Sari la conținut
Forum Roportal
Soimos

Islamul in loc de Crestinism - solutia corecta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ce se intampla pe alte site-uri puteti domniile voastre sa le discutati acolo sau in particular.

aici respectati subiectul.

in plus, mare grija la caracterizarile facute celorlalti. sa nu mai vad asa ceva, ca nu suntem la ora de compunere, bine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
auzi dragosica cine ti-a spus ca nu dam voie la crestini sa posteze pe site-urile noastre?

esti prost informat! pot posta!

 

Da, pot posta pana fac scurta la degete, dar posturile mele sunt scoase imediat ce pun o intrebare mai deochiata si care pune la munca chestia aia care umple cutia craniana( creierul). Sunt fript cu site-urile voastre. Am intrat sa ma informez si, daca intrebam ce nu trebuia (a se citi ce nu era in concordanta cu invataturile lui mahomed si care mi-au ridicat semne MARI de intrebare) eram banat cat ai spune alah.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai fata .. bydy .. nu spun ca cine nu crede ijn qoran nu merita respect ci spun ca cei care fac remarci imorale la adresa qoranului nu merita respect ... citeste cu atentie mai fata!!!!!!

 

si da cine nu creede in qoran , nu crede in dumnezeu pt ca .. nu crede in cartile sfinte revelate! si atunci nu face parte dintre cei credinciosi!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bai nene ! nu meriti nici o formula de respect ! vb frumos de qoran pt ca este o carte revelata pt toata omenirea! ar trebuii sa crezi in ea fiinca vei sa socoteala in ziua invierii?

daca stii ce inseamna ziua invierii!

Nu am nevoie de formule de respect.M-as multumi si sa nu mai minti in legatura cu Coranul sau alte probleme pe care le expui aici.Coranul este la fel ca si Biblia depasit si bun de aruncat insa de ambele carti se agata cu disperare lipitorile care cica slujesc lui dumnezeu nu intereselor proprii.Deschide ochii si vezi ca cineva te prosteste de nu mai poti deosebi adevarul de minciuna.

 

ioanide la ceea ce scrii tu nu dai nici mai mica dovada ca ai fost educat,si credinta ta lipsete cu desvarsire.

D-zeu sa-te caluzesca pe calea buna!

Credinta mea in minciunile voastre este intradevar nula.Numai bine iti doresc si eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred a fi credincios trebuie sa facem exact ceea ce ne cere religia nostra,si sa nu pacatuim ,exact cum ne cere D-zeu sa fim pe acest pamant.

 

Ioanide tu vorbesti aiurea dovedeste ca sunt minciunii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scatz-Matitzo ! Cum sa cred eu in Qoran care imi spune ca Iisus nu este fiul lui Dumnezeu,cand eu cred ca este? Dpdv al acestui lucru,Qoranul nu este compatibil cu Biblia.

Pot cred in Moise,Zoroastru,Budha... asta inseamna ca nu sunt credincioasa? :doh:

Multumesc!

 

Eu cred a fi credincios trebuie sa facem exact ceea ce ne cere religia nostra,si sa nu pacatuim ,exact cum ne cere D-zeu sa fim pe acest pamant.

 

Ioanide tu vorbesti aiurea dovedeste ca sunt minciunii.

Nu cred ca Dumnezeu poate cere cuiva sa lase pe altul sa o umileasca si sa o puna sa il serveasca.Serveste lui Dumnezeu sau Alah cum ii spui tu insa nu lasa pe nimeni sa te umileasca sau sa iti induca ideea ca tu esti imperfecta.Esti perfecta, facuta cu toata dragostea de parintii tai.Cred ca si Alah ar fi mahnit sa te vada umilita daca nu ar fi atat de misogin ,dupa cum se vede in coran.Sa fii sanatoasa si fericita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ioanide problema voastra este ca voi nu intelegeti noi musulmance nu ne simtim umlite deloc ,eu cel putin din contra ma bucur ca pot respecta Legile lui D-zeu eu cred Ca D-zeu se bucura acolo sus cand vad ca oamenii tin cont de Legea lui,isi indeplinste indatorile fata de el.

Noi oamenii trebuie sa realizam ca viata asta nu este totul vine dupa ea o viata vesnica ceea de sus,nu trebuie sa luptam aici pe pamant doar sa facem cat mai multi bani si sa ne distram zilinc.

Trebuie sa ajutam pe cel sarac ,si multumim lui D-zeu pt aceasta viata sa fim buni,si sa traim cat mai departe de pacat.

Eu nici cand eram crestina nu am spus ca Isus [Pacea cu el} era fiul lui D-zeu asa ceva nu este logic,D-Zeu nu poate avea copii Isus [Pacea cu el ]este o minune a lui D-zeu.

 

OFFTOPIC! Am o singura intrebare pentru userii musulmani de pe acest topic, daca as posta pe un Forum Islamist urmatorul topic:''Crestinismul mai bun ca Islamul" as fi primt?

 

:) :)

 

 

Ellena te faci ca nu sti te rog sti bine cat ai postat la forumuri Islamice si mai mult ai jignit cat ai putut de mult si oamenii de acolo ti-au scris in continuare ,puteam sa te blochze ,dar au dovedit ca au bun simt si respect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu comit erezii!!! pt ca fac parte din marile pacate !! stii ioanide ce inseamna erezie?

am sa iti explic eu erezia este minciuna in numele lui Allah swt sa minti ca religia ta este asa sau asa si ea de fapt sa nu fie! dar asta face parte din marile pacate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu comit erezii!!! pt ca fac parte din marile pacate !! stii ioanide ce inseamna erezie?

am sa iti explic eu erezia este minciuna in numele lui Allah swt sa minti ca religia ta este asa sau asa si ea de fapt sa nu fie! dar asta face parte din marile pacate!

Uite ca eu te cred ca esti curata, in credinta ta,insa cred ca iti pierzi demnitatea de fiinta umana creata cu mare dragoste de Alah, pentru a iubi si naste .Lucruri mai presus de puterile barbatului.Nu pot intelege cum cu toata curatenia sufletului tau nu simti ca esti trasa pe sfoara de barbatii care au tot interesul sa te faca sa te simti inferioara lor DESI NU ESTI INFERIOARA!!

Sunt curios,exista vreo sura scrisa de femei ,nu doar pentru incriminarea femelor.Femeile sunt sfinte in toata lumea.Ca exist brute care recurg la forta daca nu se pot impune cu inteligenta nu contest.Insa nimeni(nici o femeie) nu ar trebui sa permita sa se spuna ca sunt inferioare barbatilor.NICI MACAR LUI alah!Nu iti cer sa renunti la dragostea ta nesfarsita pentru Alah insa poate ar trebui sa gandesti ca daca tie iti merge bine sunt milioane de femei care sunt umilite zi de zi ca un mod de viata.Fi buna si sanatoasa!

Editat de ioanide

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×