Sari la conținut
Forum Roportal
eu-simplu

O iubire interzisa?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nenea thunami... suntem in sec xxl.

modul asta de gandire se potriveste perfect la tipul de societate retrograda in care traim !

Stiu, secolul 21 te face sa it scuipi valorile si sa te plimbi in puta goala, dar asta nu e evolutie. Lui Dumnezeu nu ii pasa ce secol e si cat de modern si extravagant vrea omul sa fie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu, secolul 21 te face sa it scuipi valorile si sa te plimbi in puta goala, dar asta nu e evolutie. Lui Dumnezeu nu ii pasa ce secol e si cat de modern si extravagant vrea omul sa fie.

plimbatul in puta goala, o poate face fiecare in intimitatea casei sale...

iar valorile alea morale sau religioase...sunt in continua miscare si evolutie... odata cu noi, fie ca ne convine sau nu... .

ma rog...ai drepul constitutional si ca om liber ce esti, sa ai propiile tale repre, insa respecta-le in egala masura si pe ale celorlalti...asa cum sunt ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
plimbatul in puta goala, o poate face fiecare in intimitatea casei sale...

iar valorile alea morale sau religioase...sunt in continua miscare si evolutie... odata cu noi, fie ca ne convine sau nu... .

ma rog...ai drepul constitutional si ca om liber ce esti, sa ai propiile tale repre, insa respecta-le in egala masura si pe ale celorlalti...asa cum sunt ei.

Si ce te doare ca i-am raspuns femeii la intrebare? Sau ti-ai forma un fix din a-mi raspunde doar de dragul de a contrazice? Femeia a intrebat daca e un pacat din punct de vedere religios! Si e simplu: din punct de vedere religios e un pacat.

Si i-am raspuns si modern, laic, social si uman: e alegerea ei! Si am sfatuit-o sa ii pese si de cei din jurul ei atunci cand va alege.

Ce ti se pare in neregula?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e mai mare pacatul sa traiesti in minciuna o viata intreaga. Nu mai simti nimic pentru sotul tau, ia'ti inima in dinti si spune'i. Decat o viata impreuna nefericiti , mai bine separat. Asa ii dai si lui ocazia sa isi refaca viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...este sotul prietenei mele din copilarie...

 

Nu vreau sa fac pe lupul moralist, vis-a-vis de astfel de chestiuni as putea spune ca am vederi destul de liberale, dar as avea o intrebare: pe o scara de valori de la 1 la 10, prietenia unde se gaseste?

 

..il iubesc...insa...nu mai stiu ce sa spun....mi-e frica ca la el sa nu fie doar vorbe

 

Cred ca deja ai gasit raspunsul!

 

Treaim in pacat? Sa iubesti e un pacat? Jur ca-l iubesc si ca este singurul om cu care imi doresc sa am copii- nu stiu de ce...

 

Sa iubesti nu-i pacat deloc, depinde despre ce fel de iubire este vorba. La tine este iubirea interzisa, care, desi placuta, este doar o iubire interzisa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e mai mare pacatul sa traiesti in minciuna o viata intreaga. Nu mai simti nimic pentru sotul tau, ia'ti inima in dinti si spune'i. Decat o viata impreuna nefericiti , mai bine separat. Asa ii dai si lui ocazia sa isi refaca viata.

Pai eu ce am spus... Dar sa o faca cu demnitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite dom'le, si-au dat intalnire toti moralistii aci pe topic, de nu mai ai loc de ei sa stai.

 

Ce v-ati strans aci buluc toti, teoria ca teoria o stiti , dar practic ne omoara pe capete. Mai lasati fata sa respire si mai urmati-va propriul sfat, ca e ograda unora mai murdara ca a celorlalti.

 

N-o mai ametiti fara rost, oricum ea stie ce e mai bine pentru ea, iar daca e pacat, singura se va da la o parte si va incerca sa-si spele pacatele.

 

O, voi, cei fara de pacate! This makes me sick. :yahoo:

Editat de heidy_2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si ce te doare ca i-am raspuns femeii la intrebare? Sau ti-ai forma un fix din a-mi raspunde doar de dragul de a contrazice? Femeia a intrebat daca e un pacat din punct de vedere religios! Si e simplu: din punct de vedere religios e un pacat.

Si i-am raspuns si modern, laic, social si uman: e alegerea ei! Si am sfatuit-o sa ii pese si de cei din jurul ei atunci cand va alege.

Ce ti se pare in neregula?

 

Exista un dublu pacat aici.

 

"Treaim in pacat? Sa iubesti e un pacat? Jur ca-l iubesc si ca este singurul om cu care imi doresc sa am copii- nu stiu de ce...Ajutati-ma!!!!. "

 

deci ... iubirea este un pacat pana la urma ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×