Sari la conținut
Forum Roportal
RadhaSara

De ce esti trist azi?...ce te framanta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

...Am fugit de singuratate.Am provocat singuratatea.Si am pierdut.Toata viata am considerat, am pus iubirea pe primul plan...

 

Raspunsuri ar trebui sa gasesti in citatul de mai sus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

<< Primul meu gand ar fi..ca am obosit.Am obosit sa tot alerg dupa fericire.Ma simt epuizat, sa ascult, sa iert, sa uit.Am uitat sa... simt.Sa simt ..fericirea. >>

 

macar exista ? cei care au simtit-o odata stiu ca exista...dar cum ramane cu cei care nu au intalnit-o niciodata ? si acum vad in fata ochilor acel ecran alb care acopera totul si face ca totul sa para asa indepartat. poate k, chiar este...

Editat de bella.triks

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...As vrea sa spun noapte buna cuiva...iti spun tie si gandurilor tale..ii spun copilului din tine..

Mda...uitam de copilul din noi dar odata si odata vor iesi la lumina fara sa vrei dorintele din copilarie. 'O floare pentru copilul din tine' :crazy:

Editat de Acamandur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am momente cand uit ca am fost nascut din dragoste pentru a beneficia de dragoste, ajungand in pragul disperarii, datorita fericirii ratacite pe nu stiu unde...

daca ne lasam cuprinsi de deznadejdie, ametiti de lumea nefericirii continuue, amestecati in monotonia zilnica, nu putem avea puterea de a vedea adevarata fericire ce exista doar in noi.

 

o singura adiere de vant te poate face, cel mai fericit dintre pamanteanteni...

Editat de ironic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fericirea...da...eu am fost fericit...Eram prea tanar sa stiu inca...ca nu stiu..insa eu ma simteam fericit.Cred, ca odata cu trecerea anilor,odata ce devenim mai..realisti.. cerem mai mult de la..fericire.Avem pretentii mai mari: sa avem mai multi bani, sa fim mai sanatosi, sa vedem o tara exotica,sa..fim iubiti.Am inteles,ca fericirea cu adevarat, sta in acel sentiment unic, de siguranta, in aceea caldura ce o simti atunci cand esti iubit.Am inteles ca iubirea..este tot ce conteaza.Cel de langa tine, e tot ce conteaza.Restul...e doar fum.

Am facut azi ceva...ciudat.Am avut o zi grea...o gramada de probleme..toata lumea ma intreba cate ceva si se asteptau la un raspuns ..iar eu dadeam numai raspunsuri evazive...Ma durea sufletul si nu ma mai interesa ca se vede.Imi statea mintea la un singur lucru...sa ma urc in masina si sa ma opresc undeva la munte..intr-o poiana insorita..si sa stau intins acolo intins pe iarba 10 minute...Intr-un final..am realizat ca e prea tarziu sa ma si duc sa ma si intorc...asa ca m-am dus in parcul campusului din politehnica..am parcat masina undeva sus...pe un mic deal..de unde vedeam o parte a campusului, am inchis telefoanele,m-am urcat pe capota si priveam.Doar priveam oamenii care treceau...cuplurile care treceau...si incercam sa simt ce simt ei.Incercam sa ma incarc cu ..putere..cu speranta de la ei...Si..a mers..Am plecat mai linistit...

 

P.S..am pus pe repeat in masina, "epilog" a celor de la vama veche

"celor care cred ca lumea asta cu iubire va scapa, celor care cred ca dragostea va mai schimba ceva..."

noapte buna tuturor,

mersi de pareri

 

 

o singura adiere de vant te poate face, cel mai fericit dintre pamanteanteni...

 

 

sau cel mai nefericit dintre ei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am momente cand uit ca am fost nascut din dragoste pentru a beneficia de dragoste, ajungand in pragul disperarii, datorita fericirii ratacite pe nu stiu unde...

daca ne lasam cuprinsi de deznadejdie, ametiti de lumea nefericirii continuue, amestecati in monotonia zilnica, nu putem avea puterea de a vedea adevarata fericire ce exista doar in noi.

 

Vorbe..doar vorbe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×