Sari la conținut
Forum Roportal
voisine

spiritismul

Postări Recomandate

Bagerra a scris:

 

Doar atit? M-ati deceptionat....

Eu,am facut o singura data,cind aveam cam...17ani...chestia aceea cu cartea si cheia.Tot ce mi-a raspuns,in timp s-a adeverit intocmai...dar,mult timp dupa aceea am avut niste cosmaruri infioratoare!

N-am mai avut curajul sa mai incerc desi un bine cunoscut terapeut ,atras de aura mea.....mi-a spus ca as fi un medium foarte puternic si mi-a propus sa intru in cercul sau de spiritism sa intrebam despre numerele cistigatoare la loto,dar cu conditia ca daca ies numerele sa impartim banii!

I-am raspuns ca as fi curioasa dar mie,mi-e foarte frica de...morti! Nu de moarte...de morti! Nu stiu de ce...

El,mi-a zis ca pentru ca sunt "un cuib de morti"! Cine stie: ce inseamna asta? Zicea ca spiritele stiu ca eu sunt un "canal bun" si dorind sa comunice cu cite cineva,"trag" la mine! Cica ai atrag ca un magnet! Brrrrr....

Dupa o perioada de timp,mi-am luat inima in dinti si i-am spus ca sunt dispusa sa incerc! Mi-a raspuns ca au gasit pe altcineva si ca daca mi-e frica nici nu e recomandat ca e prea periculos...si ei, nu vor necazuri.

Acum 3 ani cind am fost in tara,am vazut ca au cistigat...era numele lui afisat in vitrina la lotto.

Mi-a mai spus ca am darul ghicitului in cafea si ma tot punea sa-i ghicesc desi eu ai spuneam ca nu vad nimic;ca sa scap de el ,il minteam....dar,nu stiu cum dracu'...totul se adeverea! Si ma chema mereu...nevasta-sa,era super incintata!

Mi-a spus multe lucruri care,in timp...s-au adeverit intocmai! Nici azi nu inteleg de ce ma puneau pe mine sa le ghicesc cind el era paranormalul? Probabil ca sa ma verifice?

Cu toata frica si stiind ca e un mare pacat,chiar D-zeu in biblie spune asta,as incerca acum...

Mi-a mai povestit o cunostinta ca fiul ei,nu credea nici in ruptul capului in asa ceva;ca sa se convinga,a participat la o sedinta dorind sa vorbeasca cu bunicul sau mort,deoarece,intre ei,pe cind traia raposatul a fost o legatura speciala....o afectiune imensa...

El,in sinea lui, in timpul sedintei deja gindea cum va face haz de ceilalti,dupa....fiindca,era convins ca totul e o sarlatanie.

Zice ca atunci cind a venit bunicu'sau,el,i-a cerut o dovada ca este el,bunicul...si nu altcineva!

In acel moment,a simtit o lovitura puternica dupa ceafa,care,l-a facut sa cada de pe scaun...

O perioada lunga de timp,nu si-a putut reveni din acel soc! Bunicu'sau,cind traia,obisnuia sa-i dea in gluma, cite o palma dupa ceafa! I-ar fi spus lucruri pe care,numai ei doi le stiau...

Cert este ca s-a convins ca nu e o gluma si barbat in toata firea,la treizeci si...ceva de ani,nici nu vrea sa mai auda de asa ceva!

Cum suna descintecele acelea de chemare si de plecare a spiritelor? Sau...e secret?

Dupa parerea mea,cea mai buna metoda de spiritism e aceea cu paharul si literele alfabetului...

 

Nu trebuie sa iti fie frica. Iar tot ceea ce scrie in Biblie sa te faca sa iti fie frica nu e de la Dumnezeu s nii de la Diavol. E de la masoni. Biblia e modificata de masoni de-a lungul timpului.

 

Eu nu as accepta sa fac spiritism cu orice sarlatan intalnit in cale. Eu as face spiritism cu cineva care stiu ca e un medim bun nu un sarlatan care face sedinte de spiritism pe bani si in nici un caz nu as chema un spirit pentru numerele de la Loto. Spiritele dupa legile universale le este interzis a ajute oamenii lacomi dupa bani. Ele te pot ajuta sa iti afli viitorul dar nu te pot ajuta cu numerele de la LOTO. Si oricine spune ca stie spiritism si va ajuta sa stiti numerele la LOTO e un sarlatan. Spiritelor e este interzis de legile universale si niciodata nu vor divulga asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×