Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

ma copleseste melancolia.

o las sa isi faca numarul, maine se va potoli. 

tot e val.

ca valul trece.

 

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

38*C la Phoenix,  Duminica dupa amiaza la orele  4:15 PM, dar s-a schimbat si aici ceva cu vremea. 

Am observat ca pe azi dimineata  din robinetul de apa fierbinte, curgea apa rece  :surrender: contrar pe vremea sezonului de "vara" cand si din cel de apa rece curgea apa fierbinte!!!  

Asta doar pentru inceput un timp scurt pana apa ajunge de la boiler din spatele casei in bucatarie partea cealalta al casei ca tevile trec prin podul casei.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi te relaxezi, ca e zi libera si de TV sa vezi inmormantarea reginei, si-ti va lua mintile de la alte treburi.   

Eu ma uit desi este 3:33 AM dimineata devreme, si mai e pana se termina.

Da' greu se misca si acolo in niste ceremonii de pasi marunti, gasesc inutil, dar face parte din traditie.  

Ne-a aratat pe joe americanu' ... rade ca prostu'n targ, daca tu trage si o basina de plictiseala, va fi ceva.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astept sa treaca timpul ... in the heath of the night, sint 32*C  afara la orele 1:30 AM,  si foarte aburoasa e vremea de cateva zile desi s-a racit putin ca apa de la robinete indica asta. 

Pana la ora pranzului, 12:00 PM trebuie sa mai avem un membru de familie!!!   Am anulat toate terminurile cu oricine era, ca n-am gand pentru altceva acum decat pentru nepotica. 

Am auzit in ultima vreme ca au fost date informatii gresite, de asta nu prea ma pronunt, nu conteaza ce bebelus ne aduce barza!!!  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nepotica noastra a venit pe lume de 1 ora si ceva,   sint ragusita deja de conversatiile de telefon. 

Are peste 4 kg cu un pic, cu par roscat,  cred ca deja a crescut din traditionalele hainute marunte de nou nascut.  Eu cumpar mereu ceva mai mare marime.

Sint inca in Sala de Operatie si informatiile vin incet.   Este mai putina suferinta cu operatie pentru mama dar si copil.   

Nu ma imbat inca de fericire, e prea cald si azi, 33*C  deja, dar a si picurat un pic mai devreme care mai adauga doar aburi in aer.    Nici in parcarea spitalului n-avem acces!!!

De baietel are grija bunica cealalta ca stau mult mai aproape.   Totul este bine planificat din timp.    Viata continua pe Terra!!!

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumim frumos!!!   

Este adorabila, curand voi avea si poza cu grasuta, cum l-a descris nora.   Acum nu mai merge cu Celularul in sala de nastere , iar in Operating Room nici pe atat  :eek: sau sotul care filmeaza nasterea pe cale naturala cum a fost odata in America prin anii '80.    Aveam colege care se laudau cu acele poze la locul de munca, una si-a pus in rama o poza marita si langa computer l-a instalat, pana a venit o lege ca asa ceva nu se expune la vedere, si nici poze de mireasa sau cu sotul, chiar daca este in armata sau nimic de acasa nu trebuie sa acopere masa de lucru!!! 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×