Sari la conținut
Forum Roportal
master_mind

Dupa moarte pastram informatia?

Postări Recomandate

ok!...insa de la tine Mayama, astept o cercetare bazata pe cunoasterea lucrerilor, nu speculative.

si aici ma refere la subtil...la lumina, la spritul ala care alearga in voie, aici insa...nu in alta parte.

chestia aia cu sufletele ce calatoresc fara viza pe alte planete ?....Da !

 

Dupa ce evolutia sufletului pe pamant se termina, (cu viza de la Dumnezeu), sufletul merge tot catre evolutie, (incerc, in masura in care pot vorbi despre subiect - liber) merge catre experienta pe alte planete mai evoluate, unde fiintele arata altfel, se hranesc altfel, au constitutii fizice altele decat ale corpului omenesc. (Eu am avut curaj sa intru pe forum cu astfel de subiecte...vezi si Intamplari si fenom. nefiresti...)

 

 

 

Dupa ce evolutia sufletului pe pamant se termina, (cu viza de la Dumnezeu), sufletul merge tot catre evolutie, (incerc, in masura in care pot vorbi despre subiect - liber) merge catre experienta pe alte planete mai evoluate, unde fiintele arata altfel, se hranesc altfel, au constitutii fizice altele decat ale corpului omenesc. (Eu am avut curaj sa intru pe forum cu astfel de subiecte...vezi si Intamplari si fenom. nefiresti...)

 

Ca sa vb. liber am nevoie de intrebari, nu trebuie sa vina de la mine ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
atunci de ce e imperativ sa asiguram si sanatatea trupului pentru ca el oricum nu poate evolua ??

 

Mens sana in corpore sano :cheer:

 

nu incerc sa t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa ce evolutia sufletului pe pamant se termina, (cu viza de la Dumnezeu), sufletul merge tot catre evolutie, (incerc, in masura in care pot vorbi despre subiect - liber) merge catre experienta pe alte planete mai evoluate, unde fiintele arata altfel, se hranesc altfel, au constitutii fizice altele decat ale corpului omenesc. (Eu am avut curaj sa intru pe forum cu astfel de subiecte...vezi si Intamplari si fenom. nefiresti...)

aici se pare ca numai unii au acces la informatiile din vietile anterioare. dar dincolo? pe celelalte planete? se pastreaza informatia de aici?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mens sana in corpore sano :lol2:

 

nu incerc sa t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa ce evolutia sufletului pe pamant se termina, (cu viza de la Dumnezeu), sufletul merge tot catre evolutie, (incerc, in masura in care pot vorbi despre subiect - liber) merge catre experienta pe alte planete mai evoluate, unde fiintele arata altfel, se hranesc altfel, au constitutii fizice altele decat ale corpului omenesc. (Eu am avut curaj sa intru pe forum cu astfel de subiecte...vezi si Intamplari si fenom. nefiresti...)

mayama, toate aceste lucruri pot fi frumoase si eu cred intr-o evolutie spirituala, insa nimic din propiile mele "cunoasteri" nu ma indreptatesc sa fac asemenea afirmatii.

daca imi aduc aminte, teoria aia cu 26.000 de ani in urma, am citit-o intr-o carte.

nu mai tin minte nici titul, nici autorul.

ideea este ca suntem pe un teren speculativ si doar propia noastra experinenta sau cunoastere, nu poate rezida un adevar, decat pur personal si subiectiv.

parerea mea !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aici se pare ca numai unii au acces la informatiile din vietile anterioare. dar dincolo? pe celelalte planete? se pastreaza informatia de aici?

 

Ingerasii mei nu-mi pot spune cum va fi si ce se intampla pe alte planete, nu sunt ajutata sa stiu, probabil ca nu trebuie. (Sa nu radeti!)

 

 

 

nici titul, nici autorul.

ideea este ca suntem pe un teren speculativ si doar propia noastra experinenta sau cunoastere, nu poate rezida un adevar, decat pur personal si subiectiv.

parerea mea !

 

Raulmamiac, eu nu-ti tin teorii din carti si nici nu doresc sa stii ca le-am citit sau nu. E pura cercetare, e cunoastere spirituala la care se ajunge cu suferinte, cu disciplina mentala si cu eforturi deosebite. Nu am pretentia ca le pot impartasi pe un ton accesibil tuturor, dar sigur nu e SPECULATIE. Nu se pot spune multe, nu s-au putut spune multe nici dupa Dl. Isus Hristos. Nu e religie, nu e crestinism. Este Cunoastere Spirituala. Adevar. Crezi tu sau nu crezi, alte argumente nu am. Nu te pot invata ce Stiu....

 

 

 

exista reancarnare Maya?

 

:cheer: da.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ingerasii mei nu-mi pot spune cum va fi si ce se intampla pe alte planete, nu sunt ajutata sa stiu, probabil ca nu trebuie. (Sa nu radeti!)

 

Sunt corectata, Ingerasii mei de Ajutor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×