Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Ioi, o murit unchiucul cela cu accidentul de circulație? Ai povestit mai demult. Cum ca era în vârstă. Și trebuia sa ii repari mașina. Îmi pare rău. Dumnezo să-l hodineasca. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, The Unknown a spus:

Marfa venea din Irak si Sud-ul Turciei, acolo acele fructe erau in sezon, dar au fost refuzate sa nu ocupe mult loc pe masa festiva, sa impinga jos la pisici soricii si coada porcului :bb:

De fapt si citricele sint fructe de sezon in lunile de iarna ca si Ananas si multe altele, la mine atarna pe pomi pana-n Mai la inceput daca mai ramane vre-unu ca mancam la mandarine asa de dulci ca mierea. 

Ai dreptate. Asa e. Dar dacă la noi sezonul e de juneri, cartabos, etc.... 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 20 minute, Rodica` a spus:

Ioi, o murit unchiucul cela cu accidentul de circulație? Ai povestit mai demult. Cum ca era în vârstă. Și trebuia sa ii repari mașina. Îmi pare rău. Dumnezo să-l hodineasca. 

Era tata. Nu foarte in varsta, dar imbatranit. A dus o boala fara sa stie ca e bolnav, si s-a 'dus' brusc, din fericire fara suferinta lunga.

Lui ii placea sa aiba masina, dar nu ii placea sa o foloseasca ca tot omu'. Pe asta am umblat eu nedormit sa o cumpar, a stat la mine mereu, el s-a plimbat doar de proba. Cand sa o bage in serviciu, a accidentat-o si a ramas fara permis. In ziua in care a expirat sanctiunea, a murit... De ulcer duodenal. Din accident scapase intreg.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Rodica` a spus:

Cică lumea nu mai e la fel după ce nu mai ai un părinte. 

Nu-i adevărat. Poate la mine a fost mai diferit. Singurul lucru care ne apropia pe mine și tatăl meu era să facem bani ușor.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am zis ca e mai rea sau mai buna. Mai vesela sau mai trista. Mai plăcută sau mai rece. Am zis ca nu mai e la fel cum era înainte când aveai ambii părinți pe pământ nu în gând. Adică e diferit. Perspectiva asupra realității adică. Amu e mai clar cât de cât? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 minute, Ciocârlan a spus:

Nu-i adevărat. Poate la mine a fost mai diferit. Singurul lucru care ne apropia pe mine și tatăl meu era să facem bani ușor.

Cam acelasi lucru si aici. Nu m-a marcat, cred ca eram obisnuit cu gandul ca va veni si ziua aia.

Nu prea imi dau voie sa jelesc inutil. Toti crapam, pan la urma.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Motorină a spus:

 

Nu prea imi dau voie sa jelesc inutil. Toti crapam, pan la urma.

Așa e. Eu atât îmi doresc după ce voi crăpa: să nu las în urma mea probleme.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu tre sa avem așteptări de la părinți mai multe decât avem fata de restul. Toată lumea face ce poate. Înțeleg și eu ca la unii exista chemarea sângelui și la alții nu. Nu? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×