Sari la conținut
Forum Roportal
eu-simplu

O iubire interzisa?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Lumea asta se duce dreacu'.Iubiri "imposibile",oameni care se uita in ograda altuia,poate poate :doh: Mi-e sila de chestiile astea, desi fac parte din lumea asta nenorocita :yahoo: Crunta realitate....... :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai buna varainta..ne mutam in creierul muntilor cu catel si purcel...sa vedem atunci dupa cine ne mai fug ochii :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista un dublu pacat aici. In primul rand iti bati joc de sotul tau si si de Dumnezeu, spurcand legamantul facut. Zici ca Dumnezeu te calauzeste spre celalalt? Ce prostie. Fii sigura ca nu e el.

In al doilea rand iti bati joc de prietena ta si de legamantul acelui cuplu in fata lui Dumnezeu. Fii sigura ca daca te iubea era cu tine!

Esti slaba spiritual si calcata in picioare de instincte. E alegerea ta, dar macar incearca sa produci cat mai putina suferinta in jur. Vrei sa devii iadul pe pamant pentru cei dragi?

mai cu mila ca-i un suflet si ea.chestii de genul ' esti slaba si calcata in...' n-au ajutat si n-au deschis ochii nimanui.cu duhul blindetii si-al iubirii dai mai mult ajutor.mai incet cu anatema.

draga mea,ofera-ti putin timp sa te reculegi.poti pune pe hirtie argumentele pro si contra.si din ce-ai spus,nu mi s-a parut ca el ar fi extrem de hotarit.fii atenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca saraca femeie a luat-o la fuga cand a vazut cu cata inversunare se razboiesc userii intre ei :nea:

Ce-aveti fratilooooooor??????? Mai temperati-va putin!!!

 

Si, apoi, cine suntem noi s-o judecam? E viata ei!!!

 

Acuma.... a comis-o si gata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se pare ca saraca femeie a luat-o la fuga cand a vazut cu cata inversunare se razboiesc userii intre ei :cry:

Ce-aveti fratilooooooor??????? Mai temperati-va putin!!!

 

Si, apoi, cine suntem noi s-o judecam? E viata ei!!!

 

Acuma.... a comis-o si gata.

top top....a venit cel temperat....m-a chemat cineva??? :nea:

pana la urma care-i problema?????problema e ca el pleaca fara ea si acum nu stie ce sa faca....eu i-as spune sa se pregateasca de ce-i mai rau...tipul din avion va povesti fostei neveste ca s-a culcat cu cea mai buna prietena a ei...nu are nimic de pierdut,iar faptul ca pleaca fara ea dovedeste inversunare.....asa ca ''misterioase sunt caile domnului''...in cazul de fata: caile moralei....minciuna are picioare scurte ;)

am speriat-o pe domnisoara nevinovata?????eu in locul ei m-as pregati fie de divort...fie de bataia zilnica si umilinta[personal nu as divorta,eu sunt mai sadic la asa ceva]....stim cu totii ce inseamna gura unei femei umilite,deci ''prietena'' ei va spune la tot cartierul...asa ca toti barbati se vor repezi sa-i ofere consolare si telenovele.

PS.in 2 cuvinte,rezumatul:::: GRESESTI---PLATESTI

Editat de blackkkarma_83

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
top top....a venit cel temperat....m-a chemat cineva??? ;)

pana la urma care-i problema?????problema e ca el pleaca fara ea si acum nu stie ce sa faca....eu i-as spune sa se pregateasca de ce-i mai rau...tipul din avion va povesti fostei neveste ca s-a culcat cu cea mai buna prietena a ei...nu are nimic de pierdut,iar faptul ca pleaca fara ea dovedeste inversunare.....asa ca ''misterioase sunt caile domnului''...in cazul de fata: caile moralei....minciuna are picioare scurte :o:

am speriat-o pe domnisoara nevinovata?????eu in locul ei m-as pregati fie de divort...fie de bataia zilnica si umilinta[personal nu as divorta,eu sunt mai sadic la asa ceva]....stim cu totii ce inseamna gura unei femei umilite,deci ''prietena'' ei va spune la tot cartierul...asa ca toti barbati se vor repezi sa-i ofere consolare si telenovele.

PS.in 2 cuvinte,rezumatul:::: GRESESTI---PLATESTI

 

Cum, mai Blackule, tocmai tu??? :cry:

Ideea era sa se mai tempereze lumea, nicidecum de a scuza fapetele :P

P.s. citeste postul meu de la pag 2 :nea:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum, mai Blackule, tocmai tu??? :cry:

Ideea era sa se mai tempereze lumea, nicidecum de a scuza fapetele :P

P.s. citeste postul meu de la pag 2 ;)

l-am citit...si mi-a placut :nea:

dar zi-mi ca n-am dreptate cand spun ca norii negri se aduna :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
l-am citit...si mi-a placut :nea:

dar zi-mi ca n-am dreptate cand spun ca norii negri se aduna :cry:

 

Tu n-ai nevoie de confirmari. ;)

 

Cat despre greseli... se platesc toate, acum sau... dupa. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chestia cu plata....... e de...viitor. iubirea e insa fierbinte, ametitoare, palpabila. ea are farmecul si rostul ei.nimic nu se compara cu acest sentiment uman, uneori incorsetat de dogme. vai!!! cat de dulce e tradarea, si cat de mult tanjim dupa ea.doar ce-i secati de iubire nu pot intelege MARELE sentiment. in multe din cazuri , o iubire chiar nefinalizata fizic ramane de pomina in existenta noastra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chestia cu plata....... e de...viitor. iubirea e insa fierbinte, ametitoare, palpabila. ea are farmecul si rostul ei.nimic nu se compara cu acest sentiment uman, uneori incorsetat de dogme. vai!!! cat de dulce e tradarea, si cat de mult tanjim dupa ea.doar ce-i secati de iubire nu pot intelege MARELE sentiment. in multe din cazuri , o iubire chiar nefinalizata fizic ramane de pomina in existenta noastra

:nea:

asa vorbeste o fetita sau un baiat la agatat...scuza-ma ca rad....dar cum poti spune asa ceva....ai auzit de loialitate,datorie....OPTIUNE....nu a obligat-o nimeni sa se casatoreasca,iar daca vei trece de suprafata telenovelei vei constata ca este vesnica drama a mediocritatii.....si daca tu crezi ca iubirea adevarata implica doar sa-ti pierzi capul si golul din stomac...atunci nu stii ce inseamna dragostea.....dragostea este si sacrificiu in egoismul ei....cand iubesti,vrei sa fi unicul care traieste,sufera,se bucura....moare pt fiinta iubita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×