Sari la conținut
Forum Roportal
:x

dreptul de a ierta sau ... de a fi iertat intr-o relatie!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Intr-o relatie ....

depinde de situatie !!

 

adica de gravitatea faptei !

 

eu unu nu as fi in stare sa iert sub nici o forma ~ in unele situatii ~ de exemplu daca ar cocheta cu altcineva :friends: ... indiferent de situatie as pune hotarat "." (punct)

 

 

Inseamna ca nu ai iubit cu adevarat...n-am intilnit inca pe nimeni care iubeste sa nu poata ierta...altceva e ca relatia se poate strica dupa aceasta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da corect

 

acu' stii cum e , barbatii tin la orgoliu si mai greu iarta dar pana la urma , daca iubesc ... iarta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa credinta numai unul singur poate sa ierte si acela nu sunt eu, nici tu. EL, este unul singur !!!

Dar ne dam si noi cu pararea si trecem cu vederea greselile altora, insa pana la urma iertarea nu cred ca ne apartine !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa credinta numai unul singur poate sa ierte si acela nu sunt eu, nici tu. EL, este unul singur !!!

Dar ne dam si noi cu pararea si trecem cu vederea greselile altora, insa pana la urma iertarea nu cred ca ne apartine !

 

atunci de ce ne spune sa iertam? oare pt ca nu ne apartine?

 

Saharian, da si mie una bre nu fi zcartar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de greseala ... Sunt greseli intolerabile si greseli pt. care mai poti da a doua sansa ...

Important e sa vezi ca persoana care a gresit are mustrari de constiinta , ii pare rau ... Daca ierti usor e f. probabil sa repete "greseala"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×