Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 17 ore, Enki a spus:

Sezonul ambroziei, yey!

In Phoenix 365 de zile din an e sezonul polenului la vre-o planta, floare, iarba, maracine, pom si pisici negre!!!

Acum ne-a anuntat la TV ca trece un "munte de praf" dispre Est prin oras.

"The wall of dust, which some call a haboob, was roughly 50 miles = 80.5 Km wide and up to 6,000 feet tall = 1.83 Km inaltime"

Large wall of dust moves into the Phoenix area Friday | Watch (msn.com) 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este un bebeluș de vreo lună în vecini, de o săptămână a început să plângă de foarte multe ori pe zi. Și cine stă cu el îl lasă să plângăăă.. mă mir că nu moare de plâns. Nu-s de acord cu ținutul în brațe întruna, cum face soră-mea, dar nici cu lăsatul copilului să plângă în neștire.. nu știu cum nu le e milă.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu se poate da un telefon undeva???    In Elvetia imediat imediat il ridica din familiile neglijente copilul.    In State la fel il duce la Foster Parents, familii verificate care voluntariaza sa creasca copiii care nu sint ingrijiti corespunator.   Si in Franta cunosteam familii din vecini care aveau doar 1 copil si au luat inca unu sa-l creasca si au deveniti frati copiii.      

Fiica unei colege de munca era casatorita cu un preot, aveau la copiii de toate varstele in casa cu ei adusi noaptea de Politie ca erau gasiti pe ici-colo, dormind in masina in fata casei ca mama era cu unu in casa, etc.   Cate ne povestea de care nu s-a vorbit la stiri pentru public niciodata, a trebuit sa ma obisnuiesc s-o ascult.       

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai nevoie de dovezi in acest caz, doar raportezi ca un bebelus este in suferinta, ca nu plange fara motiv.  Atat.  Ei stiu ce au de facut. 

Altfel, imaginezi si tu cum se va termina.  Cat poate sa planga un copilas atat de mic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Planeta se intreaba: - oare unde-i Greta Thunberg cand ar fi nevoie de ea sa ne dea lectii de schimbare de vreme???   

N-am auzit sa fi fost potop in tarile nordice, deci nu sint sanse sa fi luat de apa la vale.  Acum sa vina cu sfaturi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci asta trosnea azi-noapte...

Nu este disponibilă nicio descriere.

 

Si asta e povestioara :lol2:

https://www.monitorulsv.ro/Ultima-ora-local/2022-09-03/Beat-si-fara-permis-a-avariat-o-masina-Un-prieten-al-pagubitului-l-a-razbunat-si-a-incendiat-masina-soferului-baut

In rest e un cartier super.

Editat de Motorină
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Leo DiCaprio dating history mă amuză la culme.Nu știu cine a avut timp să facă această statistică,dar acum e viral. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×