Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 44 minute, Vriies a spus:

Pe o dungă de albastru

Bag și io copilării

Mă doare un cal măiastru

Ne-om vedea în bălării.

:laugh:

 

 

Nu prostimii ii spun pace 

Nu saruturi de safir 

Creierul nu-mi da nici pace 

Nici betele aurii

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Stu' said:

Nu prostimii ii spun pace 

Nu saruturi de safir 

Creierul nu-mi da nici pace 

Nici betele aurii

 

Pace ție când pe vers

Te-ndreptași spre cele meandre

Și văzuși un alt revers

 

Și-apoi cearcă să-ți simți căutătura

Din ce în ce mai tainică sporită

Cu ochii minții ca să-ți vezi făptura

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
16 hours ago, Motorină said:

Cumparaturile online au devenit o porcarie.

Costa mai mult si e mai complicat sa dai de un curier decat sa mergi in magazin.

La emag au inceput sa se miste repede.

Probabil depinde si de localitate; in ciuda cererii uriase, in Bucuresti mi se pare ca se descurca bine-ish. Eu n-am avut probleme (sau nimic ne-nerezolvabil).

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca Moto vrea sa vanda sau sa cumpere ceva pe olx, sau ceva de genul asta. Altfel daca doar cumperi de pe site-uri serioase, aia au curieri cu care au contract si nu e treaba cumparatorului, sau macar asa stiu eu.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In State au zis la TV ca vor sa puna pret si pe transport dar eu  nu comand NIMIC de niciunde, o sa intreb fiul ca in fata casei e mereu gramada mare de marfuri, unii de dus inapoi altii doar depusi.   Ei n-au timp de plimbat prin magazine, eu am.   La jucarii mai ales, s-ar pierde ei inainte sa decida ce-si cumpara copilului.

Si in alimentari se comanda, angajatii umple cosul fac totalul primesc informatia cardului On-line si duc marfa la masina clientului in parcare speciala, rezervat acestora.     

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu inca ezit sa fac comenzi de imbracaminte sau incaltaminte pentru ca nu poti fi sigur de calitatea materialului sau de marime si nu am chef sa tot fac retururi.

La magazine online iti da de obicei un tabel cu marimi, dar am mai citit ca sunt multe cazuri in care nu se potrivesc.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cateodata marfa este si patata sau rupta, desfigurat de la atata probat si purtat ca multi comanda, merg la un party si-l expediaza inapoi cu toate alea urme pe haine.

In magazin probez marfa care vreau si-mi convine!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt cumparator online activ de incaltaminte si imbracaminte, electrocasnice, obiecte pentru casa, tot ce am nevoie. Am cateva site-uri in care am incredere, se potrivesc marimile si calitatea e ok.

Totusi, daca as avea mai mult timp, as merge in magazin pentru toate acestea. Dar n-am.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Haine si incaltaminte nu imi iau niciodata. La haine se prea poate sa nimeresc marimea, dar daca croiala are macar 1 cm care sta aiurea, nu port, de exemplu la camasi partea de unde incepe maneca si cum se uneste cu corpul poate sa stea prea umflata, sau manecile sa fie incomode la subrat, sau la cardigane nasturii sa se vada aiurea.cand sunt inchisi. La pantaloni nu mai vorbesc, cate lucruri pot sta aiurea. Deci doar pe probate hainele. Iar la incaltaminte sunt si mai pretențioasă, sunt tone de ghete care arata confortabil, si cand bagi piciorul in ele zici ca intri intr-o cutie de ciment. La sandale la fel, e suficient o bareta sa fie mai scurtă sau plasată putin prea in fata sau prea in spate si gata, n-o suport.

Gadgeturi, decoratiuni si orice altceva comand online, dar de imbracat si de încălțat nu.

Editat de Enki
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×