Sari la conținut
Forum Roportal
Carrina_19

Numerologie

Postări Recomandate

Interpretare pentru 111:

 

Nativii au o mare expresivitate, de obicei in scris. Uneori pot parea exagerat de agitati si de vorbareti, dar acest lucru este datorat talentului lor prea mare. In general sunt oameni veseli, in ciuda incapatanarii de care dau dovada uneori.

 

Interpretare pentru 2:

 

Sunt oameni cu simtul observatiei si sunt in stare sa isi formeze pareri exacte despre cei din jur. Deoarece sunt emotivi, adeseori nu se simt in largul lor intr-un mediu competitiv.

 

Interpretare pentru 3:

 

Nativii acestei grupe sunt oameni interesanti, entuziasti si spirituali. Au o imaginatie bogata, care le poate fi de un real folos in cariera. Persoane creative si inteligente, isi ajuta prietenii aflati la ananghie. Aceasta fatada stralucitoare nu permite decat arareori sa se vada adevarata forta ascunsa in spatele acestui numar.

 

Interpretare pentru 99:

 

In acest caz activitatea mentala a subiectului este foarte puternica. Nativii au un mare potential dramatic si creativ, dar este important ca creativitatea sa fie tinuta sub control. Desi aceste persoane simt adesea nevoia sa intreprinda ceva in folosul omenirii, nu trebuie sa scape din vedere ce anume din aceste planuri se poate concretiza practic.

 

 

Sagetile lui PITAGORA

 

Interpretarea sagetii 123:

 

LINIA PLANIFICATORULUI. Cei care au aceasta linie se caracterizeaza prin talentul de a face planuri, au tendinta de a reflecta inainte de a trece la actiune si de a identifica cu precizie atat scopuride de atins, cat si calea cea mai sigura pentru aceasta. Sunt spirite sistematice si ordonate, oameni inzestrati pentru afaceri. Simt imboldul de a actiona si au atat spirit de colaborare cat si capacitatea de a se integra bine intr-un grup.

 

99% adevarat!!! :ok:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interpretare pentru 11:

 

Aceste persoane au darul de a se exprima bine in orice ocazie. Intr-ucat stiu sa tina lucrurile sub control, mentinand cu succes echilibrul, sunt foarte potrivite pentru a lucra in domeniile afacerilor sau divertismentului.

 

Interpretare pentru 4:

 

Cifra 4 confera un spirit practic oricarui grafic in care apare. Nativii sunt persoane organizate, capabile sa duca la bun sfarsit o sarcina, oameni tenace, loiali si de incredere. Adeseori sunt foarte indemanatici.

 

Interpretare pentru 5:

 

Cinci este cel mai important numar al numerogramei deoarece, fiind plasat in centru face legatura cu toate celelalte numere. Puterea si hotararea sunt foarte importante in cazul acestor indivizi care, in plus, au si darul de a-i motiva pe cei de langa ei. Deoarece au in permanenta nevoie de libertate si le displac restrictiile de orice fel, pot exista probleme in viata de familie.

 

Interpretare pentru 7:

 

Cei care prezinta aceasta configuratie sunt persoane cu preocupari filozofice, iubitori de dreptate. Cifra 7 este cea mai dificila din intreg graficul. Deoarece detesta sa li se spuna ce sa faca, si chiar sfaturile, invatarea poate deveni o experienta dificila pentru acesti nativi. Au o mare expresivitate fizica.

 

Interpretare pentru 8:

 

Acesti nativi au un real talent in a aprecia calitatile celor din jur. Sunt buni organizatori, ordonati si atenti la fiecare detaliu. In copilarie sunt foarte neastamparati. Demararea efectiva a unei sarcini nu constituie o problema dar uneori le este greu sa o duca pana la capat.

 

Interpretare pentru 9:

 

Cifra 9 indica o natura idealista, o profunda intelegere a relatiilor dintre oameni. In ultima 100 de ani ce precede anul 2000, cifra 9 apare in toate numerogramele. Acest lucru indica o intelegere subconstienta a efectelor pe care le pot avea realizarile umane. Pe masura ce sfarsitul acestui secol se apropia, cifra 9 a favorizat dezvoltarea unei atitudini mai tolerante si mai deschise. Laturile negative ale acestei cifre au generat violenta si razboi.

 

 

Sagetile lui PITAGORA

 

Interpretarea sagetii 789:

 

LINIA ACTIUNII. Nativii sunt mereu ocupati, puternici, debordand de energie. Pentru ei ritmul vietii nu incetineste niciodata. In situatiile in care altii isi fac planuri sau se pierd in visare, ei trec la actiune si, odata hotararile luate nu amana aplicarea lor. Au o mare energie fizica si pentru ei odihna, relaxarea in aer liber si o alimentatie sanatoasa sunt extrem de importante. De obicei acest dinamism este insotit de migrene de natura nervoasa.

 

Interpretarea sagetii 147:

 

LINIA FIZICULUI. Aceasta linie puternica ajuta la dezvoltarea unei constitutii robuste si a unei bune conditii fizice. Persoanele care poseda aceasta linie sunt talentate si indemanatice fie la lucrurile practice, fie intr-o directie artistica. Au tendinta sa acorde o importanta prea mare carierei, inegal contrabalansata de conceptiile lor revolutionare. Linia 147 este o linie dinamica, dar adeseori se loveste in viata de obstacole create de restrictiile impuse de cifra 4, coroborate cu refuzul de a primi ajutor, specific cifrei 7.

 

Interpretarea sagetii 159:

 

LINIA HOTARARII. Acestea sunt persoane hotarate sa realizeze multe in viata si sa faca totul bine. Toti copii nascuti in anii 50 au aceasta linie si au devenit, mai tarziu, oamenii plini de succes ai anilor 80. Acesti nativi au capacitatea de a nu se descuraja in fata obstacolelor si de a se mobiliza din nou, cu usurinta, sa ia totul de la capat. Au tendinta sa ramana atasati de unele idei si proiecte chiar si atunci cand nu mai este cazul.

 

 

 

din toate astea, am mai ales o constitutie robusta :tease: In rest...pe aproape :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor!

De curand am inceput sa am o obsesie asupra unei cifre: 5. O regasesc peste tot si incep sa-mi pun intrebari, de ce tocmai 5?! Incep prin cateva exemple:

- data nasterii..indiferent cum le-as aduna (luna cu ziua sau luna-ziua-anul) da 5

- numele meu e alcatuit din 5 litere

- nr casei mele da 5

- pe data de 5.05 am intalnit o persoana cu numele format din 5 litere care avea sa-mi schimbe total viata...mentionez: am stat 5 luni cu acea persoana

- pe data de 23 martie (luna asta) la ora 23 am bilet in valoare de 320 de euro catre o tara alcatuita din 5 litere

- in Bucuresti, nr apartamentului in care stateam era 14

- am 5 frati

 

Si lista poate continua..dar n-are rost sa mai continui ca e culmea..pana si motanul care il am acu, e al 5lea din toti care i-am avut...totusi,sper ca ati inteles unde vreau sa bat!

Va dau cuvantul ca toate cele de sus sunt adevarate..niciuna nu e inventata :blink:

Acum..as vrea sa stiu daca stiti ceva in legatura cu chestiile astea pentru ca eu chiar NU cred in coincidente!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ClFRA DESTINULUI 5 - COMUNICATORUL

 

Direcţia de urmat: să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult, Mada :blink: am mai gasit si eu pe internet articole despre numerologie si parca toate-s diferite :) am aflat lucruri noi din cel postat de tine :blink:

Ma intrebam,insa...a studiat cineva "kabala" ? as fi interesata sa aflu cat mai multe posibil. Orice informatie imi e de ajutor :o:

Editat de Lachesis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma urmareste cifra 2 in vise. :lazy: Poate fiindca numarul meu personal e 1. :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pure coincidenţe ... dacă le cauţi, le şi găseşti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te urmareste nici o cifra. Ideea e ca tu o urmaresti pe ea (w00t)

 

Eu sunt pe 21, acum cativa ani ma loveam mereu de numarul asta. Pana si tramvaiul cu care mergeam era 21. Toate astea pana nu mai dai importanta, oricum nu gasesti nici un raspuns...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai normal, daca stai mereu cu gandul la ceva anume, e aproape imposibil sa nu dai de el. Legea atractiei functioneaza intotdeauna (w00t)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu te urmareste nici o cifra. Ideea e ca tu o urmaresti pe ea (w00t)

 

Eu sunt pe 21, acum cativa ani ma loveam mereu de numarul asta. Pana si tramvaiul cu care mergeam era 21. Toate astea pana nu mai dai importanta, oricum nu gasesti nici un raspuns...

Nu cred ca asa stau lucrurile. Daca nu le dai importanta nu inseamna ca sincronicitatile nu se intampla, doar ca refuzi comunicarea. Din contra, cred ca ar trebui sa intelegem sensul mesajului ascuns pe care sunt convins ca il transmit "coincidentele".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×