. Stiu asta si din proprie experienta si din experienta unor prieteni.

Inainte de a pleca am vandut masina cu 3200E si acum imi pare rau de ea!

Asadar, judecati bine daca sa cumparati o masina veche, aveti grija ca foarte multe sunt aduse din west dupa ce au facut taxi 5-6 ani, au doua, trei sute de mii de cam la bord, cailometrajul dat inapoi si vanduta cu 8.000E, pentru ca are doar... 60.000 cam!!!

Inca o data, nu sunt avocatul nimanui, dar ganditi-va bine inainte de a da 8.000E.

Numai bine,

caomi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×