Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

The Sims 2

Postări Recomandate

Ati jucat noua versiune The Sims? Eu nu am apucat inca.

Am citit prin reviste si pe internet ca nu sunt schimbari majore.

Grafica este la zi, la fel si cerintele de sistem.

 

Deoarece jocul nu are o finalitate bine definita, ai ajuns in punctul X si jocul a luat sfarsit, dupa un timp gameplay-ul devine plictisitor si repetitiv, in functie desigur de gradul de suportabilitate al fiecarui jucaret. In aceasta directie, una dintre noutatile jocului vine de la un sistem de

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

este destul de reusit ansa are cerinte destul de mari ... grafica mi se pare foarte reusita , din punctul meu de vedere ........... este pe 4 CD-uri cam mult ... Al recomand unuia care are mai mult timp liber ca sal poata juca ! :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E destul de frumusel Sims 2 chiar il am pe cd-uri dar eu unu nu prea ma joc!! Insa la-am vazut la un prieten si a fost destul de frumusel si grafica a fost imbunatatita!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor!!! Primul lucru care TREBUIE mentionat e ca e facut in colaborare cu E.A.! => calitate garantata! eu am o ver. piratata (so sue me) si nu pot face nimic in build mode. Ma streseaza la culme! Daca stie careva remediul! raman dator...(trimit o bere pe mail sau ceva vedem noi:de)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

BTW aproape am umplut primul oras de familii! E cool! am avut o tipa care amu e pensionara pe penultima treapta la cariera de politica! si acuma ma chinui al dreaq sa ajung la varf la scientifica cu o alta! Wis me lucca(preferably GOOD lucca)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu faptul ca nu poti construi este din cauza cracca-ului pe care la-ai copiat in locul exe-ului de la joc. Daca bagi iar exe-ul original si rulezi jocul cu cd-ul bagat sau cu o imagine a primului cd va merge.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am experimentat NFS U2, am trecut la Sims 2... si mi se pare mai mult decat reusit... grafica exceptionala, multe optiuni etc... desi nu are un final bine stabilit, reuseste sa te tina in priza si daca nu esti atent sa-ar putea sa ai probleme... mi-a luat ceva timp pana am inteles ca trebuie sa le indeplinesc anumite dorinte zilnic pentru ca membrii familiei mele sa fie fericiti... avand in vedere ca e prima oara cand joc Sims (pe primul il stiam doar "din vedere") am inceput cu o familie alcatuita din 4 membrii (2 maturi/ 2 copii), intre timp a aparut si al 5-lea membru (un baietel f. destept :) ), iar acum sunt pusa in situatia sa-i casataoresc pe cei doi copii deveniti intre timp adulti... nu stiu cum o sa reusesc sa fac fata unei familii cu 7 membrii :-ca Pe langa toate astea, ma mai confrunt cu o problema... am avut inspiratia sa-mi fac gard viu si astfel mi sa-a umplut gradina de balarii... nici gradinarul nu face fata... sa-i vezi pe saracii simsi cum se chinuie sa smulga toate balariile alea... ::):

PS: Voi stiti cum reusesc sa organizez petrecerii frumoase??? Pentru ca niciodata nu mi-a reusit.. de fiecare data imi spunea ca invitatii nu sa-au simtit bine sau ca n-au venit... :?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

The sims 2 e schimbat radical fata de primul sims.

Problema e cu construitul pe care am remediat-o dupa sfaturile lui laly20_ro caruia ii multumesc foarte mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru monique

 

E mai bine sa joci cu mai putini simsi intr-o casa, 1 sau 2 ideal, maxim 4. Cu cat sunt mai multi cu atat sunt mai greu de controlat si nici jocul nu merge grozav daca sunt multi simsi pe un singur lot, inclusiv vizitatori. Dac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×