Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Dupa 2 ani, niste bani cheltuiti si 3 drumuri la "judet", am reusit sa radiez una bucata masina veche, care zace pe teren propriu. Credeam ca inmatricularea e un proces lung si anevoios.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frateee, greu sa cumperi haine de capul tau pentru adolescenti. E clar ca nu le poti alege dupa gustul tau, iar gustul lor ai doar asa o vaga idee ce li se pare lor misto si ce nu li se pare misto, chiar daca seamana cu haine pe care le au si si le-au luat singuri pentru ca li s-au parut misto. 

De ce nu se mai gasesc hanorace cu fermoar? Am gasit doar de alea de se trag peste cap. Am vazut inclusiv GEACA de se trage peste cap.

Maine e 24 si nu am terminat de luat cadourile. Pfff, si ce voiam doar sa zac in casa la căldură.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine era cand rezolvai cu un set de lego pe care il cumparai cu 2 luni inainte sa stii ca il apuci, si cu un pulover cu reni...

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prăjitor de pâine nou primește fiul ca e amator de pâine prăjită și cel vechi scoate scântei. 

Sunt pentru chestii utile și necesare. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Îi faci zestre? Ia-i și pt sufletul lui ceva, că tot copil e. Ai mei o să primească unul cărți, că citește mult și celălalt un inel de argint și ceva de pus la gât, că e mai rocker, așa. Și parfumuri pt amândoi, că nu mai ies din casă neparfumați.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, chestii utile ne-am tot cumparat tot anul, de astea de le folosim tot timpul, tehnice sau de alta natura, ca le-am luat cand am avut nevoie de ele. Nu a mai ramas nimic din ce ne trebuie sa putem lua si pune sub brad. Deci au ramas haine, briz-brizuri, cosmetice, de astea. Ma uitasem azi pe la carturesti dupa ceva fun pentru fi-miu, erau cateva chestii dar nu m-a inspirat nimic la modul wow, si cand am vazut si ce coada era la casa am plecat repejor sa nu-mi mai pierd vremea pe acolo.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ah, si mi-am reînnoit abonamentul de netflix, dupa cred ca un an de zile de pauza, ca vine vacanta si avem timp sa ne uitam la filme in familie. 

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu Permisul de Conducere am avut de prelungit sau nu stiu cum se spune oficial, ca in State indiferent cand l-ai luat, tot pe ziua de nastere va expira si cu 3 luni in avans este deja permis de reinnoit.   A venit in plic acasa, am fost acolo pentru un test de vedere care a iesit 100% ca si auzul, mi-au tras o poza care te imbatraneste cam cum vei arata atunci peste 5 ani, daca apuci, a costat parca 11-12 dolari si a ajuns la destinatie din timp.   Ne lasa si pe cel vechi in amintire ca si pasapoartele.        

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In lumina lunii clare 

Imi cobor copilarii 

Si uitate si hotare 

Dintre ce-ar fi fost si-ar fi

 

 

 

 

Editat de Stu'
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
20 minutes ago, Stu' said:

In lumina lunii clare 

Imi cobor copilarii 

Si uitate si hotare 

Dintre ce-ar fi fost si-ar fi

 

 

 

 

Pe o dungă de albastru

Bag și io copilării

Mă doare un cal măiastru

Ne-om vedea în bălării.

:laugh:

 

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×